© Wikimedia Commons archyvo nuotr.
Šiuo metu Kaune vykstančią Žaliąją knygų akciją palaiko vis daugiau miestiečių. Šiemet, kitaip nei prieš dvejus metus, aktyvūs ne tik moksleiviai bei senjorai.

 

„Labai džiugu, kad vis daugiau kauniečių prisideda prie idėjos puoselėti žaliąjį Kauno miesto rūbą. Jei prieš dvejus metus vykusios akcijos metu daugiausia sulaukdavome moksleivių, studentų arba vyresnio amžiaus žmonių, senjorų indėlio, tai dabar knygas į seniūnijas bei Knygų turgų kur kas dažniau atneša ir vidutinio amžiaus kauniečiai”, – pasakojo Jonas Plenta, vienas iš akcijos iniciatorių. Pasak jo, šiemet žmonės taip pat daugiau atneša grožinės literatūros leidinių, kai prieš dvejus metus vyravo vadovėliai, techninė, specializuota literatūra.

„Nors grožinės literatūros yra šiek tiek daugiau, knygų gauname tikrai įvairių tiek pagal žanrą, tiek pagal išleidimo metus. Galėčiau tik pastebėti, kad mažiausiai mus pasiekia vaikams skirtų knygų. Bet jas turbūt sunkiausia išsaugoti geros būklės, turbūt čia yra priežastis”, – svarstė J. Plenta.

Perskaitytos ir nebereikalingos knygos iš miestiečių renkamos Kauno seniūnijose ir prekybos miestelyje „Urmas” įsikūrusiame Knygų turguje. Už lėšas, kurios bus gautos iš akcijos metu surinktų ir parduotų knygų, bus perkami medeliai naujam parkui Lampėdžių mikrorajone.

Žalioji knygų akcija vyks iki spalio 25 d. Tądien įvyks baigiamasis akcijos renginys, kurio metu naujajame parke bus pasodinti medeliai. Visi, norintys prisidėti prie iniciatyvos, kviečiami atnešti nebereikalingas savo knygas į artimiausią seniūniją arba tiesiai į Knygų turgų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: