Mykolas Alekna / Žygimanto Gedvilo nuotr. (ELTA)

Praėjusią savaitę Lietuvos sporto sirgalių akys buvo nukreiptos į Budapešte vykusi pasaulio lengvosios atletikos čempionatą. Kaip didžiausia Lietuvos viltimi buvo laikytas Mykolas Alekna, kurio šansai iškovoti aukštą poziciją buvo vertinami aukštu procentu. Kaip niekada didele konkurencija pasižymėjęs disko metimo finalas iki pat paskutinės minutės vertė neatitraukti akių nuo televizoriaus ekranų. Galiausiai po įtemptos kovos Lietuvos vėliava dar kartą suplevėsavo ir Mykolas iškovojo bronzos medalį ketvirtuoju bandymu diską numesdamas 68,85 m. Įsitvirtinęs disko metimo elite sportininkas užbaigė sezoną aukšta nata ir šį pirmadienį išvyko į JAV tęsti studijų. Tad trumpai apžvelkime tai, kas įvyko pasaulio čempionate ir kokie iššūkiai lauks Mykolo artėjančiame sezone.

Čempionatą lietuvis pradėjo užtikrintai ir 66,04 m kvalifikacijoje užfiksavęs Mykolas su antru rezultatu be vargo pateko į finalą. Tik 2021 m. Tokijo olimpinių žaidynių nugalėtojui Danieliui Ståhliui nusileidęs Mykolas su dideliu pasitikėjimu žengė į turnyro finalą net neįvykdęs organizatorių nustatyto normatyvo, kuris siekė 66,50 m. Visgi to padaryti niekas nesugebėjo ir Mykolo konkurentai, tarp kurių buvo Andrius Gudžius ir vyresnysis Mykolo brolis Martynas taip pat nesugebėjo taip toli numesti įrankio. Tarp 12 geriausiųjų metikų prasibrovusių į finalą vietos atsirado ir Andriui Gudžiui, kuris užėmė 6-ąją vietą, o debiutiniame čempionate Martynas liko tik 20-as. Salyginai žemus rezultatus kvalifikacijoje galėjo įtakoti vėjo nebuvimas stadijone. Esant palankios krypties vėjui sportininkai diską gali mesti šiek tiek toliau nei įprastai , tačiau Budapešto stadionas yra uždaras ir vėjas į stadiono vidų sunkiai patenka.

Mykolas Alekna / Žygimanto Gedvilo nuotr. (ELTA)

Finale dauguma ekspertų tikėjosi, jog prizines vietas išsidalins Danielis Ståhlis, Kristjanas Čehas ir jaunasis Lietuvos talentas Mykolas. Tokia prognozė pasitvirtino, tačiau finalas buvo toks nenuspėjamas ir permainingas, jog intriga buvo išlaikyta iki pat pabaigos. Pirmaisiais metimais Mykolas per daug neišsiskyrė, tačiau ketvirtuoju bandymu iš džiaugsmo šokinėdamas lietuvos įrankį nusviedė 68,85 m. Reikia paminėti ir tai, jog Mykolas buvo trumpam nukritęs į 4 vietą, kai jį iš lyderių trejetuko kiek netikėtai išstūmė Australas M. Denny. Šis sportininkas nusviedė įrankį 68,24 m ir tokiu metimu pagerino Australijos rekordą. Po lengvo šoko Martynas nepasimetė ir aplenkė savo varžovą. „Iš tikrųjų, tas jo metimas davė man tokį gerą sukrėtimą. Pasakiau sau, kad ketvirtas tikrai neliksiu. Turėjau rodyti charakterį, išspausti, kiek dar turėjau. Nuliūdo jis, nes ir olimpiadoje liko ketvirtas “, – po finalo apie varžovą kalbėjo Mykolas. Vis dėlto didžiausia kova iki pat galo vyko tarp jau anksčiau minėtos trijulės. Iki pat paskutinio bandymo niekas nesugebėjo numesti įrankio toliau nei 70 m. Paskutiniais dviem bandymais Mykolas iš visų jėgų stengėsi pagerinti rezultatą, tačiau abu kartus diskas leidosi toje pačioje žymoje – 68,07 m.

Užsitikrinęs bronzos medalį Mykolas tik galėjo stebėti dvikovą tarp dviejų geriausių sezono metikų. Paskutiniuoju bandymu Kristjanas Čehas diską nusviedė 70,02 m ir trumpam pakilo į pirmąją vietą, tačiau tai truko labai trumpai. Lemiamu metimu Švedas Danielis Ståhlis padarė tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodė jau sunkiai įgyvendinama. Stipriai užsimojęs sportininkas diską paleido taip stipriai, jog šis krito toliau pasaulio čempionatų rekordo žymos. Toks metimas daug ką privertė išsižioti ir iš teisėjų sulaukus galutinio rezultato paaiškėjo, jog švedas įrankį numetė 71,46 m. Toks metimas leido Danieliui Ståhliui ne tik aplenkti Kristjaną Čehą, bet ir pagerinti pasaulio čempionatų rekordą bei užsitikrinti pelnytai iškovotą aukso medalį. Po finalo buvo kalbėta, jog švedo rezultatas turėjo būti dar geresnis ir neva teisėjai blogai išmatavo atstumą, tačiau ir toks metimas buvo lyg iš fantastikos srities.

Mykolas Alekna / Žygimanto Gedvilo nuotr. (ELTA)

Tą vakarą daugelio žmonių akys buvo nukreiptos į Švedijos sportininką, tačiau visa Lietuva džiaugėsi už Mykolą ir jo įspūdingą pasiekimą. Savo medalių kolekciją papildęs sportininkas po finalo džiaugėsi ir tikėjo, jog disko metimo elite išliks dar ilgai. „Esu patenkintas trečia vieta. Tai parodo mano stabilumą. Pernai buvau antras. Gal kažkam atrodė, kad tai buvo tik vienas toks iššovimas. Dabar įrodžiau ir sau, ir kitiems, kad esu tarp geriausių metikų pasaulyje ir planuoju čia likti ilgam“, – kalbėjo Mykolas. Sugrįžus į Lietuvą Mykolą ir jo trenerį Mantą Jusį pasitiko būrys žurnalistų ir jo legendinis tėvas Virgilijus Alekna. Vilniaus oro uoste Mykolas ir Virgilijus paskelbė, jog jie organizuos aukcioną, kurio metu surinktos lėšos bus perduotos Ukrainos kariams. Didžiausią sumą paaukojęs juridinis ar fizinis asmuo gaus diską su Mykolo ir Virgilijaus parašais bei Ukrainos vėliavą, kuri yra nusėta šalies gynėjų parašais. Tokios gražios iniciatyvos dėka Ukrainos kariai gaus jiems reikiamos karinės įrangos, kurios dėka jie toliau galės priešintis okupantams ir mažais žingsneliais artėti link pergalės.

Mykolas Alekna / Žygimanto Gedvilo nuotr. (ELTA)

Sėkmingai užbaigęs sezoną Mykolas grįžta studijuoti į Ameriką, kur jau pasirinko psichologijos studijų kryptį. Kitąmet lietuvio lauks bene prestižiškiausios sporto varžybos – 2024 m. vasaros olimpinės žaidynės. Olimpinį normatyvą įvykdęs Mykolas vyks į Paryžiuje vyksiančią sporto šventę, kuri sutrauks daugybės sporto aistruolių žvilgsnius. Mykolas jau tikisi, jog po metų jam pavyks diską mesti virš 70,00 m, o tai leistų sportininkui tikėtis dar aukštesnių vietų olimpiadoje. Po tokio sėkmingo sezono Mykolas tampa itin rimtu kandidatu antrus metus iš eilės tapti Lietuvos metų sportininku ir reikia tikėtis, jog kiti metai Mykolui bus dar geresni ir jam pavyks nurungti tiesioginius konkurentus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: