(c) V.Ramono/KaunoZinios.lt nuotr.

„Išvirti košei reikia pieno, kruopų, margarino. Yra žmonių, kuriems stinga pinigų tokiai košei. Padėkite pamaitinti nepasiturinčius“ – tokiais žodžiais „Maisto bankas“ kviečia į šį penktadienį ir šeštadienį 47 miestų beveik visuose prekybos centruose vyksiančią maisto produktų rinkimo akciją.

Nors šalies vadovai ir ekspertai prakalbo apie krizės pabaigą, sunkmetis neskuba trauktis iš labiausiai nepasiturinčių žmonių gyvenimo. Kas penktas šalies gyventojas priverstas skaičiuoti centus, galvodamas apie pietums ar vakarienei perkamus maisto produktus.

„Maisto banko“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė pastebi, kad paramos maistu rinkimo akcijose dalyvauja vis daugiau geraširdžių žmonių, kurie parduotuvėje nusiperka maisto ne tik sau, bet ir vargingiau gyvenantiems bendruomenės nariams. Vis dėlto paskutiniais metais nemažai geradarių nuperka tik po vieną maisto produktą. Daugiausia „Maisto banko“ akcijų metu aukojama makaronų, kruopų. Tuo tarpu labiausiai trūksta brangiau kainuojančių ingredientų – aliejaus, margarino, miltų, mėsos konservų.

„Mes dėkojame žmonėms už solidarumą ir aukojamą maistą, ir suprantame, kad krizė paplonino pinigines visiems. Statistikos duomenys rodo, kad pastaraisiais metais ne pelno organizacijų galimybės padėti savo globotiniams sumažėjo ketvirčiu. Tad padėdami pamaitinti nepasiturinčius prisiminkime, kad vien iš kruopų skalsios košės neišvirsi. Kviečiu, jei tik galite, paaukoti būtiniausių maisto produktų krepšelį – pakelį makaronų, konservų dėžutę, arbatos. Parduotuvėse papildomai informuosime apie pigiausius akcijai tinkančius maisto produktus“ – žada labdaringos organizacijos vadovė.

Balandžio 8-9 dienomis pavasarinė „Maisto banko“ akcija apims daugiau nei 300 prekybos centrų. Šiemet tapo lengviau sužinoti, kuriose parduotuvėse ši akcija vyks, taip pat ir kam bus išdalinta surinkta parama maistu. „Maisto banko“ tinklalapyje galima rasti akcijos žemėlapį – spustelėjus ant pasirinkto miesto matyti sąrašas akciją vykdančių parduotuvių. Akcijos organizatoriai tikisi, kad šios priemonės paskatins dar didesnį dalyvavimą renkant paramą maistu ir leis geriau padėti tiems, kam sunku sudurti galą su galu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: