Serialo "Stranger Things" kadras / Netflix

Kate Bush, Didžiosios Britanijos dainininkė, dainų kūrėja, tarp muzikos gerbėjų buvo populiari ištisus dešimtmečius. Tačiau dėka serialo „Stranger Things“ (liet. „Keisti dalykai“) naujausio sezono, jos 1985 metais išleistas singlas „Running Up That Hill“ vėl staigiai išpopuliarėjo, tačiau šį kartą pasiekė ir naująją – jaunesniąją auditoriją.

Gegužės 27 dieną pasirodė pirmosios, naujojo, ketvirtojo sezono, serialo „Keisti dalykai“ serijos.

„Keisti dalykai“ – puikus ir išskirtinis siaubo mokslinės fantastikos serialas, kuriamas internetinio transliuotojo „Netflix“. 2016 metais buvo išleistos pirmosios šio serialo serijos. Serialo kūrėjai yra broliai Mattas ir Rossas Dufferiai.

Seriale pasakojama apie 20 amžiaus aštuntojo dešimtmečio, Indianos valstijos mažame Hawkinso miestelyje gyvenančius jaunuolius ir mieste vykstančius neįprastus reiškinius: nuo netikėtai dingstančio dvylikamečio Willo Bayerso ir paslaptingai atsiradusios mergaitės Eleven turinčios ypatingų galių iki Apversto (The Upside Down) pasaulio atradimo, į kurį patekti gali tik vienas iš serialo veikėjų – dingęs dvylikametis Willas.

Pasirodžius pirmojo sezono serijoms, šis serialas buvo vienas labiausiai žiūrimų jaunimo tarpe. 2017 metais, rinkodaros analizės įmonė „Jumpshot“ nustatė, kad pirmasis šio serialo sezonas buvo septintas pagal žiūrimumą „Netflix“ sezonas, vos per pirmąsias 30 dienų po jo premjeros.

Serialo “Stranger Things” kadras / Netflix

Gegužės 27 dieną, 4 sezono, pirmosios serijos premjeros transliacijos metu buvo pasiektas neįtikėtinas rekordas – tai buvo visų laikų daugiausiai žiūrovų pritraukusi ir daugiausiai valandų peržiūrėta premjera, vykusi anglų kalba.

Pasak kino industrijos ir apžvalgų svetainės „IndieWire“, ši pirmoji serija, per premjeros savaitgalį buvo peržiūrėta net 286.79 milijonus valandų. Prieš tai rekordas priklausė serialo „Bridgerton“ (liet. „Bridžertonų kronikos“) 2 sezono premjerai, kuri buvo peržiūrėta 193 milijonus valandų.

O daugiausiai valandų per istoriją peržiūrėtoje premjeroje vėl naujai suskambo ir Kate Bush 1985 metų singlas „Running Up That Hill“, ši daina vaidina didelį vaidmenį 2 sezone atsiradusios mergaitės Max istorijoje.

Nora Felder, serialo muzikos vadovė, žurnalui „Vanity Fair“ sakė, kad šiai serijai reikėjo muzikos takelio, kuris būtų būtent iš 1986 metų ir būtų tų laikų jaunimo mėgiamas bei atspindėtų personažo (mergaitės Max) depresiją ir atsiribojimą nuo visko, po jos brolio mirties. Tad „Running Up That Hill“ puikiai tam tiko.

Tiesa, Kate Bush kūrinys „Running Up That Hill“ iš pradžių vadinosi „A Deal With God“, tačiau atlikėja pakeitė pavadinimą, nes baiminosi, kad kūrinys bus įtrauktas į „juodąjį sąrašą“, tokiose religinėse šalyse kaip Italija, Prancūzija ir Australija.

Po premjeros šis kūrinys taip paplito, jog šiuo metu jis yra „Spotify“ „dienos daina“ sąrašo topo viršūnėje Jungtinėje Karalystėje, taip pat aplenkė Harry Styles pirmoje vietoje buvusią dainą bei tapo ketvirta „Spotify“ labiausiai klausoma daina pasaulyje ir atsidūrė „Apple iTunes“ topo viršūnėje. Serialo gerbėjai taip pat dalinosi daina tokiuose socialiniuose tinkluose kaip „Twitter“ ir „TikTok“. Ir tik serialo „Keisti dalykai“ dėka, po 37 metų, šis Kate Bush kūrinys tapo ir vėl populiarus.

Nors dauguma Kate Bush gerbėjų džiaugėsi tokiu jos netikėtu dainos išpopuliarėjimu, komentuodami, kad ji nuostabi atlikėja ir visi nors kartą turėtų išgirsti šią jos dainą, deja, bet atsirado ir nuliūdusių, jog Kate Bush „eina su dauguma“ ir praranda savo išskirtinumą naudodama savo muziką naujosios, Z kartos serialams.

Tai ne pirmas kartas, kuomet „Keisti dalykai“ padėjo atgaivinti ir išpopuliarinti dainą po to, kai praėjusį sezoną buvo panaudota populiariojo fantastinio filmo „The NeverEnding Story“ (liet.„Nesibaigianti istorija“) teminė daina. Tuo metu „YouTube“ atskleidė, kad iškart po naujų epizodų išleidimo, muzikinio vaizdo klipo paieškų padaugėjo net 800 procentų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: