(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kolegijos posėdyje buvo svarstytas siūlymas Rotušėje įkurti Kauno miesto muziejaus struktūrinį padalinį-ekspoziciją.
Kultūros skyriaus vedėjas Sigitas Šliažas pasiūlė mero potvarkiu sudaryti specialistų darbo grupę, kuri nuspręstų, kaip dalį Rotušės patalpų būtų galima pritaikyti miesto muziejaus ekspozicijai.

Kultūros, bendruomenių ir savivaldos plėtojimo komiteto pirmininkas Raimundas Kaminskas mano, kad Rotušę reikia atverti turizmui.

„Turistai dabar neturi galimybės lankytis šiame istoriniame objekte, dėl apsilankymo reikia atskiro susitarimo su Savivaldybės darbuotojais”, – pažymėjo R. Kaminskas.

Civilinės metrikacijos biuro vedėjas Kęstutis Ignatavičius akcentavo, kad Rotušėje ir toliau bus registruojamos santuokos. Turistams Rotušę būtų galima atverti tomis dienomis, kai Rotušėje nėra tuokiami jaunavedžiai. Anot K. Ignatavičiaus, užtenka darbuotojų, kurie sutiktų turistus.

„Jiems galima rodyti burmistro kabinetą, atverti buvusio kalėjimo rūsius, kurie dabar yra nuomojami. Pirmame aukšte galima pakabinti stendus, kuriuose būtų pateikta informacija apie miesto istoriją, miesto herbus, vėliavą. Taip pat Rotušėje reikėtų kiosko, kuriame turistai galėtų įsigyti žemėlapių, suvenyrų, informacinių lankstinukų apie žymiausius miesto objektus”, – svarstė K. Ignatavičius.

Kolegija pritarė, kad miesto mero potvarkiu būtų sudaryta darbo grupė, kuri nuspręstų, kaip būtų galima Rotušę pritaikyti turizmo reikmėms.

Danutė MARCINKEVIČIENĖ

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: