(c) Krs.lt archyvo nuotr.

Praėjusiais metais užsimezgę šilti bendradarbiavimo saitai tarp Kauno rajono savivaldybės ir Seinų apskrities seniūnijos (Lenkija) suvedė dviejų šalių atstovus į iškilmingą derliaus pagerbimo šventę Seinuose. 2009 m. lapkritį pasirašius partnerystės deklaraciją, prasidėjo projektinė veikla ir šiemet abiejų šalių atstovai įvairiuose renginiuose bei konferencijose jau buvo susitikę šešis kartus. Seinai – tai žemdirbiškas kraštas, kuriame gyvenantys žmonės ypač brangina žemę ir joje išaugintą derlių, o dažnas ūkininkas gali pasigirti turįs lietuviškas šaknis. Net kasmetinės Derliaus šventės šiame krašte turi savitas, lietuviškais akcentais papildytas tradicijas, tuo išsiskirdamos iš bendro šios šalies kultūrinio paveldo. Šiemet pirmą kartą Derliaus šventėje dalyvavo ir gausi Kauno rajono savivaldybės delegacija, atvežusi savo Derliaus vainiką ir pristačiusi muzikinę programą.

Geriausio Seinų krašto ūkininko išauginta, iškepta, į Seinų Švenčiausios Mergelės Marijos bažnyčią įnešta ir pašventinta duona čia pat raikoma bei dalijama maldininkams, primenant, kad tai dangaus dovana ir žemdirbio pašaukimas yra užauginti bei pasidalyti ja su kitais. Iškilmingose šv. Mišiose palaiminti ir žemdirbių sukurti derliaus vainikai. VšĮ Kačiūniškės dvaras direktoriaus pavaduotojos Vitos Tarvydienės ir Rokų seniūno Antano Isodos pristatytas vainikas išsiskyrė sodriu obuolių raudoniu ir ryškiu saulėgrąžų koloritu. Po įspūdingo vainikų parado Seinų senamiesčio gatvele apdovanoti geriausi šių metų ūkininkai, bitininkai, galvijų augintojai, ekologiškų ūkių ir estetiškiausių kaimo sodybų šeimininkai. šventės dalyviai ir svečiai galėjo paganyti akis tautodailės dirbinių mugėje, o praalkusieji pasivaišinti regioniniais patiekalais.

Šventės šeimininkus ir dalyvius pasveikinęs lenkų kalba, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytas Bancevičius rajoną pristatė ir kaip žemdirbišką kraštą. „Čia ūkininkauja nemažai stambių ūkininkų. Pavyzdžiui, vienas stambiausių rajono ūkininkų Romas Majeras turi per 2000 hektarų žemės ir augina apie 1400 galvijų. Todėl smagu, kad du žemdirbystės tradicijas puoselėjantys kraštai užmezgė ir gražius bendradarbiavimo ryšius. Šiais metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis atveria dideles galimybes dalytis patirtimi kultūrinėje ir turizmo srityse“, – teigė Administracijos direktorius V. Bancevičius ir įteikė lietuviškas vaišes šventės šeimininkui Seinų apskrities seniūnui Ryszard Grzybowski bei lietuviška kilme besididžiuojančiam ir gražia dzūkiška tarme bendraujančiam viceseniūnui Romuald Witkovski.

Seinų krašto gyventojus pralinksmino ir džiugiai nuteikė Lapių liaudiškos-kantri muzikos grupė „Ant ketvirto“, vadovaujama Mariaus Norvaišos. O gražiausia rudens šventė Seinuose baigėsi derliaus vainikų konkursu.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: