(c) T. Tumalovičiaus nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį ir šeštadienį Madride žais bene svarbiausias šio draugiškų rungtynių ciklo varžybas prieš pasaulio krepšinio čempionato favoritus – Ispaniją ir JAV. Prieš šias varžybas Lietuvos krepšinio rinktinės atstovas spaudai Linas Kunigėlis pakalbino vyriausiąjį trenerį Kęstutį Kemzūrą.

Kokius uždavinius buvote išsikėlę prieš šią stovyklą?

– Šiek tiek pagerinti rinktinės žaidimo kokybę visuose elementuose. Taip pat pridėjome keletą naujų dalykų, kuriuos bandėme įdiegti į bendrą sistemą. O kiek pavyko pažengti į priekį, pamatysime rytoj ir poryt (per rungtynes su Ispanija ir JAV – Red. past.).

Ispanijoje laukia dvikovos su komandomis, kurias daugelis vadina būsimo čempionato favoritėmis. Kokie tikslai bus keliami komandai per šias dvikovas?

– Tikslai bus panašūs, kaip ir per iki tol vykusias rungtynes. Vėl spręsime visus savo klausimus – tiek taktinius, tiek sudėties. Suprantama, dabar jau yra daugiau aiškumo negu prieš pirmas rungtynes su ispanais dėl kai kurių dalykų, bet norėtume pademonstruoti gerą krepšinį ir žaisime taip, kad laimėtume.  Tačiau pergalė nebus svarbiausias tikslas, dė kurio kažką aukotume ar rizikuotume.

Juolab, kad keletas žaidėjų pastaruoju metu turėjo vienokių ar kitokių negalavimų, tad atsižvelgsime ir į jų būklę.

Ar tie negalavimai (R.Javtoko patempta čiurna, T.Klimavičiui pašokusi temperatūra) stipriai sujaukė pasiruošimo procesą?

– Na jos tikrai jam nepadėjo, bet tokios traumos ar ligos yra natūralus dalykas, jų neišvengia nė viena komanda, ir noriu tik tikėtis, kad nebus skaudesnių netekčių ar rimtesnių susižeidimų. Ir kad būsime pilnos sudėties, kai prasidės pasaulio čempionatas.

Trenerių štabo dar laukia paskutinė nemaloni misija – paskelbti galutinį 12-uką ir du žaidėjus, kurie nepateks į rinktinę ir nevyks į čempionatą. Kada planuojate tai padaryti?

– Turėsime tai padaryti po šios kelionės. Manau, kad grįžę į Lietuvą apsispręsime ir paskelbsime galutinę sudėtį.

Ar pats viduje jau turite atsakymą į tai, kas paliks rinktinę paskutiniai?

– Galutinio dar ne. Yra tik susiaurintas pavardžių ratas iš kurio ir reikės pasirinkti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: