Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vienas aukšto rango Irano kariškis penktadienį netiesiogiai patvirtino Pentagono pranešimą, jog du šiitiškos respublikos naikintuvai praeitą savaitę apšaudė neginkluotą JAV bepilotį lėktuvą “Predator” virš Persijos įlankos.

“Irano Islamo Respublikos gynėjai ryžtingai atsakys į bet kokią agresiją ore, sausumoje ar jūroje”, – elitinės Revoliucinės gvardijos tinklalapis Sepahnews.com citavo Irano ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado pavaduotoją brigados generolą Masoudą Jazayeri (Masudą Džazajerį).

“Jeigu bet koks orlaivis mėgins patekti į mūsų oro erdvę, mūsų ginkluotosios pajėgos tam pasipriešins”, – atsakė kariškis, paprašytas pakomentuoti amerikiečių pranešimą.

Pentagono atstovas George’sa Little’as (Džordžas Litlas) antradienį sakė, kad Irano naikintuvai Su-25 apšaudė bepilotį lėktuvą lapkričio 1 dieną, tačiau į jį nepataikė.

“Jie perėmė tą orlaivį ir daug kartų į jį iššovė”, – nurodė G.Little’as.

Kol kas neaišku, ar iraniečiai norėjo atgrasyti tą orlaivį, tačiau G.Little’as sakė: “Mūsų darbinė prielaida – kad jie šaudė, mėgindami jį numušti.”

Pasak atstovo, bepilotis lėktuvas “niekada nebuvo Irano oro erdvėje” ir buvo apšaudytas netoli Irano krantų virš tarptautinių vandenų.

Perspėdamas Teheraną, G.Little’as pažymėjo, jog Jungtinės Valstijos pasiruošusios užtikrinti savo pajėgų saugumą.

Šis incidentas gali sužlugdyti diplomatines pastangas išspręsti krizę dėl Teherano branduolinės programos, kurias taip pat temdė slaptas kibernetinis karas, sprogdinimai ir nužudymai.

Nors Vašingtono iniciatyva paskelbtos naujos sankcijos smarkiai spaudžia Irano ekonomiką, Jungtinės Valstijos ir Izraelis taip pat kaltinami vykdę kibernetines diversijas prieš Teherano urano sodrinimo įmones.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: