guru-josh.com archyvo nuotr.

Vakar vėlai vakare Ibizoje mirė britų reiveris, muzikantas Paul’as Walden, pasauliui žinomas kaip Guru Josh, kuris 1990-aisis reivo scenoje išgarsėjo išleisdamas kūrinį “Infinity”. Tokią žinią apie muzikanto mirtį paskelbė jo vadybininkas Sharron’as Elkabas’as. Mirties aplinkybės nenustatytos.

Walden’as gimė dantisto šeimoje, tad artimųjų nenustebino būsimosios reivo legendos siekis studijuoti odontologiją. Tačiau nuo 1981-ųjų Walden’as pradėjo groti klavišiniais roko grupėje Joshua Cries Wolf, o po septynerių metų viename iš koncertų, dėka vieno fano, pakeitė muzikinę orientaciją, pabandęs ekstazio.

Po metų, “persikrikštijęs” kaip Guru Josh, nusprendė įsilieti į reivo kultūrą. Pirmieji bandymai buvo sėkmingi – suvienijęs jėgas su saksofonistu Mad Mike pasauliui padovanojo acid house stiliaus kūrinį “Infinity”. Nors kūrinys melomanams įsiminė dėl saksofonisto išgauto melancholiško garso, tačiau jis galbūt net ir nebūtų išgarsėjęs, jei ne Mančesterio didžėjus Maikas Pickering’as, kuriam Josh’as padovanojo vieną iš turėtų 500 plokštelių dainai platinti. Pickeringo dėka kūrinys tapo Mančesterio klubinės scenos himnu, o vėliau “Infinity” pasiekė ir nacionalinių Europos šalių topų viršūnes. 2008-ųjų rugpjūtį “Infinity” įgavo antrą kvėpavimą, ir susilaukė tokio pat dėmėsio, kaip ir 1989-ųjų gruodį.

Išleidęs pirmąjį albumą, kurį taip pat pavadino “Infinity”, Guru Josh’as pasitraukė į Ibizą, kurioje užsiiminėjo skaitmeniniu menu bei reivo renginių organizavimu. Muzikos jis nepamiršo: dirbo projekte Dr. Devious, kuriame Walden’as apjungė techno garsus su 3D vizualizacijomis.

Paul’o Walden’o mirtis sukrėtė jį pažinojusius asmenis. Didžėjus Fat Controller savo Facebook profilyje apie mirusijį atsiliepė teigiamai: “Turėjau garbės dirbti su Paul’u 1994-ais Sanctuary klube, ir galiu pasakyti, kad jis gyveno kaip ir ką tik miręs Lemmy (red. past. – Motorhead lyderis Lemmy Kilmister’is): “jeigu tu nori būti suknista roko žvaigžde – prašau!”.

Velionio vadybininkas Elkabas’as teigė, kad jam buvo malonu dirbti su vienu iš “įtakingiausių, talentingiausių ir kūrybiškiausių” žmonių, bei pridūrė, kad Walden’o pasauliui labai trūks.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: