Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Du sunkiai susekami JAV bombonešiai B-2, galintys gabenti branduolines bombas, ketvirtadienį praskrido virš Pietų Korėjos su “atgrasymo” misijomis skrido, o šis žingsnis neabejotinai dar labiau pakurstys įtampą Korėjos pusiasalyje.

Abu lėktuvai, pakilę iš Whitemano (Vaitmano) oro pajėgų bazės Misūryje, per “vieną nenutrūkstamą misiją” ten ir atgal nuskrido 20,8 tūkst. km ir numetė mokomąsias bombas viename Pietų Korėjos poligone, sakoma JAV kariškių pranešime spaudai.

“Tai … demonstruoja Jungtinių Valstijų gebėjimą greitai ir bet kuriuo metu suduoti tolimus tikslius smūgius”, – nurodoma pareiškime.

Abu bombonešiai dalyvavo tebesitęsiančiose bendrose Pietų Korėjos ir amerikiečių karinėse pratybose, kurios sukėlė įtūžį Šiaurės Korėjai ir išprovokavo Pchenjano grasinimus pradėti “visapusišką karą” su branduoliniais ginklais.

Radiolokatoriams nematomų lėktuvų panaudojimas dar labiau pakurstys įtampą, nes Šiaurės Korėja ir jau anksčiau piktinosi dėl bombonešių B-52 dalyvavimo pratybose.

“Bombonešis B-2 yra svarbus Amerikos ilgalaikių ir stiprių išplėstinių atgrasymo pajėgumų Azijos ir Ramiojo vandenyno regione elementas”, – sakoma JAV pareiškime.

Ketvirtadienį telefonu kalbėdamasis su kolega iš Pietų Korėjos, JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis (Čakas Heigelis) pabrėžė, kad Pietų Korėjai bus suteikti visi JAV kariniai pajėgumai, tarp jų – “branduolinis skėtis, konvencinių smūgių priemonės ir priešraketinė gynyba”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: