Studentai – prieš jaunimo nedarbą
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Jaunimo nedarbas – viena opiausių ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos problemų. Kauno technologijos universiteto (KTU) tarptautinė studentų organizacija „BEST Kaunas“ puikiai suprasdama jaunimo nedarbo problemos svarbą ir norėdama atkreipti į tai tiek Lietuvos, tiek Europos jaunų žmonių dėmesį, liepos 2-9 dienomis Kaune organizuoja trišalius kultūrinius mainus: „Be active – become attractive“.

Projekto tikslas – išsiaiškinti, kokios yra jaunimo nedarbo priežastys ir kaip su tuo kovoja renginyje dalyvausiančių šalių – Belgijos, Čekijos ir Lietuvos – studentai. Dalyviai turės unikalią galimybę mokytis ir dirbti tarpkultūrinėje komandoje, bendromis jėgomis atlikti komandines užduotis, dalyvauti diskusijose.

Projekto „Be active – become attractive“ metu vyks asmenybės (charakterio) nustatymo testai, padėsiantys atskleisti silpnąsias ir stipriąsias dalyvių asmenybės puses, pagal asmenybės tipą nustatyti tinkamiausią profesiją.

Studentai dalyvaus mokymuose apie lyderystę, motyvaciją siekiant užsibrėžto tikslo bei tinkamą prisistatymą pokalbio su darbdaviu metu. Diskusijose dalyviai nagrinės dalyvaujančių šalių jaunimo nedarbo lygį, aiškinsis jo priežastis, aptars savo šalyse vykdomas programas ir taikomas priemones bei teiks pasiūlymus, ką reikėtų keisti, kokių priemonių imtis siekiant pagerinti esamą situaciją.

Pritaikyti įgytas naujas žinias bei jas pagilinti dalyviai galės apsilankę tarptautinėje, ilgametę veiklos patirtį turinčioje kompanijoje „Microsoft“, kuri turi savo filialus visose projekte dalyvaujančiose šalyse.

Ši rinkos lyderė mielai remia studentų iniciatyvą ir vizito metu supažindins projekto dalyvius su savo vykdoma darbuotojų samdymo politika. Įmonės personalo atrankos specialistai išdėstys požiūrį į jaunus, patirties neturinčius žmones, taip pat pristatys kriterijus, keliamus ieškančiam darbo jaunimui.

Baigiamasis projekto „Be active – become attractive“ akcentas – simuliaciniai „vaidmenų žaidimai“. Jų metu dalyviai galės pritaikyti projekto metu įgytas žinias. Tarpusavyje dalydamiesi žiniomis ir patirtimi, pažindami kitas kultūras, siekdami bendro tikslo studentai ne tik nagrinės jaunimo nedarbo problemą, bet ir ugdys savo asmeninius gebėjimus.

Lietuvoje kaip ir visoje Europoje ši problema gana plačiai įsikerojusi, todėl kiekvieno jauno žmogaus pastangos sprendžiant jaunimo nedarbo problemą – tai didžiulis indėlis kuriant socialinę ir ekonominę tiek savo šalies, tiek visos Europos gerovę.

Kauno technologijos universiteto informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: