(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyrius, įvertinęs elektros įrenginių ir sistemų techninio komutavimo ypatumus gatvių apšvietimo tinkluose, siūlo du elektros energijos taupymo variantus.

Pirmame variante numatoma dalyje gatvių dalinai atjungti išorinį apšvietimą (atjungiama pusė šviestuvų, esančių 17 miesto gatvių). Panaudojus šį taupymo variantą per metų spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesius būtų sutaupyta 110 tūkst. litų.

Antrame variante siūloma 146 gatvėse dalinai atjungti išorinį apšvietimą, atjungiant kas trečią šviestuvą. Taip iki šių metų pabaigos būtų sutaupyta 124 tūkst. litų. Taikant abu elektros energijos taupymo variantus būtų sutaupyti 235 tūkst. litų.

Teigiama, jog siūlomi šviestuvų atjungimo būdai turėtų mažiausiai įtakos elektros energijos tiekimo sistemos ir elektros įrenginių darbui, o svarbiausia, kad tai neturėtų įtakos apšvietimo kokybei. Tada kyla natūralus klausimas, kodėl jie visą laiką švietė iki kol biudžete netrūko lėšų.

Eilinį kartą prisiminta, jog savivaldybė yra parengusi Kauno miesto apšvietimo elektros tinklų modernizavimo (II etapas) projektą automatizuotai gatvių apšvietimo stebėjimo, duomenų surinkimo, valdymo ir galios reguliavimo sistemai visose jėgos ir apšvietimo spintose.

Šio projekto įgyvendinimas kainuotų 6,429 mln. litų. Šiuo metu ieškoma investuotojo, kuris savo lėšomis įrengtų numatytą įrangą, įdėtas investicijas atsiimdamas iš lėšų, sutaupytų už sunaudotą elektros energiją miesto gatvėms apšviesti. Po modernizacijos per metus būtų sutaupoma apie 1,4 mln. litų. Tačiau tokie miestui ekonomiški naudingi projektai turėjo būti įgyvendinti seniai, o ne dabar, kai krizės metu susimąstoma apie taupymą, o šiam reikalingos investicijos. Tikėkimės, jog savotiškas energetikų taupymo būdas nesukels grėsmes žmonių saugumui sutemus.

Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas pažymėjo, kad šiuo metu Kaune yra įjungti visi gatvės šviestuvai. „Iš viso mieste dega beveik 26 tūkstančiai šviestuvų. Per metus už energiją sumokame apie 4,8 mln. litų. Tuo tarpu dar prieš keletą metų, iki pirmojo modernizavimo etapo, degdavo tik apie 45 proc. visų šviestuvų, o už jų sunaudojamą energiją mokėdavome beveik 4 milijonus litų”, – sakė A.Vaitiekūnas.

Šie variantai bus pateikti svarstyti Miesto tarybos kolegijai, kuri turės priimti sprendimą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: