Pristatyti oficialūs
(c) Organizatorių archyvo nuotr.
Aukso medalis.

Penktadienį Vilniuje pristatyti oficialūs 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato („EuroBasket 2011“) medaliai ir daina.

„Medaliai – iki šiol nematyto dizaino, o oficiali daina apskritai bus pirmą kartą Europos krepšinio čempionatų istorijoje. Europa galės dar kartą įsitikinti, koks unikalus yra Lietuvos požiūris į krepšinį“, – sakė „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto direktorius Mindaugas Špokas.

Unikalius medalius kūrė ir gamino dailininkas Nerijus Treinys ir bendrovės „Alpera“ dizaineriai.

„Medalyje įamžintas pergalingo metimo momentas, tas saldus krepšininkams ir sirgaliams vaizdas, kai kamuolys jau nebegali išlėkti iš lanko, o jam dar neiškritus iš tinklo pradedama visa gerkle šaukti „Valio!“, – sakė N. Treinys.

Pasak jo, tai lyg fotografo užfiksuotas kadras, kuris pavirto tauriu metalu ir bus kabinamas nugalėtojui, primindamas jo sportinį indėlį.

Gintarinis kamuolys reprezentuoja Lietuvą, tuo pačiu medaliui suteikdamas unikalumo. Medalio juostoje įkomponuota trispalvė taip pat primins žalumos kupiną šalį. Medalio averse įrašyti miestai, kuriuose vyks čempionato varžybos, ir oficiali renginio emblema. Netradiciškai išspręstas ir medalio pakabinimas ant juostos.

„Medaliuose norėjosi turėti ir Lietuvos dalelę ir krepšinio dinamiką ir pergalės džiaugsmą, norėjosi sudėti viską, kas atspindi krepšinį“, – sakė N. Treinys.

Oficialia „EuroBasket 2011“ daina tapo Lietuvos krepšinio aistruolių išrinktas Marijono Mikutavičiaus, Manto ir Vilijos Pilibaitytės-Mios „Krepšinio himnas“, įdainuotas angliškai ir pavadintas „Celebrate Basketball“. Žodžiai – M. Mikutavičiaus ir Aido Puklevičiaus, muzika – M. Mikutavičiaus ir Andriaus Borisevičiaus.

„Ši daina skirta visos Europos sirgaliams, nepriklausomai nuo tautybės, religinių pažiūrų, nuo to, esi milijonierius ar darbininkas, – sakė M. Mikutavičius. – Dainos idėja buvo tiesiog švęsti šventę, kuri džiugintų visus žmones, atvažiuosiančius į Lietuva. Vienintelė dainos potekstė – praleiskime gerai laiką ir pasidžiaukime geru žaidimu ir įvykiu, nepaisant to, kas laimės, o kas važiuos namo anksčiau.“

Pagal „EuroBasket 2011“ dainą nufilmuotas ir vaizdo klipas (jį galite pamatyti čia). „Buvo nepaprastai malonu filmuoti Tris M (dabar mes juos taip vadiname), – pasakojo vaizdo klipo režisierius Evaldas Kubilius. – Geros energijos dozės, kurią gavome filmuojant muzikantus, pakanka iki šiol. Tikrai tikiu, kad ta energija persiduos per videoklipa visiems ir šios dainos fone visi Lietuvoje pamirš, kas yra liūdesys, pyktis ar agresija“.

Dainos lietuviškas ir angliškas variantai bei vaizdo klipas ir vasarą bus išleisti atskiru albumu, kuris bus platinamas kartu su visa kita oficialia čempionato atributika. Dalis pajamų bus skirta Lino Kleizos labdaros ir paramos fondui.

Taip pat buvo pristatyta ir skanduotė, kuri skambės pasitinkant čempionatą ir palaikant Lietuvos rinktinę „EuroBasket 2011“ metu. Lietuvos krepšinio aistruoliai ir speciali komisija „Megaskanduote“ išrinko Silvijos Pielikytės iš Kintų ir Arūno Biriukas iš Vilniaus žodžius: „Tikslas, ryžtas ir galia – LIETUVA, mes už Tave!!!“.

Pasak organizatorių, ši skanduotė skambės ir per akciją „Varom už Lietuvą“, kurios metu bus siekiama Guinnesso pasaulio rekordų.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: