Sklandymo čempionate - kiti lyderiai
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rugpjūčio 2 d. Pociūnuose vykstančiame Europos sklandymo čempionate buvo atliktas antras pratimas. Parinktų maršrutų ilgis suteikė galimybę pilotams visose sklandytuvų klasėse pasiekti maksimalią 1000 taškų sumą.

Ir šią ribą pratimo nugalėtojai tikrai sugebėjo surinkti. Primename, jog pilotai taškus gauna už įveiktos distancijos ilgį ir pasiektą greitį, vykdant pratimą. Jei pilotas nepasiekia finišo, jam skaičiuojami taškai tik už nuskristą distanciją.

15 m klasėje po 1000 taškų surinko Denis Guerin iš Prancūzijos ir Andreas Lutz iš Austrijos. Trečias buvo dar vienas Prancūzijos atstovas – Christophe Ruch. Bendroje įskaitoje po dviejų pratimų lyderiu išliko lenkas Wojcik Lukasz, o antrojo pratimo nugalėtojai užėmė atitinkamai antrą (Denis Guerin) ir trečią (Andreas Lutz) vietas.

18 m klasėje pirmą vietą antrame pratime užėmė ir bendroje įskaitoje pirmauja Danijos atstovas Peter Eriksen. Antra vieta pratime atiteko Karoliui Staryszakui iš Lenkijos. Pastarasis antrą vietą užima ir bendroje įskaitoje. Italas Ricardo Brigliadori antrame pratime buvo trečias. Antro pratimo lyderiai P. Eriksen ir K. Staryszak lyderiauja ir bendroje įskaitoje. Trečias yra lenkas Zbignew Nieradka.

Atviroje klasėje antrą pratimą laimėjo Vokietijos atstovas Frank Markus, Peter Harvey iš Didžiosios Britanijos buvo antras, trečią vietą užėmė Janusz Centka iš Lenkijos. Bendroje įskaitoje po dviejų pratimų lyderiauja prancūzai Sylvain Gerbaud (pirma vieta) ir Killian Walbrou (antra vieta). Trečioje vietoje yra Vokietijos atstovas Bruno Gantenbrink.

Pirmieji pratimai rodo, kad Prancūzijos ir Lenkijos atstovai rimtai nusiteikę kovoti dėl pačių aukščiausių apdovanojimų. Ypač ryškus prancūzų pranašumas 15 m ir atviroje sklandytuvų klasėse.

Lietuviai antrame pratime pasirodė taip pat neblogai. Atviroje klasėje Gintaras Drevinskas parodė ketvirtą rezultatą ir bendroje įskaitoje iš devintos vietos pakilo į penktą.

Prezidentas viliasi, kad ir patyręs pilotas Gintautas Zubė, kuriam pirmas pratimas buvo nesėkmingas, susikaups ir kituose pratimuose sklandys neblogiau nei antrame, kuriame užėmė aukštą šeštą vietą. Kiti Lietuvai atstovaujantys sklandytojai užima vietas antrame dešimtuke.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: