(c) LFF archyvo nuotr.

Į pirmąją treniruotę prieš UEFA EURO 2012 atrankos ciklo startą Lietuvos futbolo nacionalinė rinktinė rinkosi Marijampolėje. Vyriausiojo trenerio Raimondo Žutauto teigimu, pirmoji diena skirta lengvai treniruotei, tačiau jau antradienį nuo ryto prasidės rimtas darbas. Rinktinės nariams iki rungtynių neteks išvysti ir šeimos narių.

„Šiandien lengvai pasižaidėme. Skyrėme laiko ir mažiesiems futbolo aistruoliams iš Kazlų Rūdos, su kuriais vyrai sužaidė draugiškas rungtynes. Vakare visi kartu žiūrėsime ir analizuosime draugiškų rungtynių su Baltarusija vaizdo įrašą, o nuo rytojaus rimtai dirbsime“, – sakė R. Žutautas.
Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio teigimu, futbolininkams iki varžybų su Škotijos vienuolike penktadienį parengta griežta darbotvarkė, į kurią susitikimai su artimaisiais nėra įtraukti.

„Geriausiu atveju leisim išgerti puodelį kavos viešbutyje, jei yra čia tarp mūsų marijampoliečių“, – sakė R. Žutautas.

Futbolininkų rytas prasidės lygiai 8.45, vėliau – pusryčiai ir pusantros valandos trunkanti rytinė treniruotė. Papietavus vyrai privalės ilsėtis, o po lengvų pavakarių skubės į vakarinę treniruotę. Vakarai skirti tiek savo, tiek priešininkų žaidimo analizei ir asmeniniams pokalbiams bei miegui.
Rinktinės kapitono Tomo Danilevičiaus teigimu, į rinktinę komandos nariai kaip visada susirinko geros nuotaikos, tačiau nusiteikę rimtai.

„Labai norime sėkmingai pradėti šį atrankos ciklą ir reabilituotis po pralaimėjimo prieš baltarusius“, – sakė T. Danilevičius – „Škotų futbolas gana šiurkštus. Tai fiziškai stiprūs futbolininkai, todėl su jais žaisti visiems bus nelengva. Praėjusiame atrankos cikle jie mušė mums įvarčius iš standartinių padėčių tad šią savaitę reiks rimtai padirbėti ir sieksime pergalės“

Po pirmosios treniruotės R. Žutautas nerimavo dėl kelių žaidėjų traumų. Andrius Velička pirmadienį dar nesitreniravo su komandos draugais – vakare jo laukė gydytojo patikrinimas ir sprendimas dėl tolimesnių treniruočių. Traumas yra patyrę ir Marius Žaliūkas bei To. Danilevičius.
„Traumos nėra labai rimtos ir tikiuosi, kad jie galės žaisti startinėje sudėtyje“, – sakė treneris.
Antradienį prie rinktinės turėtų prisijungti broliai Deividas ir Edgaras Česnauskiai bei Deividas Šemberas, kurie nespėjo atskristi iš savo klubų. Trečiadienį laukiama atvykstant Arūno Klimavičiaus.

Pirmąją rinktinės treniruotę Marijampolėje stebėjo gausus būrys vietos vaikų, kurie nekantriai laukė, kada galės gauti autografus ar nusifotografuoti su Lietuvos futbolo žvaigždėmis.

Lietuvos rinktinė rugsėjo 3 dieną susitinka su Škotija Kaune, o po keturių dienų Olomouce išbandys jėgas su Čekija.

Lietuvos futbolo federacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: