Kadras iš serialo „Trečiadienis“

Įvairių serialų istorijos dažnai ištempiamos į daug sezonų, todėl nenuostabu, kad patys kūrėjai kartais pamiršta, ką sugalvojo ankstesnėse serijose. Taip atsiranda siužeto spragos, kurios neduoda ramybės atidesniems žiūrovams.

 „Raganius“ (The Witcher, 2019)

Kadras iš serialo „Raganius“

Magiškuose serialo pasauliuose vaisingumas dažniausiai neegzistuoja. Kaip ir šiame seriale. Tačiau pagrindinei veikėjai Dženifer šiuo atveju tai yra kaina, kurią ji savanoriškai sumokėjo už savo grožį ir magiškus gebėjimus. Nepaisant to, burtininkė slapta ieško būdo, kaip atkurti savo vaisingumą, ir dėl to net rizikuoja gyvybe.

Tokia Dženifer raida žiūrovams atrodo labai nenuosekli. Juk serialo pradžioje ji visiškai nerodė noro turėti vaikų. O vos po kelių serijų ji aistringai užsimano tapti motina.

„Draugai“ (Friends, 1994 – 2004)

Kadras iš serialo „Draugai“

Komedijos gerbėjams vis dar įdomu, kada tiksliai prasidėjo Čandlerio ir Reičel draugystė. Jie susipažino pirmąjame epizode, kai Reičelė įsiveržė į kavinę vilkėdama vestuvinę suknelę, o Monika visiems ją pristatė.

Tačiau vėliau situacijų komedijoje pasirodo retrospektyvos, kurios leidžia manyti, kad Reičelė ir Čandleris pažįstami nuo paauglystės. Jie kartu šventė Padėkos dieną ir net bučiavosi koledže. Tai ne visai nuoseklus istorijos siužetas.

„Sostų karai“ (Game of Thrones, 2011 – 2019)

Kadras iš serialo „Sostų karai“

Septintajame serialo sezone paaiškėjo didžiausia Baltųjų klajūnų (angl. White Walkers) silpnybė: jie bijo vandens. Tačiau ši silpnybė buvo trumpam pamiršta, kai Nakties karaliaus įsakymu klajūnai ištraukė drakoną Viserioną iš ledinio vandens, į kurį jis įkrito po smūgio ietimi. Iš scenos aišku, kad nemirtingieji turėjo nusigauti iki ežero dugno ir surišti drakoną grandinėmis, tačiau kaip jie tai padarė, lieka paslaptis.

„Liežuvautoja“ (Gossip Girl, 2007 – 2012)

Kadras iš serialo „Liežuvautoja“

Kulminacijos atskleidimas pasirodė esąs visiška nesėkmė. Seriale buvo pakankamai scenų, kuriose Danas buvo itin nustebęs naujienomis apie Sereną arba net apie save patį, o tai atmetė bet kokią galimybę, kad jis yra liežuvautojas. Be to, seriale „Liežuvautoja“ buvo minimos paskalos apie jo sesers Dženės Humprei asmeninį gyvenimą, ko Danas niekada nebūtų daręs.

Atsižvelgiant į visa tai, serialo finalas tampa kontroversiškas: asmuo, padaręs tiek daug žalos kitiems veikėjams, pagaliau išpildo visas savo svajones ir veda gražiausią Manheteno merginą.

„Biuras“ (The Office, 2005 – 2013)

Kadras iš serialo „Biuras“

Paskutiniajame „Biuro“ sezone herojai pagaliau pamatė beveik 10 metų filmuotą dokumentinį filmą apie savo gyvenimą. Jie buvo šokiruoti to, ką pamatė, o žiūrovam tai pasirodė labai nenuoseklu ir kiek nelogiška. Juk personažai žinojo apie filmavimo komandą ir per visą serialą noriai davė interviu bei dalijosi asmeninėmis savo gyvenimo detalėmis.

„Baltasis lotusas“ (The White Lotus, 2021 – 2023)

Kadras iš serialo „Baltasis lotusas“

Filmo siužetas: grupė amerikiečių turistų atostogauja prabangiame viešbutyje Sicilijoje. Kiekvieną vakarą visi svečiai susirenka vakarieniauti viešbučio restorane.

Nuo pat pirmosios serijos žiūrovus kamuoja vienas klausimas: Kodėl visi veikėjai, būdami Italijoje, kiekvieną vakarą valgo viešbutyje? Net patys veikėjai kartais užsimena, kad tai keista. Viename epizode veikėjas skundžiasi: „Nežinau, kodėl jie mums vis atneša šiuos meniu. Mes jau žinome juos atmintinai.“

Žiūrint iš siužeto perspektyvos, prasminga visus veikėjus laikyti vienoje vietoje. Tarp svečių atsiranda daugiau sąveikos, todėl atsiranda daugiau galimybių susidurti su nepatogiomis situacijomis ir didėja įtampa. Tačiau pati situacija atrodo kiek netikroviškai.

„Didžiojo sprogimo teorija“ (The Big Bang Theory, 2007 – 2019)

Kadras iš serialo „Didžiojo sprogimo teorija“

Leonardas perspėja savo draugą ir kolegą Hovardą Volovicą, kad jų pastate liftas sugedęs, kai jis bando jį išsikviesti. Tai leidžia žiūrovams manyti, kad Hovardas nežinojo apie sugedusį liftą. Tačiau po kelių epizodų sužinome, kaip tiksliai jis sugedo.

Liftas buvo sugadintas Leonardui atliekant eksperimentą, o Hovardas taip pat ten dalyvavo. Kyla klausimas: Kaip tai galėjo būti naujiena Vulovicui, jei jis viską matė savo akimis?

„Trečiadienė“ (Wednesday, 2022 – )

Kadras iš serialo „Trečiadienis“

Trečiadienė buvo perkelta į Nevermoro akademiją po to, kai žiauriai pamokė chuliganus praeitoje mokykloje. Šis poelgis buvo paskutinis lašas jos tėvams.

Jos perkėlimas į atstumtųjų mokyklą sukuria siužeto spragą. Paaiškėja, kad ten priimami tik nepaprastų gebėjimų turintys vaikai. Tai neabejotinai taikytina ir Trečiadienei, kuri patiria vizijas. Tačiau ji tai kruopščiai slepia nuo tėvų ir iškart žiūrovams leidžia suprasti, kad niekas nežino apie jos dovaną. Jei visa tai tiesa, Trečiadienė niekada neturėjo būti priimta į Nevermorą.

„Ir tada …“ (And Just Like That…, 2021 – )

Kadras iš serialo „Ir tada…“

Nuo pat pradžių serialo gerbėjams kilo vienas svarbus klausimas: Kodėl Kerė nepaskambino greitajai pagalbai, kai pamatė, kad jos vyrą ištiko širdies smūgis? Veikėja grįžta namo ir randa Bigą be sąmonės duše. Užuot iš karto iškvietusi greitąją pagalbą, ji skuba prie jo ir apkabina.

Galiausiai pati Sara Džesika Parker pakomentavo šią siužeto spragą, paaiškindama, kad bandė perteikti šoką, kurį Kerė būtų patyrusi tokioje situacijoje. Vėliau, už ekrano ribų, jos herojė atgavo nuovoką ir paskambino greitajai pagalbai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: