Džiuginant geriems orams ne visada norisi skirti dėmesį ekranams. Tai jei jau skiti, tai kažkam tikrai įdomaus ir kokybiško. Todėl siūlome jums 10 prikaustančių dėmesį serialų, kurie ne tik įtrauks su netikėtais istorijų vingiais ir neatskleistomis bylomis, žmonėmis ir įvykiais įėjusiais į istoriją. Ir žinoma, fantastikos mėgėjams, nuo nostalgija sukeliančių akimirkų iki kraują stingdančių būtybių.

10. The Consultant (liet. Konsultantas)

Kaip toli nueisime, siekdami sėkmės ir galimybės išlikti? Po neįsivaizduojamos tragedijos Los Andželo centre esančioje žaidimų studijoje CompWare atvyksta paslaptingas konsultantas Regusas Patofas ir perima jos valdymą.

Tai juodojo humoro komedinis serialas. Mėgstantiems tokius serialus kaip Kostiumuotieji (angl. Suits), Ofisas (angl. Office) tikrai patiks The Consultant.

Sukurtas Tony Basgallop pagal to paties pavadinimo Bentley Little romaną, kuriame pagrindinį vaidmenis atlieka Christophas Waltzas, žinomas dėl savo blogiečių ir antraplanių vaidmenų, taip pat vaidina: Nat Wolffas, Brittany O’Grady ir Aimee Carrero. Seriale pasakojama apie mobiliųjų žaidimų bendrovės darbuotojus, kurių vadovavimą perima grėsmingas konsultantas, kurį vaidina Waltzas.

The Consultant premjera įvyko 2023 m. vasario 24 d. Amazon Prime Video kanale ir sulaukė teigiamų atsiliepimų, kritikai gyrė Christopho Waltzo bauginantį žavesį The Consultant kompensavusį gelmės stoką gudriu pateikimu ir įdomiais vingiais. Tačiau tai nesustabdė kritikos pačio serialo rašymui ir istorijos tempui.

9. The Twelve (liet. Dvylika)

Nuotr. FOXTEL

Šie dvylika civilių paslepia savo tapatybe po anonimiškumo šydu, tačiau kiekvienas iš jų turi savo praeities demonus. Gyvenimai tokie pat sudėtingi kaip ir ši byla, kupini sudužusių vilčių, gėdingų paslapčių, baimės ir išankstinių nusistatymų. Per daugialypę šių prisiekusiųjų prizmę matome įstatymo trapumą ir disbalansą, chaotišką ir ydingą būdą, kuriuo bandome nustatyti teisingumą mūsų visuomenėje. Kate Lawson turi susidoroti su byla ir paslaptimis, galinčiomis išteisinti arba sužlugdyti ją.

Sanne Nuyens ir Bert Van Dael sukurtas belgų kriminalinės dramos mini serialas flamandų kalba The Twelve buvo išleistas 2019 m. lapkričio 3 d. Eén platformoje. 2020 m. liepą serialą transliacijai perėmė Netflix. The Twelve buvo adaptuotas Australijos televizijai ir 2022 m. birželio-rugpjūčio mėn. rodytas Fox Showcase kanalo Foxtel eteryje. Jame galima išvysti vieną didžiausių ansamblių iš visų Australijoje sukurtų serialų, kurio pagrindą sudaro Sam Neill, Kate Mulvany ir Marta Dusseldorp, prie kurių prisijungia Brooke Satchwell, Brendan Cowell, Pallavi Sharda, Hazem Shammas, Damien Strouthos, Ngali Shaw, Catherine Văn-Davies, Jenni Baird ir Matt Nable.

8. Mike

Alfonso Bresciani/Hulu

Serialas apie pašėlusį, tragišką ir kontraversišką Mike’o Tysono, sunkiasvorių bokso čempiono ir vieno iš labiausiai prieštaringų sporto atstovų, gyvenimą bei karjerą.

Mike’as Tysonas klausia: “Kas aš esu?”, apmąstydamas savo vaikystę Braunsvilyje, Niujorko valstijoje. Kusas D’amato atrandimas trylikamečio Maiko, išmoko jį drausmės, išugdo jo gebėjimus ir ego, todėl Maikas tampa jauniausiu sunkiasvorių čempionu. Meilė, pykčiai ir kontroversiškas gyvenimo būdas. Apmąstymai apie 3 metus, praleistus už grotų Indianos pataisos įstaigoje. Kovos ir akistatos su vidiniais demonais, kelias nuo labiausiai niekinamo žmogaus pasaulyje iki mylimos figūros, kai jis susitaiko su tuo, kas jis iš tiesų yra.

Tai amerikiečių mini serialas, kurį sukūrė Stevenas Rogersas. Seriale neautorizuotai apžvelgiamas boksininko Mike’o Tysono gyvenimas, pagrindinį vaidmenį atlieka Trevante’as Rhodesas, kartu su juo vaidina Russellas Hornsby. Serialo premjera įvyko Hulu svetainėje 2022 m. rugpjūčio 25 d. Serialas sulaukė nevienareikšmiškų kritikų vertinimų ir buvo smarkiai kritikuojamas Tysono už tai, kad buvo sukurtas jam nedalyvaujant ir neatlyginant už jo vardo ir istorijos naudojimą.

7. Julia (liet. Džiulija)

Seacia Pavao/HBO Max

Neįtikėtinas Džulijos Child gyvenimas ir jos ilgaamžė televizijos programa Prancūzas šefas, išpopuliarinusi šiuolaikinę maisto gaminimo laidą, tapo Džulijos įkvėpimo šaltiniu. Per Džulijos gyvenimą ir jos gyvenimo džiaugsmą laidoje nagrinėjamas svarbus Amerikos istorijos laikotarpis, įskaitant visuomeninės televizijos, kaip naujos socialinės institucijos, kūrimą, feminizmą ir moterų judėjimą, įžymybių prigimtį ir Amerikos kultūros raidą. Seriale iš esmės vaizduojama atsidavusi pora, kurios galios struktūra kinta.

Danielio Goldfarbo sukurtas amerikiečių televizijos serialas, kurio premjera HBO Max įvyko 2022 m. kovo 31 d. Jis paremtas televizijos virėjos Džulijos Child gyvenimu. 2022 m. gegužę serialas buvo pratęstas antrajam sezonui.

Deja užtrukęs filmavimas kiek pakeitė prie serialo dirbančius aktorius. 2019 m. rugsėjį serialas pradėtas kurti HBO Max, su Chrisu Keyseriu kaip prodiuseriu, o Joan Cusack buvo beveik susitarusi dėl pagrindinio vaidmens, bet 2020 m. kovą Cusack pasitraukė iš serialo ir Sarah Lancashire gavo Džulijos vaidmenį. Praėjus trims dienoms po pirmųjų bandomojo filmo filmavimų, gamyba buvo sustabdyta dėl COVID-19 pandemijos. Iš projekto pasitraukusio Tom Hollanderio buvo įdarbintas Davidas Hyde’as Pierce’as. Tai pat aktorių gretas papildė Robertas Joy, Erin Neufer, Jamesas Cromwellas ir Adriane Lenox.

6. Willow

Lucasfilm Ltd.

Amerikiečių fantastinis nuotykių televizijos serialas, sukurtas pagal 1988 m. to paties pavadinimo filmą ir yra jo tęsinys. Warwick Davis, žinomas iš tokių filmų kaip Haris Poteris ir Žvaigždžių karai, grįžta kaip Willow Ufgood, Nelwyn burtininkas, kuris vadovauja būriui, siekiančiam išgelbėti princesės Kit Tanthalos brolį dvynį.

Istorijos pradžioje jauna mergina, gimusi suvienyti pasaulius, ir pradedantysis burtininkas iš Nelvino kaimo padėjo nugalėti piktąją karalienę ir išvyti tamsos jėgas. Nuotykiai tęsiasi, kai neįtikėtinas herojų būrys leidžiasi į pavojingą kelionę į vietoves, toli nuo namų, kur jiems teks susidurti su savo vidiniais demonais ir susivienyti, kad išgelbėtų savo pasaulį. Veiksmas vyksta stebuklingame pasaulyje, kuriame klesti brauniai, burtininkai, troliai ir kitos mistinės būtybės.

Pranešama, kad 2023 m. kovo mėn. serialas buvo nutrauktas jau po pirmojo sezono. Tačiau kūrėjas Džonatanas Kasdanas socialiniame tinkle Twitter pareiškė, kad aktoriai buvo paleisti nuo sutarčių dėl Disney vykstančių permainų ir kad yra vilties, jog serialas vis dar gali būti tęsiamas ateityje.

5. Funny woman

Potboiler; Sky UK Limited

Tai – pats svaiginančių šeštojo dešimtmečio laikų įkarštis, o Barbara Parker ką tik buvo karūnuota Mis Blackpool, bet juk turi būti daugiau nei grožio karalienė pajūrio mieste, ar ne? Ji nori būti… kažkuo. Ryškios Londono šviesos kviečia, ir mūsų ryžtinga herojė leidžiasi į kelionę, kad išsiaiškintų, kas tas kažkas yra. Londonas, su kuriuo ji susiduria, nėra toks svaiginantis kaip tas, apie kurį ji skaitė ir matė per televiziją. Tačiau po kelių nesėkmių Barbara atsiduria nepažįstamoje teritorijoje – atrankoje į televizijos komedijos šou. Barbaros bekompromisis šiaurietiškas šmaikštumas pasirodo esąs tas X faktorius, kurio trūko šou. Ji gauna vaidmenį ir tampa novatoriškos naujos komedijos, kuri darys įtaką britų komedijai dešimtmečius, dalimi.

Būti moterimi vyriškoje aplinkoje yra savotiškas iššūkis, tačiau Barbara „atranda savo juokingumą“, ji iš naujo apibrėžia vyraujantį požiūrį į juokingas moteris ir taip iš naujo atranda save.

Komedija apie išgalvotą britų komedijų aktorę, sukurta pagal Nicko Hornby knygą „Funny girl“. Filme vaidina Gemma Arterton, Rupertas Everettas, Davidas Threlfallas, Tomas Batemanas, Aršeras Ali ir kiti. Šis serialas yra nostalgiškas tam tikro pramogų laikotarpio, šiuo atveju – 60-ųjų, atkūrimas. Jame piktinamasi groteskiško grožio konkurso vadovo mizoginiškumu ir teisuoliu vedusiu vyru, kuris mano, kad pardavėja yra jo asmeninis grobis, tačiau taip pat jaučiama meilė epochos dvasiai, kurią Barbara, realistiškai ar ne, sugeba prisijaukinti savo tikslams. Tai serialas, kuris atstoja maistą, po kurio liksite patenkinti.

4. From (liet. Iš)

Chris Reardon/Epix

Seriale atskleidžiama košmariško miestelio vidury Amerikos paslaptis, kuriame įkalinami visi, kurie į jį patenka. Kol gyventojai kovoja, kad išlaikytų normalumo jausmą ir ieško būdų ištrūkti, jie taip pat turi išgyventi aplinkinių miškų grėsmes, įskaitant siaubingas būtybes, kurios pasirodo saulei nusileidus.

Jeigu jums patiko serialas “Dingę” (angl. Lost), tikrai patiks šis. Dešimtys serialų bandė atkartoti ” Dingę” formulę, bet jiems nepavyko. Nuo to laiko tik nedaugeliui serialų, ypač žanrinių, pavyko perteikti jų magiją. Naujausias bandymas – “Iš”. Paprastu, miglotu pavadinimu, “Dingę” veterano režisieriaus Jacko Benderio ir prodiuserio Jeffo Pinknerio bei “Keršytojai. Pabaiga” (angl. Avengers: Endgame) režisierių Joe ir Anthony Russo, “Iš” pavyko priminti “Dingę” paslaptį per pirmuosius epizodus, kartu su dideliu aktorių būriu, pasiruošusiu suburti gerbėjų būrį. Rezultatas priartėja prie to, kad būtų sukurtas vertas įpėdinis, kuris yra baisesnis už “Dingę”, nors ne tiek įtraukiantis.

Amerikiečių mokslinės fantastikos siaubo serialas, kurį sukūrė Johnas Griffinas. Jame vaidina aktorių ansamblis: Haroldas Perrineau, Catalina Sandino Moreno, Eionas Bailey ir kiti. Serialo premjera įvyko 2022 m. vasarį per Epix. Jis sulaukė teigiamų kritikų atsiliepimų dėl istorijos ir Perrineau vaidybos. 2022 m. balandį serialas buvo pratęstas antrajam sezonui, kurio premjera numatyta 2023 m. balandžio 23 d.

3. Plan B (liet. Planas B)

Kanados televizijos serialas, kurio premjera įvyko 2023 m. vasarį per CBC televiziją. Tai prancūzų kalba pasirodžiusio Kvebeko serialo Planas B , kurio premjera įvyko 2017 m. per Ici Radio-Canada Télé, adaptacija, kurioje Patrickas J. Adamsas vaidina Filipą – vyrą, kuris žūtbūtinai ir nepaliaujamai siekia išsaugoti savo santykius, o kartu ir visą savo pasaulį. Kontroliuojantis vyras, norintis sukurti sėkmingą šeimą, grįžta į praeitį ir bando pakeisti įvykių eigą bei žlugusios santuokos baigtį. Kas nėra kada nors norėjęs grįžti atgal ir pakeisti įvykių eigą? O kas būtų, jei jums būtų suteiktas antras šansas, planas B?

Tai nėra tipiška kelionių laiku istorija. Pirma, jame niekam nerūpi keliavimo laiku mechanika. Čia nėra jokių DeLoreanų. Jokių Tardisų. Jokių kirmgraužų. Tiesiog aukšti šviesiaplaukiai dvyniai, vilkintys vienodais tamsiais kostiumais, įgrūda jus į mikroautobuso galą, ir jūs atsibundate norimoje vietoje praeityje. Štai ir viskas. Taip pat “Plano B” paslaugomis besinaudojantys žmonės negrįžta į pradinę laiko liniją – jie tiesiog toliau gyvena naujoje. Serialo požiūris į keliones laiku yra toks neįprastas, kad iš pradžių dėl to buvo sunku sukurti serialą.

Visa tai virto įspūdinga, įtraukiančia ir intymia psichologine drama.

2. Trom

Farerų salų televizijos draminis serialas, kurį sukūrė Torfinnuras Jákupssonas, sukurtas pagal Farerų salų rašytojo ir literatūros kritiko Jógvano Isakseno romanus „Hannis Martinsson“. Serialas pirmą kartą buvo parodytas per Kringvarp Føroya 2022 m. vasarį, o Šiaurės šalyse jį galima žiūrėti per Viaplay.

Šešių dalių seriale žurnalistas Hannis Martinssonas (Ulrichas Thomsenas) gauna netikėtą žinutę iš nežinomos dukters Sonjos, kuri praneša, kad jos gyvybei gresia pavojus. Atvykęs tenai jis padeda ieškoti jos kūno. Nors yra neatitikimų žinomose aplinkybėse, iš pradžių valdžios institucijos padaro išvadą, kad ji paskendo atsitiktinai. Hannis mano, kad vietinis verslininkas Ragnaras kažkaip susijęs su jos mirtimi ir kad tai gali būti susiję su jos veikla prieš banginių medžioklę. Policijos tyrėja Karla Mohr, tirianti Sonjos mirtį, taip pat įtaria Ragnarą, tačiau slepia informaciją, kuri sukeltų įtarimų jos pačios sūnui.

1. The Gold (liet. Auksas)

Britų televizijos mini serialas, kurio scenarijų parašė Neilas Forsythas, o prodiusavo jo Tannadice Pictures. Jame vaidina Hugh Bonneville’is, Dominicas Cooperis, Charlotte Spencer, Seanas Harrisas ir Jackas Lowdenas, o jo centre legendinė istorija – 1983 m. įvykdytas Brink’s-Mat apiplėšimas.

1983 m. lapkričio 26 d. šeši ginkluoti vyrai įsilaužė į Brink’s-Mat apsaugos sandėlį netoli Londono Hitrou oro uosto ir netikėtai pasiglemžė 26 mln. svarų sterlingų vertės aukso luitų. Tai, kas prasidėjo kaip įprastas ginkluotas apiplėšimas, anot to meto detektyvų, tapo svarbiu įvykiu Didžiosios Britanijos kriminalinėje istorijoje, ypatingu ne tik dėl vagystės masto, kuris tuo metu buvo didžiausias pasaulio istorijoje, bet ir dėl savo palikimo.

Forsythas pakomentavo istorijos moralumą, sakydamas, kad jie nesiekė juodai balto jos supratimo. Seriale niekas nėra atviras nusikaltėlis, gyvenantis nusikalstamumo diktuojamame pasaulyje. Jie turi šeimas ir gyvenimus. Pateikia istorinį kontekstą ir sako Socialinis mobilumas yra įdomus aspektas, nes akivaizdu, kad tai buvo aštuntojo dešimtmečio tema. Manau, kad mes tai nagrinėjame… Nusikalstamumas yra įrankis, kuriuo jie bando pasinaudoti, kad kažką pasiektų.

Įkvėptas išsamių tyrimų ir interviu su kai kuriais įvykių dalyviais, The Gold – tai pulsuojanti drama, kurioje pirmą kartą visa apimtimi pasakojama ši nepaprasta ir epinė istorija, leidžianti nukeliauti į XX a. aštuntojo dešimtmečio pasaulį, apipintą pigiais pinigais ir palaida morale.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: