Organizatorių archyvo nuotr.

Sekmadienio pavakarę Klaipėdos rajone, Svencelėje, po atkaklios, tris dienas vykusios kovos tarp geriausių buriuotojų ir jėgos aitvarų sportininkų ne tik iš Baltijos šalių, bet ir Lenkijos bei Rusijos,  aukščiausias vietas išsidalino lietuviai, latviai ir estai.

Čia vykusiose „Neilpryde Baltic Cup“ ir „Formula Windsurfing European Cup“ varžybų Lietuvos etape, bei jėgos aitvarų „Kiteboard Race“ lenktynėse susirinko daugiau kaip aštuoniasdešimt dalyvių, kurie varžėsi keturiose klasėse. „Formula“ kategorijoje savo poziciją užtikrintai apgynė vienas geriausių pasaulio burlentininkų latvis Janis Preiss, jam nusileido estas John Kaju bei tautietis Maris Birzulis. „Raceboard“ klasėje lietuviams sekėsi geriau – pirmąją vietą iškovojo Vytautas Celiešius, kuriam nusileido latviai Gunars Racenbergs ir Aldis Surins. „Techno293“ kategorijoje lietuviai plaukė pirmą kartą istorijoje. Nors pirmosios prizinės vietos atiteko latviui Namejs Dreimaris, tačiau antrąją ir trečiąją vietas garbingai iškovojo Mindaugas Lukšys ir Rokas Didrikas. Jėgos aitvarų sportininkai olimpinėje distancijoje „IKA-Formula Kite“ pavyti negalėjo lietuvio Viktoro Šeputos. Antrą ir trečią vietas pasidalino beveik dvigubai daugiau baudos taškų už lietuvį surinkę estai Romm Ranno bei Madis Kallas.

Varžybos buvo permainingos ir intriguojančios. „Oro sąlygos keitėsi nuo itin lengvų iki ekstremalių, kai audros debesys ir žaibai privertė trumpam sustabdyti varžybas”, – pasakojo vienas iš nugalėtojų Viktoras Šeputa. Pirmąją dieną pūtęs lengvas vėjas suteikė galimybę į priekį išsiveržti lengvasvoriams sportininkams, o antrąją dieną pakilęs stiprus ir gūsingas 7-15 m/s vėjas pareikalavo ne tik jėgų, geros taktikos pasirenkant techniką. Sekmadienį gamta pamalonino pastoviu 7-10 m/s vėju. „Vėjas keitėsi, todėl visi dalyviai turėjo galimybių pasireikšti. Varžyboms pasibaigus galima drąsiai sakyti, kad nugalėjo geriausi”, – sakė vienas varžybų teisėjų Mindaugas Čirvinskas.

Artąją vietą pasaulio reitinge užimantis burlentininkas Janis Preiss džiaugėsi vėl grįžęs į Svencelę: „Jums tikrai pasisekė, kad turite tokią unikalią vietą – jei prognozės žada vėją, vadinas vėjo ir bus. Tačiau tam, kad laimėtum varžybose, reikia ne tik gero pasiruošimo treniruotėse ar pasirinkti tinkamą įrangą, bet ir nugalėti po vandeniu slypinčius sunkumus – marių dugnas prižėlęs žolių, kurios gali tave stabdyti, tad aš stengiuosi plaukti pakankamai greitai, kad jas savo lenta nupjaučiau. Beje, girdėjau, kad vienas sportininkas lentos vairu čia pagavo ir žuvį”, – juokėsi burlentininkas.

Tai pirmasis „Neilpryde Baltic Cup“ etapas. Sportininkai jau ruošiasi sekančiam plaukimui Estijoje, o paskutinis etapas vyks Latvijoje. Varžybas Lietuvoje organizuoja VšĮ „Ekestremalus sportas“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: