(c) Wikimedia commons archyvo nuotr.

Lietuvos Respublikos Seimo ryšių su visuomene skyrius paskelbė informaciją apie planuojamus Seimo pirmų rūmų atnaujinimo darbus.

Kitais metais tikimasi pradėti Seimo I rūmų rekonstrukcijos darbus. Tai yra būtini, tačiau papildomų šalies biudžeto lėšų nepareikalausiantys darbai. Rekonstrukciją planuojama atlikti panaudojant turto atnaujinimo programai skirtas lėšas, gautas pardavus Seimui nereikalingą turtą.

Seimo I rūmai nebuvo remontuoti nuo 1981 metų. Apie 30–40 procentų energetinių nuostolių kasmet patiriama per nesandarius I rūmų langus ir kiauras sienas. Tai – pagrindiniai viso Seimo rūmų komplekso šiluminės energijos nuostoliai. Per 6 praėjusio šildymo sezono mėnesius (2009 m. spalį – 2010 m. kovą) vidutinė vieno kvadratinio metro šildymo kaina Seimo I rūmuose buvo 5,32 Lt, o renovuotuose II rūmuose – tik 3,51 Lt už 1 m2. Turint omenyje, kad Seimo I rūmai yra didesni už II rūmus (atitinkamai 9 700 m2 ir 8 800 m2), akivaizdu, kad ir nuostoliai proporcingai yra didesni.

Kaip gyvenimišką pavyzdį galima būtų pateikti šaltą šių metų žiemą nutikusį įvykį, kuomet ryte atėję į pirmuosiuose rūmuose esančius kabinetus keli Europos reikalų komiteto darbuotojai rado per naktį užšalusį stiklinėse paliktą vandenį.

Seimo I rūmuose nebeveikia vėdinimo sistemos, todėl norint išvėdinti kabinetus tenka atvėrinėti 1979 m. gamintus langus su medienos masyvo rėmais. Deja, dėl senų rėmų persikreipimo atsiranda įtempimas ir dažnokai trūksta langų stiklai. Vien šiais metais dėl šios priežasties maždaug 50 jų teko keisti. Artėjant šaltajam metų laikui langų rėmus tenka prie staktos prisukti varžtais, nes kitaip jie sandariai neužsidaro, po to apklijuoti sandarinimo juostelėmis. Čia reikėtų prisiminti anksčiau paminėtą faktą, kad kabinetuose nebeveikia vėdinimo sistema…

Kita problema ta, kad visa Seimo I rūmų elektros instaliacija yra dvilaidė ir aliumininė. Laidai dėl senumo neatlaiko ir užsidega. Technologinių reikalavimų neatitinka įvadiniai ir paskirstomieji skydai – bet kuriuo metu gali įvykti avarija.

Seimo I rūmų rekonstrukcijos projektą planuojama įgyvendinti palaipsniui, priklausomai nuo sukauptų lėšų. Darbus planuojama pradėti kitų metų viduryje arba antroje jų pusėje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: