© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Popiežiaus Pranciškaus naujai paskirtas ispanų kardinolas, 84 metų Fernando Aguilaras (Fernandas Agilaras), homoseksualumą pavadino “defektu”, kurį galima ištaisyti gydant, ir tuo išprovokavo pasmerkimą iš gėjų teisių gynimo grupių.

“Daug žmonių skundžiasi ir to netoleruoja, tačiau su visa pagarba sakau, kad homoseksualizmas yra seksualumo raiškos būdas su defektais, nes tai turi struktūrą ir tikslą, kuris yra dauginimasis”, – sakė F.Aguilaras Malagos laikraščiui “Sur”.

Jo interviu buvo paskelbtas sekmadienį, savaitė po to, kai F.Aguilarą ir dar 18 prelatų popiežius paskelbė naujais kardinolais. Ofialiai jie turi būti paskirti vasario 22 dieną.

“Savo kūnuose turime daug defektų. Mano aukštas kraujospūdis. Ar aš supyksiu dėl to, kad jie man tai sako? Tai defektas, kurį turiu ir kurį turiu taisyti, kiek galiu”, – sakė F.Aguilaras, kuris yra Pamplonos Ispanijos šiaurėje arkivyskupas emeritas.

“Defekto nurodymas homoseksualistui nėra įžeidimas, tai – pagalba, nes daugelį homoseksualizmo atvejų galima ištaisyti ir normalizuoti atitinkamu gydymu. Tai nėra įžeidimas, tai – pagarba. Kai aks nors turi defektą, kaip tik geri draugai tai pasako tam (žmogui)”, – sakė jis.

F.Aguilaro interviu buvo paklausta, ar jis pritaria pernai liepą pasakytiems popiežiaus žodžiams “Jeigu kas nors yra gėjus ir gera valia siekia Viešpaties, kas aš toks, kad teisčiau?”.

F.Aguilaro, kuris dėl savo amžiaus neturės balso popiežius renkančiose konklavose, sakė, jog popiežius rodo pagarbą visiems žmonėms, bet nekeičia Bažnyčios mokymo.

“Viena yra rodyti meilę homoseksualiam žmogui, o kita yra moraliai pateisinti homoseksualizmo praktikavimą”, – sakė F.Aguilaras.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: