© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvai sklandžiai įsivedus eurą, po Naujųjų metų Vyriausybės populiarumas gali ūgtelėti, o galimomis klaidomis ar nesklandumais gali pasinaudoti nebent tie politikai, kurie sieks dėmesio savivaldos rinkimuose, “Kauno dienai” pareiškė Visuomenės nuomonės tyrimo bendrovės “Vilmorus” direktorius Vladas Gaidys.

“Reikia atskirti laikotarpį iki sausio 1 dienos ir po jos. Faktiškai, visose šalyse, kuriose pastaruoju metu buvo įvedamas euras – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje – šie periodai skyrėsi tuo, kad iki euro įvedimo buvo daugiau tuo nepatenkintų nei patenkintų žmonių, o po įvedimo – daugiau patenkintų nei nepatenkintų. Galima spėti, kad taip bus ir Lietuvoje”, – prognozavo sociologas.

V.Gaidžio nuomone, jeigu bus padaryta kokių nors klaidų įvedant eurą, jomis savivaldybių rinkimuose 2015 metais dalyvausiantys politikai gali pasinaudoti, bet euras rinkimų kampanijoje neturėtų būti patraukli tema:”Pagal analogijas kitose šalyse nuotaikos po euro įvedimo būna geros. O tose šalyse net buvo daugiau ką prarasti – peseta Ispanijoje, lira Italijoje turėjo šimtmečių istoriją, o jų gyventojai vis tiek yra už eurą”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: