anarchija.lt archyvo nuotr.

Ukrainos femistinio judėjimo Femen narės paskutinėmis savaitėmis sulaukė pasipriešinimo iš dviejų frontų. Iš pradžių judėjimo ideologinė lyderė Ana Gutsol buvo sulaikyta pasienyje, kuomet bandė atvykti į Rusiją. Vėliau didelių smurtinių nemalonumų sulaukta daugiatūkstantinio protesto prieš homoseksualių asmenų santuokas metu Paryžiuje (išviso jame dalyvavo apie 70 000 žmonių). „Religiniai fanatikai (tarp jų ir nacionalistai) puolė Femen aktyvistes ir jas sumušė bei apipurškė dujomis.

Incidentas įvyko homoseksualių asmenų santuokas Prancūzijoje įteisinantį įstatymą remiančio protesto „Gėjais tikime“ (In gay we trust) metu, kurį Femen aktyvistės tradiciškai atliko demonstruodamos nuogas krūtines. Pasak aktyvisčių, „Femen protesto tikslas buvo pasėti religinių zombių protuose progresyvias pilietinių ir seksualinių laisvių idėjas. Femen griežtai draudžia dvasininkams kišti savo nosį į pasaulietinius šeimos ir santuokos reikalus, o taip pat ir į sekso sferą, ir reikalauja nebandyti primesti savo viduramžišką požiūrį modernios Europos santvarkai.“

Sekmadienį Paryžiaus centre įvyko didelis mitingas, kurį kartu organizavo įvairios katalikų organizacijos, daugybė Prancūzijos politinių partijų ir pilietinių judėjimų, pasak France 24 . Protestuotojai protestavo prieš Francois Hollande naują įstatyminę iniciatyvą. Francois Hollande‘as dar prieš rinkimus pažadėjo įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką ir leisti homoseksualioms poroms auginti vaikus. Tam tikslui būtų padaryti ir papildomi pakeitimai įstatyminėje bazėje, tad visuose dokumentuose vietoje „motina“ ir „tėvas“ būtų rašoma „tėvas 1“ ir „tėvas 2“.

Žmonių, kurie nesutinka su naujomis homoseksualių asmenų lygybę įteisinančiomis privilegijomis, Prancūzijoje yra išties daug. Apie 70 000 žmonių išėjo į gatvę protestuoti prieš rengiamą naująjį įstatymą. Kartu žygiavo tiek konservatyvūs piliečiai, tiek dešiniųjų politinė opozicija ir ideologiniai LGBT judėjimo oponentai, tarp jų daug ir jaunų žmonių. Tuo tarpu viso to įkarštyje „Femen“ judėjimo narės pradėjo savo performansą, kurio metu apsirengusios porno vienuolėmis purškė ant savęs ir kitų putas – „Jėzaus spermą“.

Tradicinių pažiūrų rėmėjai neapsikentė ir puolė merginas kumščiais. Le Parisien žurnalistė Caroline Furest,, kuri atvyko kartu su Femen, pasakoja: „Jie puolė mane dėl užfiksuotų kadrų… pargriovė. Tuomet persekiojo mane palydėdami įžeidimais“. Ji teigė, kad Femen protestas buvo visiškai taikus ir viskas buvo daroma humoro forma.

Tam, kad padėtų Ukrainos merginoms ir jų draugams iš Prancūzijos, atvyko keleta LGBT aktyvistų ir žandarų, kurie apsupo merginas tankiu ratu. Merginos dar sušaukė keletą toleranciją remiančių šūkių ir buvo įsodintos į policijos vagoną.

Pagal newsru.com parengė Nojus Vala

 

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: