Gitanas Nausėda. ELTA / Orestas Gurevičius

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad pernai Europos Sąjunga (ES), nutarusi Ukrainai perduoti 1 mln. artilerijos šaudmenų, šį skaičių „paėmė iš lubų”. Pasak jo, Europa tinkamai neįvertinto savo gynybos sektoriaus pajėgumų.

„Deja galiu konstatuoti, kad to prisiimto pažado – dėl milijono vienetų amunicijos perdavimo Ukrainai –skaičiai yra paimti iš lubų. Kai pradėjome skaičiuoti savo realias galimybes, pasirodė, kad tokių pajėgumų neturime. Tik vėliau buvo susigriebta ir pamatyta, kad reikia greitai didinti gynybos pajėgumus, jog tą įsipareigojimą dėl amunicijos galėtume, nors ir vėluodami, bet įvykdyti“, – šeštadienį Miunchene žurnalistams teigė G. Nausėda.

„Aš nemanau, kad tai yra sąmoninga intencija ar mėginimas prilaikyti įrangos ir amunicijos Ukrainai tiekimą. Tai tiesiog negebėjimas sumažinti laikotarpio tarp sprendimo priėmimo ir įgyvendinimo. Ir dėl labai įvairių priežasčių mes stipriai vėluojame padėdami Ukrainai“, – aiškino šalies vadovas.

ELTA primena, kad 2023 m. kovo mėn ES užsienio ir gynybos reikalų ministrų posėdyje buvo sutarta siekti per metus Ukrainai perduoti milijoną įvairaus kalibro artilerijos amunicijos vienetų.

Visgi, 2023 m. spalio mėn. „Bloomberg News“ paskelbė, kad paramos tiekimo laikotarpiui įpusėjus,ES pagalba šaudmenimis Ukrainai siekė tik apie 30 proc. numatyto kiekio.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: