Apmaudu, kad animaciniai filmai dažnai nuvertinami. Vieni mano, kad jie skirti tik vaikams, kiti į juos žiūri nerimtai, tačiau šie kūriniai ne tik smagus laiko praleidimo būdas. Tuose išgalvotuose pasauliuose, spalvinguose miestuose, gūdžiuose miškuose ir kitose planetose žmonės, gyvūnai ir elfai, susiduria su tomis pačiomis problemomis. Šie filmukai moko mus tikėti savimi ir savo svajonėmis, siekti tikslų, ištiesti pagalbos ranką žmonėms, kuriems jos reikia ir daug kitų dalykų. Pavyzdžiui, filmas „Išvirkščias pasaulis“ parodo, kaip veikia mūsų emocijos, „Legenda apie vilkus“ ir „Loraksas“ moko tausoti gamtą ir saugoti visus jos gyventojus, o bulius Ferdinandas įrodo, kad negalima spręsti apie apie nieką pagal jo išvaizdą.

Išrinkome 10 puikių animacinių filmų, kuriuos būtina pažiūrėti vaikams, o kartu su jais ir tėvams, ir išmokti keletą vertingų pamokų.

10. „Koko“ (2017) / „Coco“

Tai amerikietiškas kompiuterinės animacijos fantastinis filmas, kurį prodiusavo „Pixar Animation Studios“, o išleido „Walt Disney Pictures“. Filmo veikėjus įgarsina tokie aktoriai, kaip Anthonis Gonzalezas, Gaelas Garcia Bernalas, Ana Ofelia Murguia ir kiti.

Filmas pasakoja apie maištingą dvylikametį berniuką vardu Migelis, kuris itin domisi muzika ir yra talentingas muzikantas. Tačiau berniukas niekaip nesupranta, kodėl jo šeima taip stipriai nekenčia visko, kas susiję su muzika ir draudžia jam užsiimti bet kokia muzikine veikla. Nors šis draudimas prasidėjo prieš daugybę metų, Migelis vis tiek svajoja tapti pripažintu muzikantu, kaip ir jo bei viso jų miestelio didžiai gerbiamas jau miręs gitaristas Ernestas de la Cruzas. Tačiau dėl vienos neapdairios klaidos, kurią berniukas padaro Mirusiųjų dieną, Migelis stebuklingai patenka į tolimą ir judrų Mirusiųjų pasaulį. Klajodamas toje spalvingoje ir jam neįprastoje žemėje, berniukas susipažįsta su sukčiumi Hektoru ir kartu jie susiruošia atskleisti tikrąją už muzikos draudimo slypinčią šeimos istoriją.

Režisierius Lee Unkrichas teigia, kad pagrindinė filmuko varomoji jėga yra muzika. „Muzika užkoduota „Koko“ DNR“, sako jis. Tačiau šis filmukas parodo mums ir tai, koks stiprus yra šeimų tarpusavio ryšys, koks nuostabus jausmas yra susitikti su ilgai nematytais artimaisiais, taip pat moko siekti svajonių, atsiprašyti ir atleisti, suprasti kitus bei patį save.

9. „Legenda apie vilkus“ (2020) / „Wolfwalkers“

Tai animuotas fantastinis nuotykių filmas, kurį režisavo Tomas Moore‘as ir Rosas Stewartas. Šis filmas yra trečioji ir paskutinė Moore‘o „Airiškos tautosakos trilogijos“ dalis. Pirmoji „Kelso abatijos paslaptis“ buvo išleista 2009 metais, o antroji „Jūros giesmė“ – 2014.

Prietaringais, tačiau magiškais laikais, jauna pradedančioji medžiotoja Robyn Goodfellowe, kartu su tėčiu keliauja į Airiją, kad išnaikintų paskutinę likusią vilkų gaują. Beklaidžiodama ir tyrinėdama uždraustąją žemę už miesto sienų, Robyn susidraugauja su pašėlusia, nevaržomos sielos mergaite Mebh, priklausančia paslaptingai genčiai. Sklinda gandai, jog jos nariai naktimis gali pasiversti vilkais. Mergaitėms beieškant dingusios Mebh mamos, Robyn išsiaiškina paslaptį, kuri tik dar giliau įtraukia mergaitę į užburiantį vilkų pasaulį ir sukelia grėsmę Robyn pavirsti būtent tokiu padaru, kokį tėvas įsakė sunaikinti.

„Legenda apie vilkus“ pasakoja apie viską nugalinčią draugystę, apie ištikimybę, pasiaukojimą. Jame nagrinėjama sena kaip pasaulis tema – žmogaus ir gamtos tarpusavio ryšys, o žemės spalvų paletė kiekvienam kadrui suteikia paslaptingumo, žavumo ir šiek tiek airiškos dvasios. Galima drąsiai teigti, jog šis animacinis filmas sužavės, sujaudins ir privers susimąstyti tiek didelius, tiek mažus.

8. „Bulius Ferdinandas“ (2017) / „Ferdinand“

Tai amerikietiška kompiuterinės animacijos nuotykių komedija, kurią prodiusavo „Blue Sky Studios“, o išleido „20th Century Fox“. Filmas paremtas Munro Leafo ir Roberto Lawsono 1936 metais parašyta vaikiška knygele „Istorija apie Ferdinandą“. Filmo veikėjus įgarsina tokie aktoriai, kaip visiems gerai žinomas imtynininkas Johnas Cena, Kate McKinnon, Bobbis Cannavale‘as ir kiti.

Ferdinandas – jaunas, taikaus būdo, gėles mylintis veršiukas, kuriam lemta tapti negailestingu buliumi kovotoju. Bandydamas išvengti šios žiaurios ir Ferdinando pažiūroms prieštaraujančios lemties, jis sukaupia drąsą ir pasprunka iš ispaniškos bulių treniravimo fermos, pavadinimu Casa Del Toro. Veršiukas atsiduria idiliškame ir aromatingame ūkyje, kur susipažįsta su mažąja Nina. Bėgant metams Ferdinandas iš mažo veršiuko tampa milžinišku, bet vis dar švelnaus būdo buliumi. Nina su tėvu supranta, kad nebegali vežtis buliaus į kasmetinį gėlių festivalį, nes jis paprasčiausiai per didelis. Tačiau dėl nenumaldomos meilės gėlėms Ferdinandas išseka paskui juos. Festivalyje jam įgelia bitė, todėl Ferdinandas išsigandęs pradeda blaškytis ir netyčia nusiaubia visą miesto aikštę. Dėl šios klaidos bulius sugrąžinamas į Casa Del Toro fermą, kur žymusis matadoras El Primeras renkasi priešininkus, vertus susiremti su juo arenoje. Ar po Ferdinando raumenų kalnu slepiasi nuožmus čempionas, o gal jis tik vis dar jautrus ir didelis veršiukas?

Ši istorija moko mus tikėti savimi ir savo svajonėmis, siekti tikslų. O Ferdinandas įrodo, kad žmogaus ar bet kokio kito gyvo padaro negalima apibūdinti pagal išvaizdą. Šis filmas kupinas įvairių emocijų: nusivylimo, džiaugsmo, ramybės, baimės, ilgesio ir liūdesio, ir priverčia nubraukti ne vieną saldaus juoko ašarą.

7. „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ (2018) / „A Minuscule Adventure“

Šis prancūziškas filmukas yra tikrąja to žodžio prasme išskirtinis. Režisieriai Helene Giraud ir Tomas Szabo atliko neįtikėtiną darbą ir filmą, kuriame nėra nei vieno dialogo pavertė itin įdomia, nuotaikinga ir įtraukiančia istorija apie vabzdžių gyvenimą. Filmukas animuotas gyvos fotografijos principu, o tai reiškia, kad gan paprastai atrodantys vabzdžiai su akimis iš juodų taškelių įklijuoti į realų žmonių pasaulį. Šis efektas suteikia filmukui realistiškumo ir padaro jį tik dar įdomesniu.

Kai pirmasis sniegas pradeda leistis ant ramios girios žemės, pats laikas ruoštis žiemai. Tėvulis Boružius kartu su pagalbininkais atsargas žiemai renka iš gan neįprastos vietos – maisto prekių sandėlio. Tačiau bandydamas pasprukti nuo ten sutiktų Rudųjų miško skruzdžių būrelio, Boružiaus sūnus įkrinta į skardinių pilną dėžę ir kartu su prekėmis jis išsiunčiamas į saulėtąją Gvadelupą. Čia ir prasideda naujas jaudinantis nuotykis, toli nuo namų, kai užsispyręs tėvas, seni bendražygiai ir keletas naujų draugų iš Karibų išsiruošia į pavojingą gelbėjimo misiją pačiame vešlių džiunglių viduryje, kur už kiekvieno kampo jų tyko alkani plaukuoti tarantulai, gėlės žudikės ir daug kitų, jiems dar nematytų gyvių. Klausimas tik vienas: ar ši bebaimė komanda suspės laiku?

Kaip ir daugelis animacinių filmų skirtų visai šeimai, šis moko ištikimybės, pasiaukojimo, ryžto bei drąsos ir parodo, kaip svarbu yra turėti mylinčią šeimą ir patikimus draugus, kurie visada atskubės į pagalbą, nesvarbu ar bėda didelė, ar maža.

6. „ParaNormanas“ (2012) / „ParaNorman

Animacinis filmas apie raganas ir zombius, kurie tik ir laukia progos suvalgyti Jūsų smegenis. Bet ar tikrai?…

Mažame Naujosios Anglijos miestelyje BlitheHollow kartu su tėčiu Perry, mama Sandra ir seserimi Courtney gyvena Norman‘asBabcock‘as – nesuprastas vienuolikmetis berniukas, turintis ypatingų galių – jis mato ir gali kalbėtis su mirusiais (netgi su savo močiute, kuri kartu su berniuku žiūri siaubo filmus). Mokykloje iš jo tyčiojasi, jis laikomas keistuoliu, o sugebėjimais tiki tik kitas atstumtasis, jo draugas Neil‘as.

Vieną dieną, Norman‘o išprotėjęs dėdė Ponas Prenderghast‘as susiranda jį ir praneša, kad jis privalo apginti miestelį nuo raganos prakeiksmo. Netrukus dėdė miršta, o Normanui pasirodęs jo vaiduoklis paaiškina, kad jis turėtų paimti knygą iš mirusiojo namų ir atlikti ritualą prie raganos kapo. Berniukas randa knygą – pasakų rinkinį – ir išskuba į kapines prie pasmerktųjų kapų. Tačiau ritualo įgyvendinti nepavyksta, jam kelią pastoja mokyklos chuliganas Alvin‘as, pasmerktieji prisikelia iš numirusiųjų ir įsiveržia į miestą.

Neilgai trukus Norman‘as susapnuoja sapną, kuriame sužino, kad ragana, prakeikusį miestą neturi pomirtinės ramybės. Tai išsiaiškinęs Norman‘as turi įtikinti ją, kad keršydama tampa tokia pati kaip ir ją nužudžiusieji – negailestinga, neatleidžianti ir daranti klaidą.

5. „Išvirkščias pasaulis“ (2015) / „Inside Out“

Tai kompiuterinės animacijos komedija, kurią sukūrė „Pixar“, o išleido „Walt Disney Pictures“. Filmo režisierius Pete‘as Docteris taip pat režisavo ir visiems puikiai žinomą animacinį filmą „Aukštyn“. Veikėjus įgarsina tokie aktoriai, kaip Amy Poehler, Diane Lane, Kyle‘as MacLachlanas ir kiti.

Gyvenimas jaunam žmogui ne visada rožėmis klotas, ir Railė ne išimtis. Kai mergaitės tėtis įsidarbina naujoje vietoje San Franciske, jai tenka palikti savo gimtuosius namus ir kraustytis į kitą miestą. Kaip ir mus visus, Railę valdo emocijos – džiaugsmas, baimė, pyktis ir pasišlykštėjimas. Visos šios emocijos įsikūrę būstinėje, esančioje Railės smegenyse, iš kur padeda mergaitei kasdieniame gyvenime. Railei ir jos emocijoms bandant prisitaikyti prie naujo gyvenimo San Franciske, būstinėje kyla sąmyšis. Nors pati svarbiausia Railės emocija, Džiaugsmas, stengiasi išlaikyti pozityvų požiūrį, kitos emocijos nesutaria, kaip geriausia elgtis šiame naujame mieste, namuose ir mokykloje.

„Išvirkščio pasaulio“ pagrindinė tema akivaizdi – emocijos. Ir šiuo metu, ši istorija itin aktuali, nes esu tikra, kad ne vieno žmogaus galvoje siaučia įvairių emocijų audros ir kad visi norėtų išmokti jas suvaldyti. Verta paminėti, kad šioje istorijoje nagrinėjami vaikų ir tėvų santykiai, rodoma, kaip veikia emocijos ir kokia įtaką jos daro mums ir mus supantiems žmonės bei kaip svarbu yra džiaugtis ne tik dideliais, bet ir mažais dalykais.

4. „Pirmyn“ (2020) „Onward“

Tai kino studijų „Pixar“ ir „Disney “ animacinė fantastinė nuotykių komedija, kurią režisavo „Monstrų Universiteto“ scenarijų parašęs ir jį režisavęs Danas Scanlonas. Veikėjus įgarsina Tomas Hollandas, Chrisas Prattas, Julia Louis-Dreyfus ir Octavia Spencer.

Filmo siužetas sukasi aplink išgalvotą elfų pasaulį, kuriame žmonės neegzistuoja, o vienaragiai yra visiškai įprastas dalykas. Viename ramiame priemiestyje kartu su mama gyvena du paaugliai broliai, Ianas ir Barlis. Sulaukus 16-os, mama įteikia jiems paslaptingą lazdą, kurią jų velionis tėvas liepė padovanoti, kai abiem berniukam sueis 16. Tačiau tai ne bet kokia lazda, jos pagalba berniukai vienai dienai gali prikelti tėtį iš numirusiųjų ir praleisti su juo 24 valandas. Po nevykusio bandymo suaktyvinti lazdos galias, berniukai sugeba atkurti tik dalį tėčio, o tiksliau, jo kojas. Čia ir prasideda nuotykių kupina brolių kelionė, bandant laiku išgelbėti likusį tėtį.

Filmo pradžioje parodoma, koks anksčiau buvo elfų pasaulis – kupinas magijos ir stebuklų, tačiau vėliau jis tampa šiuolaikiniu pasauliu su lėktuvais, automobiliais, dangoraižiais ir kitomis naujovėmis. Galima sakyti, kad mūsų pasaulis nuo šio skiriasi tik tuo, kad jame gyvena vien elfai ir magiški gyviai. Nepaisant to, filmukas moko siekti savo svajonių bei tikslų, tikėti savimi ir kitais, moko sutarti su savo artimaisiais ir vertinti kiekvieną akimirką praleistą kartu, o tai aktualu ne tik elfams, bet ir žmonėms.

3. „Namai“ (2015) / „Home“

Tai kino kompanijų „DreamWorks“ ir „20th Century Fox“ mokslinės fantastikos komedija, kurią režisavo Timas Johnsonas, scenarijų parašė Tomas J. Astle‘as ir Mattas Emberas, o istorija paremta Adamo Rexo knyga „The True Meaning of Smekday“. Filmo veikėjus įgarsina tokie aktoriai, kaip „Didžiojo sprogimo teorijos“ žvaigždė Jimas Parsonsas, Steve‘as Martinas ir visiems gerai žinomos atlikėjos Rihanna bei Jennifer Lopez.

Kai mielas nepritapėlis Oi iš kitos planetos nusileidžia Žemėje ir yra priverstas bėgti nuo savo rūšies atstovų, jis susidraugauja su nuotykius mėgstančia mergaite vardu Tip, kuri ir pati vykdo tam tikrą užduotį. Dėl akivaizdžių skirtumų du draugai patenka į daugybę juokingų nesusipratimų ir situacijų, kurių metu Oi suvokia, jog būti kitokiu ir daryti klaidas yra visiškai normalu. Ateiviui bekeičiant mergaitės pasaulį, o jai keičiant Oi, jie abu supranta tikrąją žodžio namai prasmę.

Filmo istorija rodo neįprastą, tačiau gražią dviejų skirtingų rūšių draugystę. Veikėjai moko mus, kad visi mes klystame, tačiau svarbiausia mokytis iš savo klaidų ir nebijoti išsiskirti. O svarbiausia istorijos tema yra namų, kaip saugios, patikimos ir jaukios vietos supratimas. Juk ne be reikalo sakoma, kad namai ten, kur širdis.

2. „Mažoji pėda“ (2018) / „Smallfoot“

Tai amerikietiška kompiuterinės animacijos muzikinė komedija, kurią išleido „Warner Bros“. Istorija paremta nepublikuota Sergio Pablos knyga „Yeti Tracks“. Veikėjus įgarsina visiems puikiai žinomi aktoriai Channingas Tatumas, Jamesas Cordenas, Zandaya, Commonas, Gina Rodriguez ir net profesionalusis NBA krepšininkas Lebronas Jamesas.

Sumanusis sniego žmogus Migo gyvena debesų ir sniego apsuptoje kalno viršūnėje. Įvairios senolių pasakojamos ir akmenyse išraižytos legendos tikina visus kalno viršūnės gyventojus, kad pasaulyje egzistuoja tik jie, ir kad už debesų nieko daugiau nėra. Tačiau vieną dieną, Migo besimokinant gongu prikelti saulę, jo dėmesį nukreipia mergina Miči, kuriai jaunuolis jaučia simpatiją, ir jis nepataikęs į gongą išlekia iš kaimo ribų. Ten Migo pastebi krintantį lėktuvą ir randa „mažąją pėdą“, o tiksliau, žmogų, apie kurio egzistavimą sniego žmonės pasakoja tik legendas ir yra įsitikinę, kad tai išgalvotas padaras. Šis netikėtas atradimas Migo atneša šlovę ir suteikia galimybę pavergti savo svajonių merginos širdį, tačiau šis pasikeitimas kaip reikiant sukrečia daug metų ramiai gyvenusią sniego žmonių bendruomenę.

„Mažoji pėda“ tai visai šeimai puikiai tinkantis animacinis filmas. Jame pasakojama apie draugystę, drąsą, pasiaukojimą ir naujų atradimų džiaugsmą, o linksmi veikėjai, sniego žmonių ir paprastų žmonių susidūrimai privers nusijuokti kiekvieną.

1. „Loraksas“ (2012) / „The Lorax“

Tai Dr. Seusso vaikiška knyga paremta animacinė muzikinė komedija, kurią sukūrė ir išleido kino kompanijos „Illumination“ ir „Universal Pictures“. Veikėjus įgarsina tokie puikiai visiems žinomi aktoriai, kaip Dannis DeVito, Edas Helmsas Zacas Efronas ir atlikėja Taylor Swift.

Thneedvilo miestelyje, kurį iš visų pusių supa sienos, viskas dirbtina, net ir medžiai, o orą už tam tikrą kainą teikia O‘Harų įmonė. Tedas, jaunas vyrukas, įsimylėjęs merginą Odrę, kuri trokšta pamatyti tikrus medžius. Manydamas, kad jei suras jai medį, pelnys jos meilę, Tedas leidžiasi į pavojų ir nuotykių kupiną tikrų medžių paiešką, kurios metu išsiaiškina apie Loraksui padarytą žalą ir užsibrėžia atgaivinti savo miestą. Tačiau godusis miesto meras O‘Haras visais būdais stengsis sutrukdyti berniukui kištis į jo reikalus.

Šis ryškiaspalvių herojų kupinas filmas apie magišką pasaulį atskleidžia mūsų pasaulyje šiuo metu itin aktualią temą – gamtos saugojimą. Filmukas parodo mums, kas mūsų laukia, jei ir toliau nesaugosime savo aplinkos ir ją teršime. Taip pat filmukas atskleidžia, kokia stipri gali būti meilė ir koks galingas yra mylintis žmogus.

Taip pat skaitykite: TOP 10 animacinių filmų tęsinių

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: