„Kauno žinių“ archyvo nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl skubios humanitarinės pagalbos Avdijivkos miesto gyventojams skyrimo.

„Kreipiuosi į Jus su raginimu skubos tvarka Lietuvos Respublikos  Vyriausybei apsvarstyti šį klausimą ir nedelsiant skirti lėšų humanitarinės pagalbos Avdijivkos gyventojams suteikimui – vandens bei elektros tiekimo atnaujinimui, generatorių, vandens ir maisto, vaistų, šiltų drabužių ir bet kurios kitos būtinos pagalbos, – rašoma G. Landsbergio kreipimesi.

TS-LKD pirmininkas atkreipė dėmesį į Rusijos veiksmus šio karinio konflikto metu: „Taip pat noriu pažymėti, kad tuo pačiu būtina sustiprinti politinį spaudimą Rusijos Federacijai dėl piktavalio Minsko susitarimų pažeidinėjimo. Beatodairiškas ir tyčinis civilių rajonų apšaudymas yra karo nusikaltimas. ES ir NATO partneriai turėtų nusiųsti aiškų signalą, kad toks kelias gali nuvesti tik prie dar griežtesnio sankcijų režimo Rusijai, apšaudymai turi būti nedelsiant nutraukti, ir padėtį turi stebėti nuolatinė tarptautinių stebėtojų misija – tokia pozicija turėtų būti pateikta artimiausioje ES Taryboje bei kituose tarptautiniuose formatuose svarstant padėties Ukrainoje klausimą“.

Dėl prieš kelias dienas atnaujinto puolimo iš Rusijos pusės Donetske, intensyviai apšaudant iš raketinės artilerijos pabūklų Avdijivkos civilius rajonus, be šilumos, vandens ir elektros žiemos šaltyje liko nuo 16 iki 22 tūkstančių gyventojų, įskaitant vaikus, neįgaliuosius ir senolius. Ukrainos vadovai jau kreipėsi į pasaulio valstybes, prašydami padėti sustabdyti ataką ir suteikti humanitarinę pagalbą. Padėtis tokia rimta, kad artimiausiu metu nepavykus stabilizuoti saugumo situacijos, gyventojus gali tekti evakuoti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: