© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Parlamentarė konservatorė Rasa Juknevičienė, socialiniame tinkle pasidalinusi savo nuostaba besimeldžiančiu musulmonu, teigia nieko nenorėjusi įžeisti. Žmogaus teisių ekspertai tvirtina, kad parlamentarė turėtų atsiprašyti musulmonų bendruomenės dėl tikinčiuosius diskriminuojančio įrašo.

“Laukiu sodinimo į lėktuvą Vašingtonas – Frankfurtas. Priešais mane jaunas vaikinas meldžiasi atsisukęs į Meką. Viskas gerai turbūt, bet mintys kylą įvairios”, – antradienį vakare “Facebook” paskyroje rašė parlamentarė.

Politikė beveik 6 tūkst. sekėjų turinčioje paskyroje įkėlė ir besimeldžiančio vaikino nuotrauką, po kurio laiko politikė šį įrašą pašalino. Trečiadienį ji savo paskyroje teisinosi, kad ją besimeldžiančio vaikino “veidas ir pasitikėjimas Dievu prieš skrydį tikrai sužavėjo”.

“Tačiau natūralu, kad po diskusijų NATO Parlamentinės Asamblėjos apie ISIS (teroristinės grupuotės “Islamo Valstybė”) ir buvusius įvykius, kyla visokių minčių”, – parašė R.Juknevičienė.

Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorės pavaduotoja teisės klausimais Natalija Bitiukova BNStrečiadienį sakė, kad R.Juknevičienė turėtų atsiprašyti Lietuvos musulmonų bendruomenės narių ir pripažinti, kad jos komentaras buvo nekorektiškas.

“Mes galėtumėme palinkėti, kad ponia Rasa Juknevičienė iš tikrųjų pripažintų, kad jos komentaras nebuvo tinkamas ir galbūt atsiprašytų bendruomenės narių. Bet kokia asmenų diskriminacija dėl jų religijos, rasės ar priklausomybės etninei grupei yra svetima. Kai ją išsako aukštas valstybės pareigūnas, tas pasmerkimas turėtų būti griežtesnis”, – pasisakymą įvertino N.Bitiukova.

Pašnekovės teigimu, tokie pasisakymai iš aukščiausių valstybės pareigūnų yra negalimi.

“Iš esmės sakyti, kad visi išpažįstantys islamą yra galimi ar potencialūs teroristai, yra tikrai diskriminacinis pasisakymas ir iš aukščiausių valstybės pareigūnų pusės tokie pasisakymai yra negalimi, nes kartais gali pasirodyti, kad jeigu pareigūnas nuo tokių pasisakymų neatsiriboja ir valstybė neatsiriboja, pati valstybė palaiko musulmonų bendruomenės stereotipizavimą”, – sakė N.Bitiukova.

Tuo metu parlamentarė R.Juknevičienė BNS sakė, kad nepastebėjo, jog į viešąją erdvę išleidžia nepabaigtą žinutę.

“Klaidą padariau todėl, kad nepastebėjau, jog tai nepilnas mano įrašas, o jis toks buvo. O kai pastebėjau, kai kilo tokia banga, jį išėmiau ir jau buvo pusvalandis likęs iki lėktuvo. Supratau, kad banga kyla tam tikra, diskusija bus, o aš joje negalėsiu dalyvaut aštuonias valandas būdama virš Atlanto. Aš sutinku, kad ji palieka interpretacijų, nes joje nebuvo antro ir trečio sakinio, kur pasakyčiau, kodėl sukelia tiek daug minčių”, – sakė R.Juknevičienė.

Pasak R.Juknevičienės, įrašu ji nesiekė niekieno įžeisti.

“Jeigu ką nors įžeidžiau, tai tikrai (atsiprašau), bet aš neturėjau jokios minties įžeisti, nes iš tikrųjų besimeldžiantis žmogus prie pat lėktuvo trapo sukelia daug visokių minčių – tai taip ir parašiau. Mes po to labai gražiai pabendravom. Politikas yra politikas, aš prisiimu visą atsakomybę už nepabaigtus sakinius”, – teigė R.Juknevičienė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: