(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakare Gdynėje žaidė svarbias Eurolygos A grupės aštuntojo turo rungtynes su Lenkijos čempionais „Asseco Prokom“ krepšininkais. Banguotame susitikime kauniečiai vis tik įrodė savo pranašumą (72:69), nors iki pagrindinio laiko pabaigos likus 18 sekundžių dar pirmavo varžovai. Šį pergalė „Žalgiriui“ praktiškai užtikrino vietą kitame etape.

Dvikovą aktyviau pradėjo žalgiriečiai – po Mirzos Begičiaus ir Tado Klimavičiaus taškų išsiveržę į priekį 4:2. Tačiau nesnaudė ir varžovai, po kelių sėkmingų atakų pirmavo jau šeimininkai – 8:4. Tiesa, netrukus vienas prieš vieną varžovą gražiai įveikė Tadas Klimavičius, sumažindamas atsilikimą bei priversdamas lenkų trenerių štabą sušaukti minutės pasitarimą (6:8). Tačiau „Asseco Prokom“ trenerių patarimai žaidėjams naudos nedavė: keturis taškus iš eilės pelnė Travisas Watsonas, reidą dviem taškais su pražanga užbaigė Martynas Pocius, pasižymėjo ir Dainius Šalenga, o komanda spurtavo 9:0, perimdama iniciatyvą – 15:8. Niekas nepasikeitė iki pat ketvirčio pabaigos, prieš kurią iš vidutinio nuotolio pataikė M.Begičius – 20:13.

Antrasis ketvirtis startavo septyniais lenkų taškais (20:20), tačiau puolime ir toliau sėkmingai darbavosi T.Watsonas, atstatęs pusiausvyrą – 23:23. Nors Ratko Varda čia pat pelnė du taškus, Pauliaus Jankūno metimas su pražanga ir DeJuano Collinso sėkmingas reidas nenuėjo veltui – „Žalgiris“ vėl pirmavo (28:25). Baudas sumetus P.Jankūnui švieslentėje degė skaičiai 31:27, o pasižymėjus D.Šalengai – 33:31. Deja, kėlinuko pabaigoje šeimininkai pataikė sudėtingą dvitaškį su pražanga bei po pirmosios susitikimo dalies simboliškai pirmavo – 34:33.

Kauniečiai po pertraukos taškus rinko baudų metimais – vieną iš dviejų realizavus M.Begičiui, o abu – Tomui Delininkaičiui, rezultatas buvo identiškas – 36:36. Dar kartą pasižymėjus M.Begičiui bei žaibišką ataką tiksliai užbaigus M.Kalniečiui „Žalgiris“ vėl buvo žingsneliu priekyje – 40:36. T.Pačėsas čia pat sušaukė minutės pasitarimą, tačiau tai nieko nepakeitė, iš po krepšio pataikius T.Watsonui ekipas skyrė tie patys keturi taškai – 42:38. Netrukus skirtumas dar išaugo, kai iš tolimos distancijos savo progą išnaudojo M.Pocius (45:38). Šiam pridėjus du taškus situacija išliko tokia pati (47:40), tačiau per dvi kitas minutes lenkai sugebėjo pelnyti septynis tuškus bei pristabdyti „Žalgirio“ puolimą. Tai lėmė, jog rezultatas vėl išsilygino – 47:47. Panašiai kėlinukas ir baigėsi – 49:49.

Lemiama rungtynių atkarpa startavo atsargiu ir gana padriku žaidimu. Vis tik greičiau į įprastą ritmą grįžo žalgiriečiai. Po Artūro Milaknio baudos metimo ir D.Collinso tritaškio kauniečiai pirmavo 53:51. Kamuolį perėmus bei galingu dėjimu pasižymėjus T.Watsonui skirtumas šoktelėjo jau iki šešių taškų – 57:51. Po šeimininkų sušaukto minutės pasitarimo šie nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio per tam skirtą laiką, tuo tarpu kitame aikštelės gale prasižengė prieš D.Collinsą, kuris pataikė vieną baudą – 58:51. Nors neilgai trukus varžovai aptirpdė deficitą iki 57:60, „Žalgirį“ žingsneliu priekyje išlaikė T.Watsono baudų metimai ir galingas dėjimas (64:60). Dar keturi, šį kartą jau M.Pociaus taškai, kauniečių situaciją dar labiau pagerino – 68:62. Tačiau rankų nuleisti „Asseco Prokom“ krepšininkai nebuvo linkę – sudėtingų metimų dėka šie sugebėjo pelnyti septynis taškus be atsako bei likus 18 sekundžių pirmauti 69:68. Nepaisant to, lietuviai pademonstravo charakterį – pirma po puikaus M.Pociaus perdavimo laisvas iš vidutinio nuotolio neklydo P.Jankūnas (70:69), o apsigynę nuo varžovų atakos žalgiriečiai surengė greitą išpuolį, kurio smaigalyje atsidūręs M.Pocius ramiai pelnė du taškus praktiškai su finaline sirena – 72:69.

„Žalgiris“: M.Pocius 16, T.Watsonas 16 (5 atk. kam., 3 per. kam.), P.Jankūnas 9 (5 atk. kam.), D.Collinsas 7, M.Begičius 7 (5 atk. kam.), D.Šalenga 6, M.Kalnietis 4, T.Delininkaitis 4, T.Klimavičius 2, A.Milaknis 1.

„Asseco Prokom“: R.Varda 25 (8 atk. kam.), D.Ewingas 20, F.Videnovas 7.