(c) KaunoŽinios.lt archyvo nuotr.

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius nedelsdamas reagavo į vizito pas šalies Prezidentę Dalią Grybauskaitę metu išsakytas pastabas dėl didelių nedirbamos žemės plotų. Šalies savivaldybių žemės ūkio skyrių ir seniūnijų specialistai buvo paskatinti kaip įmanoma greičiau surinkti duomenis apie jų teritorijoje esančius nedirbamus žemės ūkio plotus.

Šiuo metu minėti duomenys teikiami Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, kuri savo ruožtu imsis atitinkamų veiksmų. Kaip rodo pirminė informacija, tokių plotų yra nemažai – vien aplink sostinę ir Kauną nustatyta 250 nedirbamos dirvonuojančios žemės savininkų.

Remdamiesi pateikta informacija, agentūros specialistai patikrins, ar dirvonuojančių žemių savininkai kreipėsi Europos Sąjungos paramos dėl tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus gauti. Besikreipusiųjų laukuose bus atlikti patikrinimai. Nedirbamos dirvonuojančios žemės plotai, už kuriuos prašoma tiesioginių išmokų, laikomi neatitinkančiais geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų. Už tokius plotus taikomos teisės aktuose numatytos sankcijos.

Apibendrinti duomenys apie nedirbamus žemės plotus, nepaisant to, ar už juos prašoma tiesioginių išmokų, ar ne, bus pateikti Žemės ūkio ministerijai. Tikimasi, kad pasinaudojant Europos Sąjungos paramos teikiamomis galimybėmis, bus surastas priimtiniausias šios problemos sprendimas. Viena iš žemės ūkio ministro siūlomų alternatyvų – dirvonuojančius plotus užsodinti mišku. Parama žemės apželdinimui mišku skiriama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 m. programą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: