Filmo "Gladiatorius" kadras

Įspūdingus filmus mėgsta ne tik filmų mėgėjai. Tie, kurie gerai išmano istoriją, fiziką ir kitus mokslus, taip pat mėgsta šiuos filmus, nes gali juos analizuoti ir identifikuoti klaidas, kurias padarė filmų kūrėjai.

Manome, jog šaunu būti profesionalu įvairiose srityse ir filmuose pastebėti klaidas, kurių kiti nemato. Šis straipsnis būtent apie tai.

 • Nuosprendžiui priimti gladiatorių kovose imperatoriai nenuleisdavo nykščių žemyn. Mitas atsirado dėl Žano Leono Žeromo paveikslo „Pollice Verso“. Anot istorikų, realiame gyvenime jie naudojo kitą gestą – nykštys buvo atsukamas į kaklą ar krūtinę ir neaišku ar jis buvo laikomas pakeltas į viršų ar į apačią.

 • Šiuolaikinėse, oro mūšių simuliacijose, pilotai negali priartėti arčiau vienas kito nei per 150 m. Būtent dėl šios priežasties, įspūdingi Holivudo mūšiai nėra realistiški.

 • Kai sustoja žmogaus širdis, širdies cirkuliacijai atkurti reikia atlikti krūtinės ląstos paspaudimus. Tuomet reikia atlikti defibriliaciją, kuri panaikina fibriliaciją, sukeliančią širdies nepakankamumą kas dešimtam žmogui. Taigi, filmų scenos, kuriose širdis pradeda plakti jau po pirmojo defibriliatoriaus skirto elektros impulso be krūtinės ląstos paspaudimų, visiškai neatitinka realybės.

 • Išskleidžiant parašiutą neįmanoma palaikyti pokalbio, tačiau kalbėtis galima jam jau išsiskleidus.

 • Mitas: Jei dirbate žiniasklaidos srityje, kartą per mėnesį galite įsigyti „Monolo Blahnik“ batų porą, o likusių pinigų dar pakaks susitikimams restoranuose su draugais. Skirtingose šalyse žurnalistai uždirba skirtingai, bet dažniausiai jų atlyginimai nėra aukšti. Pavyzdžiui, vidutinė žurnalisto alga Ispanijoje siekia 1 800 $ (per mėnesį), o „Manolo Blahnik“ batų pora kainuoja apie 995 $. Žinoma, labai sėkmingi žurnalistai gali uždirbti ir daugiau, tačiau dalį pinigų juk dar reikia skirti kitoms išlaidoms.

 • Jūs neišvengsite bausmės už nusikaltimą, jei apsimesite, kad esate psichiškai nesveikas. Nesvarbu kiek filmų yra taip rodoma, teisininkai beveik niekada nenaudoja tokios gudrybės, nes išteisinimas dėl to yra itin retas. Be to, psichiškai nesveikiems žmonėms vykdomas priverstinis gydymas ir psichiatrinėse ligoninėse jie praleistų tiek pat laiko kiek kalėjimuose.

 • Neįmanoma sukelti amnezijos ar sugrąžinti atminties trenkiant žmogui per galvą.

 • Kolkosvaidis negali šaudyti ilgiau nei minutę. Kai kuriuose jų telpa vos 30 kulkų, kurioms iššauti reikia 4 s.

 • Duslintuvai pilnai nenuslopina šūvio garso. Jis prislopinamas tiek, kad nepakenktų klausai.

 • Dėl didelio lakaus smėlio tankio jame nuskęsti neįmanoma.

 • Skęstančiam žmogui nereikia mojuoti rankomis ar šauktis pagalbos. Patariama pataupyti orą kvėpavimui ir naudoti rankas, kad išliktų paviršiuje.

 • Nėra taip lengva keliauti ventiliacijos angomis kaip rodoma filmuose. Jos sudarytos iš netvirtų atkarpų, sutvirtintų daugybe varžtų bei dažniausiai užpildytos nesaugiomis nuosėdomis.

 • Ledo kulkos, kurios nepalieka jokių įkalčių – neegzistuoja.

 • Kritimo metu sunku už ko nors užsikabinti. Laisvojo kritimo metu įgaunamas greitis, ko pasekoje pirštai žmogaus neišlaikytų. Nepaisant to, reikia bandyti už kažko užsikabinti tam, kad sumažėtų kritimo greitis.

 • Benzinas yra labai lakus, taigi scenos, kuriose piktadariai laisto automobilius kuru ir tiesiog nueina yra visiškai nerealios. Realybėje, kuras nudegintų jų rankas ir akis.

 • Chloroformas negali akimirksniu užmigdyti, taigi beprasmiška juo suvilgyti audinį ir uždėti kam nors ant burnos. Tiesa, jo pagalba žmogus gali netekti sąmonės, tačiau tai užtruks bent 5 minutes.

 • Melo detektoriaus testas negali atskleisti ar žmogus meluoja ar ne. Jis matuoja nerimo lygį, kuris gali atsirasti kai žmogus meluoja. Daugelyje filmų galima pamatyti kaip veikėjai bando pergudrauti melo detektorius įsikišant adatą į batus ir užminant ant jos kiekvieną kartą kai atsako į klausimą. Skausmas tikriausiai tik sugadintų rezultatus. Bet tai tik dalinai tiesa – objektas turėtų būti pakankamai aštrus, kad sukeltų skausmą po menkiausio judesio, kad testuotojas nieko nepastebėtų.

Taip pat skaitykite: Intymios scenos kine, kuriose aktoriai gailisi nusifilmavę

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: