KAM archyvo nuotr.

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas trečiadienį nuotoliniu būdu kalbėjosi su Ukrainos gynybos ministru Rustemu Umerovu ir aptarė karinės paramos Ukrainai klausimus.

Paramos Ukrainai tęstinumas – mūsų strateginis tikslas. Todėl šiandien su ministru Rustemu Umerovu aptarėme karinės paramos Ukrainai klausimus, kalbėjome apie tai, ko jiems šiuo metu reikia labiausiai, kur ir kaip galime skubiai padėti“, – sakė ministras L. Kasčiūnas.

Kaip praneša Ministerija, susitikimo metu, kuriame dalyvavo ir Lietuvos bei Ukrainos kariuomenių vadai, kalbėta apie amunicijos trūkumą ir būtinybę skatinti karinės pramonės aktyvumą, jungimąsi prie daugiašalių iniciatyvų gaminant, perkant ar didinant ginkluotės ir amunicijos gamybos apimtis.

Ministrai, kartu su kariuomenių vadais, aptarė ir Lietuvos siekį skatinti dronų bei anti-dronų gamybą. Šis sprendimas labai aktualus ir Ukrainos pusei. Ukrainiečiai galėtų prisidėti prie dalies su dronų ir antidronų gamyba susijusių technologijų, o taip pat – dalytis patirtimi apie jų veikimą mūšio lauke.

Primenama, kad Lietuva, reaguodama į Ukrainos prašymus, kovo pradžioje kariaujančiai šaliai pristatė 155 mm amunicijos, nutarė skirti 35 mln. eurų prisidedant prie Čekijos iškeltos daugiašalės iniciatyvos dėl amunicijos įsigijimo ir jos perdavimo Ukrainai. 

Krašto apsaugos sistemos iki šiol suteikta karinė parama Ukrainai apima įvairią ginkluotę, amuniciją, bepiločius orlaivius, anti-dronus, karių mokymus, sunkiosios technikos remontą bei visą kitą paramą, kuri teikiama pagal Ukrainos išsakomus poreikius.

Lietuva jau yra sudariusi ir ilgalaikės paramos Ukrainai planą, 2024–2026 metams yra numatytas 200 mln. eurų vertės karinės paramos Ukrainai paketas naujiems įsigijimams. Nuo karo pradžios Lietuva Ukrainai suteikė paramos, kuri siekia apie 605 mln. eurų.

ELTA (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: