Animacinio filmo "Ice Age Dawn Of The Dinosaurs" kadras

Kartais filmo tęsinys prilygsta savo pirmtakui ar net jį lenkia. Ne išimtis ir animaciniai filmai (kurie, kaip jau tikriausiai ne kartą įsitikinome, skirti ne tik vaikams). Kuo toliau, tuo labiau populiarėjantys piešti personažai, pamokančios istorijos, išradingas ir originalus humoras – elementai, kurių reikia geram filmui. O šiuose filmuose šių elementų ilgai ieškoti nereikia – pristatome 10 puikių animacinių filmų tęsinių.

10. Ice Age 2: The Meltdown (2006)

Gauruotasis sarkastiškas mamutas Manny, neišmanėlis tinginys Sid‘as, kardadantis tigras Diego ir nelaimingoji priešistorinė voverė/žiurkė Scrat vis dar kartu ir šį kartą džiaugiasi savo tirpstančio pasaulio malonumais, SPA, vandens pramogų parkais ir karštosiomis versmėmis. Manny jau yra pasiruošęs sukurti šeimą, bet niekas jau ilgą laiką nematė dar vieno mamuto – jis pradeda mąstyti, kad yra paskutinysis savo rūšies atstovas. Taip ir yra – tačiau tik iki tol, kol jis sutinka mamutę Ellie – vienintelę likusią moteriškos giminės mamutę pasaulyje! Yra tik pora menkų problemėlių – jie negali pakęsti vienas kito ir Ellie kažkodėl galvoja, kad yra oposumas. Kartu su Ellie susipažįstame ir su dviem jos „broliais“ oposumais – Crash ir Eddie – porele nutrūktgalvių pokštininkų, kurie nuolat įsivelia į bėdą.
Manny, Sid‘as ir Diego netrukus supranta, kad šylantis klimatas turi vieną didelį trūkumą – jis tirpdo ledyną ir viena jo dalis gali visai greitai atitrūkti, taip keldama grėsmę visam jų apgyvendintam slėniui. Vienintelis šansas išgyventi – nusigauti iki kitos slėnio pusės. Trys mūsų herojai kartu su Ellie, Crash ir Eddie sukuria neįprastą bet kuriam amžiui šeimą ir leidžiasi į kelionę per nenuspėjamą ir viską keičiantį kraštovaizdį iki išsigelbėjimo.

9. Rio 2 (2014)

Du žavingi skaisčiai mėlynos spalvos paukščiai, kuriuos prisimename iš pirmosios „Rio“ dalies – Blu ir Jewel – turi 3 vaikus ir kol mama Jewel bando išmokyti juos gyventi laukinėje gamtoje, Blu, kaip ir anksčiau, gyvena Amerikoje. Jų šeimininkai Linda ir Tulio, jau susituokę. Pora vyksta į Amazonės džiungles į natūralią gyvenamąją vietą sugrąžinti paukštį, kurį slaugė. Kol jie ten svečiuojasi, Lindai ir Tulio į galvą šauna mintis, kad jie galėtų paieškoti tokių pačių, laisvėje dar neišnykusių, paukščių, kaip judviejų Blu ir Jewel. Jie pasirodo televizijoje ir praneša, kad jie suras mėlynuosius paukščius ir tuomet jų gyvenamąją vietą bus lengviau paskelbti draustiniu. Tai labai nepatinka to regiono miško kirtėjui – jis nenori jokių draustinių ir bando sustabdyti porą. Kai Jewel sužino apie savo šeimininkų planą, ji nori skristi ten ir padėti ieškoti savo rūšies paukščių. Blu, miesto paukštis, nerodo tokio didelio entuziazmo ir visai nenori skristi į Amazonę, tačiau jis nusprendžia padaryti savo mylimąją Jewel laiminga.

8. Happy Feet Two (2011)

Oskaro laureato „Linksmosios pėdutės“ tęsinys „Happy Feet Two“ grąžina žiūrovus į kvapą gniaužiantį Antarktidos kraštovaizdį 3D formate. Mumble, Stepo Meistras, turi problemą – jo mažylis sūnus Erikas turi šokio baimę. Nuolat verčiamas šokti, Erikas pabėga ir sutinka Galingąjį Sveną – pingviną, kuris gali skristi! Jo tėvas Mumble neturi galimybių varžytis su šiuo naujuoju charizmatišku sūnaus autoritetu. Bet staiga reikalai pradeda blogėti – pasaulį sukrečia galingos jėgos. Norėdamas tai sustabdyti ir grąžinti viską į senas vėžes, Mumble suvienija pingvinų tautas ir dar daugybę nuostabių būtybių – nuo mažyčio Krill iki milžiniškų Dramblinių Ruonių. Štai tuomet mažasis Erikas ir pamato, kad jo tėtis turi parako ir drąsos.
Filmas yra režisuotas George Miller – režisieriaus, kuris laimėjo Oskarą už šio filmo pirmtaką „Happy Feet“. Juostoje girdėsime daugelio įžymybių balsus – tarp jų ir Elijah Wood, Robin Williams, Pink, Brad Pitt, Matt Damon ir kt.

7, Madagascar 3: Europe‘s Most Wanted (2012)

Filmas prasideda nuo įvykių, kuriais pasibaigė antroji „Madagaskaro“ dalis. Liūtas Alex, zebras Marty, begemotė Gloria ir žirafa Melman vis dar bando sugrįžti Didįjį Obuolį ir jų mylimą Centrinio Parko zoologijos sodą – bet pirmiausia jiems reikia surasti pingvinus. Kai kompanija keliauja į Monte Carlo, jie atkreipia Gyvūnų Kontrolės dėmesį po didžiulio, stogą raunančio vakarėlio, kuriame jie susitinka ir pingvinus kartu su Karaliumi Julian ir Co. bei beždžionėmis. Štai čia iškyla svarbus klausimas – kaip liūtui, zebrui, hipopotamui, žirafai, keturiems pingvinams, dviems beždžionėms ir trims lemūrams nepastebėtiems apkeliauti Europą ir pasiekti New York‘ą? Kadangi gyvūnai ne iš kelmo spirti, jie randa sprendimą – prisijungia prie keliaujančio cirko. Tačiau jų bandymus grįžti į New York‘ą nuolat bando sutrukdyti Gyvūnų Kontrolės Kapitonė, kuri nori pasigrobti liūtą Alex į savo kolekciją. Kai kompanija, kartu su cirko gyvūnais, vis dėlto sugrįžta į New York‘ą, Marty, Alex, Gloria ir Melman supranta, kad jie nori ir toliau būti keliaujančiame cirke.

6. Monsters University (2013)

Jaunasis Mike Wazowski – nedidelis, vienaakis ir visai nebaisus monstras, apsilanko ture po Monstrų Universitetą, organizuotą jo vidurinės mokyklos. Vyresnis studentas atiduota jam savo kepurę – nuo tada Mike‘o didžiausia svajonė yra įstoti į universitetą ir tapti baisiu monstru. Praėjus keletui metui, Mike‘as pagaliau Monstrų Universitete ir atvykimo dieną gauna skrajutę, pranešančią apie netrukus studentų miestelyje vyksiančias Siaubo Žaidynes. Mike‘as taip pat susipažįsta ir tampa draugais su savo kambario draugu, Randall. Kai į jų kambarį įsiveržia tinginys James P. Sullivan, pravarde „Sully“, jie pradeda konkuruoti paskaitose. Jų ginčai baigiasi tuomet, kai jie netyčia sudaužo griežtosios Dekanės Abigail Hardscrabble pasididžiavimą ir džiaugsmą – cilindrą su jos didžiausiu pasiekimu – itin stipriu išgąsdinto berniuko klyksmu. Už tai abu studentai yra išmetami iš jos gąsdinimo kurso – svarbiausio kurso universitete – argumentuojant, kad Sully yra tinginys, o Mike – visiškai nebaisus. Taip Sully ir Mike tampa priešai. Kai Mike prisimena apie Siaubo Žaidynes, jis pamato tai kaip galimybę grįžti į Dekanės kursą. Jis užsiregistruoja dalyvavimui, tačiau sužino, kad norėdamas dalyvauti žaidynėse, jis turi priklausyti brolijai. Mike‘as prisijungia prie Oozma Kappa – vienintelės galimos brolijos, kuriai priklauso 4 lūzeriai. Tačiau ir to neužtenka – brolijoje turi būti bent 6 nariai. Čia pasirodo Sully – jis pasisiūlo į komandą ir Mike‘as neturi pasirinkimo, tik jį priimti. Prieš žaidynes Mike‘as sukerta rankomis su Dekane Hardscramble – jeigu jų komanda laimi, ji priims atgal Sully ir Mike‘ą į studijas. Netrukus prasidės žaidynės…

5. Despicable Me 2 (2013)

Gru, buvęs piktadarys, bando „susitupėti“ ir gyventi šeimynišką gyvenimą. Jis augina tris nuostabias dukteris – Margo, Edith ir Agnes, ir bando vystyti legalų želės ir džemo verslą su savo pimpačkiukų ir Daktaro Nefarion‘o pagalba. Tuo pat metu, naudojant stiprų magnetą, iš Arktikos yra pavagiama slapta laboratorija, kurioje buvo gaminamas mutagenas PX-41, kuris gyvas būtybes gali paversti į nesunaikinamus ir labai agresyvius monstrus. Anti-Piktadarių Lyga (AVL) nusprendžia, kad jiems reikia buvusio „blogiuko“ pagalbos. AVL agentė Lucy Wilde pasamdo Gru tyrimo tikslams. Kartu jie pradeda aiškintis, kas galėjo pavogti laboratoriją ir kokiems tikslams. Po truputį situacija aiškėja – jie sužino, kad vagis turi parduotuvę prekybos centre, ir Gru įtaria meksikietiško maisto restorano „Salsa & Salsa“ savininką Eduardo Perez, kuris gali būti piktasis El Macho (nors buvo manyta, kad jis jau nugalėtas). Nors ir pradėjo eiti teisingu keliu, Gru, pajautęs simpatiją agentei Lucy, pradeda nebepastebėti svarbių detalių ir net iš panosės vagiamų pimpačkiukų. Ar viskas baigsis geruoju?

4. Kung Fu Panda 2 (2011)

Taikos Slėnyje karingoji panda Po Ping mėgaujasi savo išsipildžiusia svajone – jis tarnauja kaip Drakono Karys ir saugo savo gimtąjį miestelį kartu su kitais herojais, dabar tapusiais jo geriausiais draugais. Tačiau ilgai ramybės nebūna – ją sudrumsčia žinios, kad kruvinasis Lordas Shen iš Gongman miesto grasina nauju siaubingu ginklu, patranka, kurio panaudojimas gali reikšti pabaigą kung fu kovos menui. Herojai Drakono Kariai bando sustabdyti piktadarį, tačiau pandą slegia neaiškūs atsiminimai iš praeities, susiję su šiuo lordu. Dabar, kai ant svarstyklių visos Kinijos saugumas, Po turi išsiaiškinti, kas įvyko tolimoje praeityje ir surasti tikrą vidinę ramybę tam, kad galėtų nugalėti visas iškylančias nepalankias aplinkybes.

3. Shrek 2 (2004)

Žaliasis milžinas grįžo – su dar smagesniais nuotykiais. Filmas prasideda ten, kur baigėsi pirmoji jo dalis. Šrekas išgelbėjo princesę Fioną, jie susituokė ir, grįžę iš medaus mėnesio, gauna laišką, kad jaunosios tėvai kviečia jaunuosius vakarienei – pats laikas susipažinti su jaunosios tėvais, o tėvams sužinoti, kad jų mieloji dukrelė – tokia pat žalia ir milžinė, kaip ir jos išrinktasis… Šrekas, Fiona ir Asilas susiruošia į Kažkur Toli Toli Karalystę. Tačiau laimingi ne visi. Šrekas nesutaria su žmonos tėvu Karaliumi, santuoka taip pat eina ne kaip per sviestą. O kur dar Princas Žavingasis, kuriam buvo pažadėta princesės Fionos ranka.. Pastarasis sugrįžta iš nesėkmingo bandymo išvaduoti princesę ir, kartu su savo mama, Krikštamote Fėja, bando surasti būdą, kaip išskirti jaunavedžių porelę, o Karalius netgi pasamdo Batuotą Katiną (kalavijais besišvaistantį ir žmogėdras milžinus žudantį katiną) Šreko nužudymui. Tačiau Katinas greitai demaskuojamas, jis stoja į Šreko ir Asilo pusę ir prasideda kova su Princu Žavinguoju dėl princesės meilės.

2. Toy Story 3 (2010)

Andy – jau septyniolikos ir tuoj eis į koledžą. Jo mama spaudžia jį ir liepa nuspręsti, ką jis darys su savo senaisiais ir taip mylėtais žaislais. Andy nusprendžia sukrauti juos į dėžę ir palikti palėpėje – išskyrus kaubojų Woody, kurį jis nutaria pasiimti su savimi. Tačiau mama, per atsitiktinumą, paaukoja visus žaislus Sunnyside Dienos Centro vaikams, Woody, tuo tarpu, savanoriškai ir nenorėdamas palikti draugų, ten keliauja. Žaislai yra šiltai sutinkami Meškino Lotso, bet vėliau jie sužino, kad vaikai jų nemyli ir žiauriai su jais elgiasi. Užuodęs klastą, Woody bando įtikinti draugus bėgti iš ten, tačiau niekas jo neklauso. Jis pasprunka iš Sunnyside vienas. Greitai Woody nuogąstavimai pasirodė pagrįsti – netrukus Andy žaislai yra įkalinami dienos centre Meškino Lotso ir jo gaujos. Šiuos piktus kėslus sužinojęs Woody sugrįžta į dienos centrą suorganizuoti savo draugų pabėgimą.

1. How to Train Your Dragon 2 (2014)

Visus sužavėjęs juodasis Bedantis grįžta. Praėjo penkeri metai nuo tada, kai dar berniukas Hiccup ir jo drakonas Bedantis suvienijo drakonus ir vikingus Berko saloje. Kol Astrida, Snotlout ir kiti draugai meta vieni kitiems iššūkius drakonų lenktynės (kurios dabar yra populiariausias sportas saloje), dabar neišskiriama Hiccup‘o ir Bedančio pora keliauja po dangaus platybes, atrasdami žemėlapyje nepažymėtas teritorijas ir tirdami naujus pasaulius. Vienas iš jų nuotykių nuveda juos į slaptą ledo urvą, kuris yra namai šimtams laukinių drakonų ir paslaptingajai Drakonų Raitelei. Staiga du draugai atsiduria pačiame įvykių sūkuryje ir yra pagrindiniai kariai kovoje saugant taiką, kai sutinka naują priešą, Drago, kuris pradeda karą prieš drakonus ir galiausiai nori užvaldyti visą pasaulį ir pavergti visas rases. Dabar Hiccup ir Bedantis turi susivienyti kaip niekada anksčiau ir stovėti už to, kuo jie tiki suprasdami, kad tik kartu jie turi galios pakeisti tiek žmonių, tiek ir drakonų ateitį.

Taip pat skaitykite: Top 10 geriausių animacinių filmų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: