Parodoje - stagnatyvi sovietinio periodo mada

Rugsėjo 29 d., 18.30 val., Erikos Stelmokienės galerijoje (Daukšos g. 8, Kaunas), personalinės Renatos Vinckevičiūtės parodos „Sovietinė romantika“ atidarymas.

„Pastaruoju metu madinga kambarius puošti audiniais. Jais išmušamos sienos, lubos, grindys, langų ir kitos angos, netgi sienos drapiruojamos įvairiomis drapiruotėmis.

Taigi visą kambarį galima išpuošti tekstile. Tačiau ją reikia mokamai pritaikyti, nepažeidžiant stiliaus vientisumo. Atsitiktinės, viena su kita nesuderintos medžiagos patalpą negražina, o gali subjauroti.“ Zavišienė J., Buto drapiravimas // Šeimos Kalendorius 1980.

Parodos objektas – kambarys, kuris atsižvelgiant į pasirinkta laikmetį „drapiruojamas“ šlifavimo medžiaga.

Ši medžiaga ir banalūs raštai atspindi stagnatyvia sovietinę periodo madą, perteikia homo sovieticus kadienybę ir buitį.

Naudojant netradicinės medžiagas sukurta parodinė erdvė – instaliacija, į procesą įtrauks žiurovus, kurie šiuo atveju bus ne tik stebėtojai, bet ir veikėjai.

Projektu siekiama parodyti ne tik vizualų meno kūrinio suvokimą, bet įtraukti bendruomenę i diskusiją, kaip suvokiamas konceptualus menas ir ar jis prieinamas kiekvienam miestiečiui.

Plačiau apie projekte gvildenamas idėjas kviečiu padiskutuoti rugsėjo 29 d., 18.30 val. parodos „Sovietinė romantika“ pristatyme.

Paroda veiks iki spalio 13 d.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: