Gabrielius Landsbergis / fb.com/landsbergis archyvo nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ teigė, jog pasirodžiusi informacija apie dar vieną korupcijos skandalą liberalų partijos gretose, diskredituoja visuomenės pasitikėjimą visomis Lietuvos politinėmis partijomis.

Stebėdami dar vieną korupcijos istoriją galime klausti, kas dar yra įsivėlęs ir kiek giliai aptiktume saitų, jeigu jau dabar du partijos vadovai buvo tiesiogiai susitepę su MG Baltic koncernu, dalyvavo finansinėse transakcijose. Mes matėme ir gerai prisimename Darbo partiją, kurios byla su visais įtarimais vilkosi visą dešimtmetį, taip diskredituodama ir politinę sistemą, ir apskritai bet kokias diskusijas apie teisinius principus. Tikiuosi, kad kitos politinės organizacijos, tarp jų ir liberalai, yra pasimokę iš ne tokios senos Lietuvos istorijos, ir tokių klaidų daugiau nedarys. Man keisčiausia, jog nustebusių dėl Gintaro Steponavičiaus, vėlgi matome iš socialinių tinklų, buvo labai nedaug. Gal daugiau patys liberalai buvo šokiruoti, bet net pats Antanas Guoga pasakė beveik iš karto, truputį pabuvęs partijos pirmininku, jog yra daugiau žmonių įsivėlusių, pasiūlė melo detektorių ir, kad turime pasitikrinti visi – pasiūlė tokias gana drastiškas priemones, kurios tuo metu atrodė neadekvačios, neteisingos, bet šiandien, praėjus metams, atrodo, kad to reikėjo, dėl to, kad tai galbūt būtų gražinę Lietuvai pasitikėjimą šia svarbia politine organizacija. Vienintelis mano siūlymas G. Steponavičiui dabar – padėti mandatą ir nebetempti paskui save Seimo“, – teigė G. Landsbergis.

Komentuodamas tolesnio bendradarbiavimo su Liberalų sąjūdžių galimybes, G. Landsbergis teigė, jog liberalai pagaliau turi imtis principingų veiksmų.

Situacija yra sudėtinga. Praraja kyla ne tarp politinių organizacijų, bet tarp tų, kurie pro pirštus žiūri į korupcijos apraiškas. Dar prieš metus sakiau, kad tikiuosi, jog vadovybė bus principinga, rimtai pažiūrės į tuometinius iššūkius. O dabar mes matome tą patį, tai kiek galima tą virvę tempti? Kalbu apie to meto vadovybę ir apskritai žmones, kurie priėmė sprendimus toje partijoje. Remigijus Šimašius turėjo metus ir dar pernai mes sakėme, kad pasitikime juo ir jo noru partiją išvalyti. Kaip aš supratau, reikšmingų žingsnių tam išvalymui nebuvo imtasi. Man šiek tiek apmaudu, kadangi buvo galima padaryti rimtesnius, griežtesnius sprendimus tam, kad šiandien visuomenės pasitikėjimas liberalais ir politinėmis partijomis apskritai negriūtų. Nes dabar akivaizdu, kad jis grius. Pateikti rimti kaltinimai ir prielaidos – labai griežtos, ir į tai žiūrėti pro pirštus tikrai negalima. Dabar kyla labai aiškių sprendimų poreikis, užkertančių kelią galimiems skandalams ateityje ir griežčiausiai vertinančių įvykdytą veiklą. Turi būti daromi principingi žingsniai“.

Vertindamas naujojo Seimo ir jame atstovaujamų politinių jėgų bendradarbiavimą, G. Landsbergis teigė, jog svarbiausiais klausimais įmanoma pasiekti sutarimą – tai puikiai iliustruoja TS-LKD pasiūlyta iniciatyva dėl dvigubos pilietybės įteisinimo ES ir NATO šalyse gyvenantiems Lietuvos piliečiams.

Jeigu kalbant rimtai, šiuo metu svarbiausia, jog su kitomis politinėmis partijomis susikalbame frakcijų lygiu. Vienas geriausių bendradarbiavimo pavyzdžių yra mūsų inicijuotas dvigubos pilietybės įstatymo keitimo projektas. Džiaugiuosi, jog pavyko susitarti su visomis frakcijomis, jų seniūnais, pasirašė ir Ministras Pirmininkas, ir Seimo pirmininkas, mano ir Ramūno parašai taip pat yra. Aš manau, kad valstybės pamatas yra Konstitucija ir mes turime išbandyti visus būdus, tiek kreiptis į Konstitucinį teismą, kad jis paaiškintų savo doktriną, kartais net paaiškintų savo aiškinimą, tam, kad Konstitucija būtų apsaugota. Aš tikiu Konstitucijos pamatingumu – tai yra akmenys, ant kurių pastatyta mūsų valstybė ir juos perdėlioti galima tik itin išskirtiniais atvejais, kurie sprendžiami referendumu. Tai valstybės pamatai ir jų judinti aš neketinu. Todėl turime išbandyti visus kitus galimus variantus“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: