(c) Lietuvos futbolo federacijos archyvo nuotr.

Po žingsnio aukso link – išskirtinis šansas

Į rinktinės stovyklą Ispanijoje du Lietuvoje rungtyniaujantys futbolininkai išvyko pakylėti – saugai Ramūnas Radavičius ir Dominykas Galkevičius su Panevėžio „Ekranu“ po varžovų suklupimų priartėjo prie A lygos čempionų titulo.

Tiesa, D.Galkevičiui pastarosios savaitės sėkmę grasino apkartinti trauma, kuri kėlė nerimo rinktinės treneriams. Vis tik saugas spėjo pasveikti ir A lygos rungtynėse su Kauno „Atletu“ pasirodęs po keitimo pelnyti įvartį. „Buvau pasitempęs kirkšnies raumenį, tačiau savaitėlę pailsėjau, išsigydžiau ir dabar pasekmių nebejaučiu. Esu sveikas ir pasiruošęs“, – sakė „Ekrano“ saugas.

Jis teigė, kad rungtynės su Ispanija varžovų aikštėje – neeilinis įvykis: „Pažiūrėsime iš arti, kaip atrodo pasaulio čempionai. Viską parodys treniruotės, bet jei gaučiau galimybę žaisti, tai būtų savęs išbandymas ir šansas, savotiška dovana. Bet kokiu atveju, džiaugiuosi galimybe pabūti rinktinėje. Treniruotėse nesijaučiu silpnesnis, bet malonu parungtyniauti su tokiais žaidėjais, iš jų gali pasimokyti. Tai gera patirtis ir stimulas.“

Futbolininko nuomone, Lietuvos rinktinei iki labai gero starto trūko tik pergalės rungtynėse su Škotija: „Daug kam netikėta pergalė Čekijoje parodo, kad ši Lietuvos komanda gali žaisti ir gali laimėti prieš bet ką. Ar galime kovoti dėl patekimo į finalinį etapą parodys laikas. Manau, kad tai įmanoma, reikia šią svajonę turėti ir jos siekti.“

M.Stankevičius jau gerai žinomas

Antrąją dieną rinktinės nariai jau turėjo laisvo laiko, tačiau jo praleisti prie kompiuterių naršydami internete ar skambindami namiškiams per „Skype“ po pietų nebegalėjo. Bevielis viešbučio internetas neatlaikė padidėjusio srauto, o spręsti problemą nerūpestingieji ispanai užtruko iki vėlyvo vakaro.

Per tą laiką lietuvių ramybės žiniasklaidos dėmesys nedrumstė, tačiau su viena išimtimi. „Valencia“ gynėjas Marius Stankevičius dar nespėjo debiutuoti savo klube, bet Salamankoje jau buvo gerai pažįstamas – lietuviui teko fotografuotis su vietos gerbėjais, duoti interviu televizijai.

M.Stankevičius ir jo vaidmuo Ispanijoje nemažai svarstymų pastaruoju metu kėlė ir Lietuvos rinktinės sirgalių gretose. Paklaustas apie tai rinktinės strategas Raimondas Žutautas įžvelgė ir teigiamą pusę: „Rungtynėse su Ispanija. Marius turi gerą progą įrodyti kad gali žaisti „Valencia“ pagrindinėje sudėtyje. Jei pavyks sėkmingai tvarkytis savo gynybos krašte, Marius tikrai neliks nepastebėtas.“

Treniruotės intensyvėja

Į antradienio treniruotes šalia „Helmantico“ stadiono Lietuvos rinktinės autobusas vyko dar dviem skirtingais keliais nei pirmadienį. „Galbūt ir eksursijos nebereikės“, – po paskutinio maršruto per Salamankos centrą juokavo vienas rinktinės štabo narių.

Išsamiau susipažinusį su treniruočių stadiono prieigomis rinktinės personalą nustebino dvi lengvosios atletikos pasiekimams skirtos lentos šalia aikštės – trišuolio pasaulio rekordą čia pagerino Jonathanas Edwardsas, o šuolio į aukštį – Javieras Sotomayoras. Šie rekordai nepagerinti iki šiol.

Lietuvos rinktinės treniruotėse iš rytinio linksmesnio žaidimo mažesniame plote vakare pratybos perėjo į rimtesnį futbolą visame aikštės plote ir taktinius derinius. Trenerių nustatytas užduotis aikštėje komanda sprendė po anksčiau atliktos rungtynių Čekija-Lietuva analizės.

Vakare visa lietuvių delegacija su gimtadieniu sveikino gynėją Arūną Klimavičių, tačiau šventimas buvo kuklus ir simbolinis – komandos dar laukia beveik trys intensyvios pasiruošimo dienos. Su Ispanijos futbolininkais Lietuvos rinktinė susitiks vėlų penktadienio vakarą 23 valandą.
LFF informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: