Vladimiras Putinas ir Filipas Kirkorovas © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė Rusijos dainininko Filipo Kirkorovo skundą dėl draudimo jam atvykti į Lietuvą. 

„Teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, konstatavo, kad Migracijos departamentas sprendimą uždrausti užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką priėmė atsižvelgęs į kompetentingos institucijos – Užsienio reikalų ministerijos – pateiktą informaciją, jog užsienietis kelia grėsmę valstybės saugumui“, – rašoma pirmadienį išplatintame VAAT pranešime.

Filipui Kirkorovui vis dar penkeriems metams uždrausta atvykti į Lietuvą. Migracijos departamentas Užsienio reikalų ministerijos prašymu įtraukė šį Rusijos atlikėją minėtam laikotarpiui į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje. Draudimas atlikėjui atvykti į Lietuvą įsigaliojęs nuo sausio 19 dienos.

Atlikėjas prieš kreipdamasis į teismą buvo pareiškęs, kad draudimas Lietuvai „labai brangiai kainuos“.

„Uždraudė ir uždraudė – čia jų problemos, greitai jiems prasidės problemos, jie dar net patys nežino kokios. Mano advokatas nusiteikęs labai rimtai. Tai Lietuvai, kaip ES valstybei kainuos labai brangiai, nes nutiko absoliutus mano žmogaus teisių pažeidimas“ – siuto Kirkorovas. Panašu kad kol kas atlikėjo grasinimai nuėjo niekais.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės „Viešai Krymo okupaciją pateisinantys atlikėjai neturėtų būti toleruojami nei vienoje demokratiškoje valstybėje. Turime vienareikšmišką poziciją tokių veikėjų klausimu, todėl abejonių dėl F. Kirkorovo įtraukimo į nepageidaujamų Lietuvoje žmonių sąrašą nekilo.“

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis metų pradžioje paprašė Rusijos ir Bulgarijos pilietį F. Kirkorovą įtraukti į juodąjį sąrašą rusiškų melodijų atlikėjas savo daugkartiniais apsilankymais neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje „sąmoningai neigė Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenitetą bei tokiu būdu netiesiogiai pateisino agresyvius Rusijos Federacijos veiksmus“. Pasak ministro, F. Kirkorovo dalyvavimas koncertuose Kryme „iš esmės kenkia Lietuvos nacionaliniam saugumui“.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: