Rusijos atstovės "Eurovizijoje" / vaizdo įrašo kadras

Antradienio vakarą, gegužės 6-ąją, Kopenhagoje, įvyko pirmasis  59-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalis, kuriame pasirodė 16-os šalių atstovai. Į finalą buvo išrinkta 10 geriausiųjų, šiais metais pasisekė Vengrijai, Juodkalnijai, Armėnijai, Azerbaidžianui, Rusijai, San Marinui, Ukrainai, Švedijai, Nyderlandams ir Islandijai. Už lemtingos linijos liko Latvija, Estija, Belgija, Albanija,  Moldova ir Portugalija.

„B&W-Hallerne“ pramogų arenoje vykęs koncertas prasidėjo praėjusių metų nugalėtojos Emmelie de Forest daina ,,Only Teardrops“. Renginį buvo patikėta vesti pianistui Nikolaj Koppel, televizijos laidų vedėjai Lise Rønne ir aktoriui Pilou Asbæk. Vedėjams pasveikinus žiūrovus ir pristačius šalis bei konkurso taisykles, prasidėjo šou. Balsavo tik šalys, kurios dalyvavo I-ąjame pusfinalyje, kadangi mūsų atstovė Vilija Matačiūnaitė pasirodys II-ąjame pusfinalyje, Lietuvos žiūrovai galėjo atsipalaiduoti ir mėgautis gražiu renginiu.

Pirmasis scenoje pasirodė šių metų „Eurovizijos“  lyderiu laikomas 30-ies metų Armėnijos daininkas bei humoristas Aram MP3 su daina „Not Alone“. Savo šalyje itin populiaraus atlikėjo kūrinys buvo jausmingas ir lyriškas, tačiau išsiskyrė iš kitų tuo, kad jame skambėjo „dubstep“ muzikos žanro elementų.

Antrieji į sceną žengė mūsų kaimynų latvių grupė „Aarzemnieki“, kuri atliko „lengvą“ dainą „Cake to Bake“. Grupės lyderis – vokietis, į Latviją atvykęs pagal mainų programą. 2007 metais jis jau bandė dalyvauti „Eurovizijoje“, tačiau nesėkmingai. Grupės nariai scenoje pasirodė su gitaromis ir atliko linksmą, humoristinę, tačiau ne itin prasmingo teksto kūrinį.

Estiją atstovauti patikėta nuo trejų metų dainuojančiai atlikėjai Tanjai. Ji atliko dainą „Amazing“. Daininkės pasirodymą iš kitų išsiskyrė choreografija, kas nėra netikėta, kadangi Tanja yra ne tik dainininkė, bet ir šokėja.

Švedijos atstovė Sanna Nielsen atliko kūrinį „Undo“, kuris, pasak pačios dainininkės, yra liūdna baladė apie meilę. Sanna Nielsen net 7 kartus bandė patekti į „Euroviziją“ ir atstovauti savo šaliai konkurse. 2014-ieji jai buvo sėkmingi. Šviesiaplaukė mergina scenoje pasirodė vilkėdama trumpute juoda suknele, jokių įspūdingų efektų taip pat nebuvo, tačiau atlikėja pademonstravo puikias savo balso galimybes ir dar kartą įrodė, kad skandinavai geba kurti kokybišką muziką.

Islandijai atstovavo grupė „Pollapönk“, kuri atliko pop-roko dainą apie toleranciją „No Prejudice“. Grupės nariai – žydai. Jie pasirodė vilkėdami spalvingus kostiumus, tarsi demonstruodami Europai, kad visi žmonės lygūs, nepriklausomai nuo jų odos spalvos ir seksualinių pažiūrų, būtent apie tai ir dainos tekstas.

Albanijai atstovavo 24-erių metų atlikėja Hersi Matmuja, kuri atliko kūrinį „One Night‘s Anger“. Ši daina, pasak atlikėjos, apie jausmus, tai, ką padarome jų apimti, skirta pykčiui.

Rusijai atstovavo grupė „The Tolmachevy Twins“ su daina „Shine“. Dvynių merginų pasirodymas, kaip ir įprasta Rusijai, buvo įsūdingas – jame gausu specialiųjų efektų bei tobula choreografija.

Azerbaidžiano atstovė Dilara Kazimova dalyvavo su daina „Start a Fire“. Profesionaliai nuo 14 metų dainuojanti atlikėja yra išbandžiusi įvairius muzikinius stilius, o konkursinis dainininkės kūrinys – jausminga baladė apie meilę. Jai talkino šokėja-akrobatė, atlikusi įspūdingus triukus.

Ukrainos atstovė – Maria Yeremchuk su daina „Tick Tock“. Istorijos mokslus baigusi atlikėja scenoje įkaitino atmosferą ir parodė kažką naujo tarp I-ojo pusfinalio baladžių. Seksualų ir charizmatišką ukrainietės pasirodymą papildė ir įspūdingi specialieji efektai, o ji pati kažkuo priminė savo tautietę, Ruslaną, anksčiau laimėjusią „Euroviziją“.

Belgas Axel Hirsoux atliko jausmingą kūrinį „Mother“. Atlikėjas yra dalyvavęs įvairiuose savo gimtosios šalies realybės šou ir yra didelis „Eurovizijos“ fanas. Dainininkas atliko emocionalią dainą ir bandė žiūrovus pakerėti jausmingu kūrinio tekstu apie mamą.

Moldovai atstovavo 33-ejų metų Cristina Scarlat su daina „Wild Soul“. Jos balsas yra laikomas vienu stipriausių Moldovoje, atlikėja taip pat yra „Prezidentinio orkestro“ solistė. „Eurovizijos“ scenoje ji pasirodė su grupe akrobatų ir pademontravo savo profesionalumą tiek balso, tiek artistiškumo atžvilgiu.

San Marinas delegavo Valentina Moneta su daina „Maybe“. Valentina konkurse – ne naujokė, ji „Eurovizijoje“ dalyvavo jau tris kartus. Balta suknele vilkinti dainininkė atliko jausmingą ir lyrišką baladę, jai scenoje talkino ir pianistas.

Portugalė Suzy pasirodė su smagia daina „Quero Ser Tua“, kas išvertus iš portugalų kalbos reiškia „noriu būti tavo“. Nuo mažens dainuojanti atlikėja  yra labai populiari savo gimtojoje šalyje.  Pietietiškas kūrinys bendrame pirmojo pusfinalio kontekste išsiskyrė ne tik nuotaikingumu, bet ir tuo, kad daina buvo atlikta portugalų kalba.

Nyderlandai „The Common Linnets“ atliko baladę „Calm After the Storm“. Ši grupė – projektas, populiarus ne tik savo gimtojoje šalyje, bet ir Amerikoje. Dueto lyrinėje dainoje buvo ir „country“ muzikos žanro elementų, abu atlikėjai grojo gitaromis.

Juodkalnijai atstovavo Sergej Ćetković su daina „Moj Svijet‘‘. Atlikėjas yra populiarus savo šalyje. „Eurovizijos“ scenoje Sergej atliko jausmingą baladę, jam talkino dailiojo čiuožimo artistė, paversdama pasirodymą ne tik originaliu, bet ir parodydama moderniosios „B&W-Hallerne“ arenos scenos galimybes.

Vengrijai atstovavo András Kállay-Saunders dalyvavo su daina „Running“. Atlikėjui yra tekę pasirodyti net su tokiais atlikėjais kaip Luciano Pavarotti. Emocionali daina ir charizmatiškas atlikimas išjudino publiką ir išsiskyrė savo greitu ritmu, priešingai, nei dauguma pirmajame pusfinalyje skambėjusių dainų.

Eurovizijos balsavimo tvarka pasikeitė prieš porą metų. Rezulatatas priklauso nuo žiūrovų ir profesionalios komisijos vertinimų – abiejų po 50 procentų. Jeigu atlikėjas surenka po lygiai balsų iš abiejų pusių, tai žiūrovų skirti taškai turi didesnę vertę. Balsuojama tik tada, kai pasirodo visi atlikėjai.

I-ojo pusfinalio geriausiųjų dešimtukas, kartu su II-ojo pusfinalio geriausiaisiais pasirodys finale, kuriame, kaip visada be jokių atrankų dalyvauja Danijos, Ispanijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Vokietijos atstovai. Finalas įvyks jau šį šeštadienį, gegužės 10 dieną.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: