(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Krašto apsaugos ministerija informavo Savivaldybę, kad nuo gegužės 1-osios Vytauto Didžiojo karo muziejaus etatų sąrašas bus papildytas puse laikrodininko etato.

Iki praėjusių metų bokštu naudojosi savivaldybė, nors kaip turtas jis priklausė M. K. Čiurlionio dailės muziejui. Paskui nuspręsta bokštą perduoti kitam savininkui – Vytauto Didžiojo karo muziejui. Krašto apsaugos ministerija perėmė karo muziejaus teises ir susidarė tokia situacija, kad Savivaldybė, sumažėjus biudžetui, nebegalėjo skirti papildomų lėšų laikrodininko paslaugoms.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, suprasdamas, kad karo muziejaus bokšto laikrodis negali likti be priežiūros, nes varpo skambėjimas yra tapęs neatsiejama Kauno miesto istorinių tradicijų dalimi, kreipėsi į Krašto apsaugos ministeriją su prašymu, kad būtų skirtas etatas bokšto priežiūrai.

„Kauno miesto savivaldybė ir toliau rūpinsis, kad Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vyktų tarptautiniai kariljonierių festivaliai, tradiciniai renginiai. Ypač svarbu, kad ne tik pavasarį, bet ir kitu metų laiku Lietuvos gyventojus ir svečius toliau džiugintų varpų muzika, nepriekaištingai veiktų bokšto laikrodžio mechanizmas“, – apie bokšto laikrodį sakė meras A. Kupčinskas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: