(c) TS-LKD archyvo nuotr.

Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos pareigas iki šiol ėjusi Irena Degutienė vakar išrinkta Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininke. Už Valdančiosios koalicijos pasiūlytą kandidatę balsavo dauguma Seimo narių: už – 87; prieš – 48 (balsavimo biuleteniai išduoti 135 posėdyje dalyvavusiems Seimo nariams).

Irena Degutienė, dar prieš balsavimą prisistatydama Seimo nariams, nostalgiškai prisiminė Aukščiausiosios Tarybos darbą, kuris išrinktajai Seimo Pirmininkei atrodė pats tvarkingiausias, stabiliausias, buvo priimti labai svarbūs sprendimai: “Man, kaip kandidatei į Seimo Pirmininko pareigas, iš tikrųjų tai yra pavyzdys arba siekiamybė, kaip turėtume dirbti ir kokią turėtume prisiimti ne tik aš, bet ir mes visi atsakomybę”. Anot I. Degutienės, Seimo Pirmininko pagrindinis uždavinys yra siekti sutelkto darbo, nepaisant, ar tai yra opozicijos, ar valdančiosios daugumos atstovai. “Sieksiu, kad mes bandytume kalbėtis ir susikalbėti, kad priimtume pačius geriausius sprendimus, kurių laukia iš mūsų žmonės. Kad mes tarpusavyje rodytume mažiau asmeninės ambicijos, ypač čia, Seimo salėje”, – kalbėjo kandidatė.

Paaiškėjus balsavimo rezultatams, išrinktoji Seimo Pirmininkė padėkojo už pasitikėjimą ir pažadėjo siekti prieš balsavimą įvardintų tikslų.

Irena Degutienė Lietuvos istorijoje bus žinoma kaip pirmoji moteris, tapusi Seimo Pirmininke.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: