Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Seimo Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė siekia, kad „Regitra“ iš anksto informuotų visus vairuotojus, kad baigiasi jų automobilių draudimas ir techninė apžiūra. Taip, pasak parlamentarės, vairuotojai išvengtų ne tik administracinių baudų, bet ir rimtų finansinių nuostolių.

Priėmus jos įregistruotas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, vairuotojai, kurių transporto priemonių draudimas ar techninės apžiūros galiojimas baigiasi, prieš 5 darbo dienas sulauktų iš „Regitros“ SMS žinutės arba elektroninio laiško su informacija apie artėjančią dokumentų galiojimo termino pabaigą.

„Transporto priemonė, kuri yra registruota Lietuvoje, privalo turėti galiojančią privalomąją techninę apžiūrą bei būti apdrausta civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Tačiau pasitaiko, kad vairuotojai pamiršta apsidrausti ar laiku atlikti techninę apžiūrą, dėl to iškyla grėsmė ne tik gauti nemenką baudą už administracinį nusižengimą, bet ir patirti rimtų finansinių nuostolių tokiai transporto priemonei patekus į eismo įvykį, kurio metu nukentėjo žmonės ar buvo apgadinti kiti automobiliai. Norint išvengti tokių situacijų, siūlome įstatymo pataisą, kurioje būtų numatyta, kad „Regitra“ prieš 5 darbo dienas turi įspėti vairuotojus, kad jų transporto priemonės draudimas arba techninės apžiūros galiojimo laikas eina į pabaigą“, – sako I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Šiuo metu „Regitra“ informuoja transporto priemonės valdytoją tik tada, kai yra sustabdomas transporto priemonės dalyvavimas viešajame eisme, nes jos draudimas ar techninės apžiūros galiojimas jau pasibaigė.

„Siūlau „Regitrai“ pavesti prievolę informuoti vairuotojus, o ne juos bausti. Valstybinės įstaigos tikslas – tarnauti žmonėms, o kartu su duomenų administravimu atsiranda pareiga įspėti ir užtikrinti, kad būtų kaip įmanoma sumažintas situacijų, kai eisme dalyvauja nedraustos ir techninės apžiūros neturinčios transporto priemonės, skaičius. Taip pat toks informavimas atliktų prevencinę funkciją – vairuotojas apie besibaigiantį privalomąjį draudimą ar techninę apžiūrą sužinotų dar prieš jam atimant teisę dalyvauti eisme,“ – pabrėžė pataisų iniciatorė Seimo narė I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Seimo narė atkreipė dėmesį, kad „Regitra“ jau dabar gauna informaciją, susijusią su transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, todėl informuoti vairuotojus apie draudimo sutarties termino pabaigą ne tada, kai jis pasibaigia, o iš anksto, prieš 5 darbo dienas, jai nebūtų sudėtinga.

„Regitra“ turi aktualią informaciją, kas yra naujausias transporto priemonės valdytojas – priešingai negu technines apžiūras vykdančios įstaigos, kurios gali turėti informaciją tik apie tai, kas atliko techninę apžiūrą prieš 2 metus ir priešingai negu draudikas ar Transporto priemonių draudikų biuras, kuris gali turėti taip pat jau pasenusią informaciją apie tai, kas sudarė privalomojo draudimo sutartį besibaigiančiam draudimo laikotarpiui. Įvertinusi visus „už“ ir „prieš“, manau, vairuotojų informavimas „Regitrai“ nesudarytų papildomų sunkumų, o vairuotojams padėtų išvengti rūpesčių“, – teigia I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Parlamentarė siūlo, kad Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos įsigaliotų nuo kitų metų.

ELTA primena, kad tai jau antroji I. Kačinskaitės-Urbonienės iniciatyva dėl vairuotojų informavimo apie besibaigiantį draudimą.

Šių metų kovo mėnesį ji įregistravo Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymą pataisą, siūlančią įpareigoti Transporto priemonių draudikų biurą likus 5 darbo dienoms iki transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutarties pabaigos, SMS žinute arba elektroniniu paštu informuoti vairuotojus apie draudimo sutarties termino pabaigą.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: