lrv.lt archyvo nuotr.

Naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje klausimas nėra atidėtas, tikina premjeras. Anot Algirdo Butkevičiaus, trijų Baltijos šalių ministrai šiemet toliau kalbėsis dėl galimybių įgyvendinti bendrą milijardinės vertės projektą.

“Visagino atominės elektrinės klausimas nėra atidėtas. Energetikos ministras šiais metais susitinka su Latvijos ir Estijos ministrais, kurie atsakingi už energetiką ir kalbasi. Jūs tikriausiai girdėjote, kada vyko Baltijos ministrų tarybos posėdis, Estijos premjeras pasakė, kad jis nori matyti galutinius ekonominius paskaičiavimus. Mes esame pateikę visą informaciją ir atsakę į visus klausimus ir tikimės, kad artimiausiu metu gausime atsakymus”, – pirmadienį metinėje spaudos konferencijoje tikino ministras pirmininkas.

Estijos premjeras Taavis Roivas (Tavis Rivas) Vilniuje gruodį teigė, jog Estija neatsisako dalyvauti VAE projekte, tačiau nori įsitikinti, kad projektas yra ekonomiškai perspektyvus.

Politikai jau kelerius metus kartoja, kad tokie projektai turi būti nuodugniai apskaičiuoti. Derybos tarp Baltijos šalių iš esmės nebevyksta po to, kai 2012 metais Lietuvoje surengtame patariamajame referendume projektas nesulaukė paramos. Iš karto po to pradėjusi dirbti dabartinė Vyriausybė kelis kartus skelbė naujus terminus, kada bus priimti sprendimai dėl VAE, tačiau jų taip ir nesulaukta.

Lietuva strategine investuotoja į atominę elektrinę 2011 metais parinko Japonijos “Hitachi”.

Žiniasklaidoje anksčiau skelbta, kad Energetikos ministerija pradėjo skaičiuoti, ar Lietuva projektą galėtų įgyvendinti vien su “Hitachi”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: