Viena garsiausių ir populiariausių Holivudo aktorių Angelina Jolie yra suvaidinusi keliasdešimtyje kino juostų. Pradėjusi savo karjerą dar vaikystėje, pirmą kartą debiutavo filme Lookin’ to Get Out (1982) kartu su savo tėvu Jon Voight. Vėliau, paauglystėje, vaidino filme Hacker (1995), kuris, nors ir vertinamas labai prieštaringai, tapo kultiniu.

Jolie karjeros proveržis įvyko, kai HBO televizijos biografiniame filme Džija (Gia, 1998) įkūnijo supermodelio Gia Marie Carangi gyvenimą. Už šį vaidmenį aktorė pelnė „Auksinio gaublio“ apdovanojimą. Pirmasis, kaip pagrindinės aktorės, vaidmuo filme Pushing Tin (1999) sulaukė visiškos nesėkmės, tačiau kitas Mergina su trūkumais (Girl, Interrupted, 1999) Jolie pelnė „Auksinio gaublio“ ir Akademijos apdovanojimą kaip geriausiai antraplanio vaidmens aktorei. Vis dėlto, aktorė ir filmų režisierė, sukūrusi tokius filmus kaip Unbroken, By the sea, A place in time ir kitus, labiausiai žinoma iš filmų Kapų plėšikė Lara Kroft (Lara Croft: Tomb Raider, 2001), Ponas ir ponia Smitai (Mr. & Mrs. Smith, 2005), Piktadarės istorija (Maleficent, 2014).

10. „Dingti per 60 sekundžių“ (Gone in 60 Seconds, 2000) Tai veiksmo trileris, kuriame pasirodo vieni populiariausių Holivudo aktorių. Pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Nicolas Cage. Angelina Jolie šiame filme vaidina žavingą pagrindinio veikėjo seniai mylėtą merginą Sarą. Memfis yra buvęs automobilių vagis, kuris vėl yra priverstas prisiminti savo užsiėmimą, kai jo jaunesnysis brolis Kipas (akt. Giovanni Ribisi), nesugeba pavojingam kontrabandininkui Reimondui Kalitiriui (akt. Christopher Eccleston) pristatyti 50 brangių automobilių. Stengdamasis išgelbėti brolio gyvybę Memfis privalo susirasti visus senuosius savo komandos narius. Tai jam nesunkiai pavyksta. Memfiui pasiryžę padėti: geras draugas Oto (akt. Robert Duvall), minėtoji Sara ir dar keli spalvingi charakteriai. Surinkus komandą Memfiui belieka įvykdyti „menką” užduotėlę – per tris paras Los Andžele pavogti 50 itin prabangių automobilių, vis kliudomam priešininkų, apsaugos sistemų ir LA policijos departamento detektyvo (akt. Delroy Lindo) pastangų jį sugauti. Filmas “Dingti per 60 sekundžių” pastatytas pagal jau klasika tapusį 1974 m. to paties pavadinimo filmą.

9. „Mergina su trūkumais“ (Girl, interrupted, 1999) Tai psichologinė drama, sukurta pagal autobiografinį Siuzanos Kaizen romaną. Filmo veiksmas – septintasis dešimtmetis. Filmo heroję Siuzaną (akt. Vainona Raider) ištinka isterijos priepuolis, ji perdozuoja vaistų, todėl yra atvežama į psichiatrinę ligoninę. Čia susipažįsta su įvairiais žmonėmis, iš kurių viena – Lisa Rowe, kurią įkūnija Angelina Jolie. Lisa yra sociopatė, kuri priešinasi sistemai ir bando įtikinti Siuzaną nevartoti vaistų ir nelankyti terapijos. Lisa psichiatrinėje ligoninėje gyvena jau aštuonerius metus ir žino kaip manipuliuoti čia veikiančia sistema. Ji bando įtikinti Siuzaną kartu pabėgti iš ligoninės. Lisa tai yra dariusi ir anksčiau, bet visada būdavo sugrąžinama atgal.

„Columbia Pictures“ kovojo su daugeliu kitų studijų, kad nusipirktų teises kurti šį filmą. Vėliau kūrėjų komanda susidūrė su įvairiais sunkumais, kai memuarus buvo sunku perkelti į ekraną. Filmas, įvertintas palankiai už skleidžiamą žinutę, su kokiomis psichologinėmis problemomis kovoja moterys. Kino juosta, nominuota net septynis kartus, laimėjo net keturias nominacijas, kurios visos teko aktorei Angelinai Jolie.

Charlotte O’Sullivan „Time out“ filmo vadovė kritikavo Raider ir liaupsino Jolie, ji teigė, kad ten, kur vaidina Jolie, visada sublizga, o Raider kažko pritrūko.

8. „Druska“ (Salt, 2010) „Druska“ yra amerikiečių veiksmo trileris, režisuotas Phillipo Noyce’o, parašytas Kurto Wimmerio. Angelina Jolie vaidina Eveliną Salt, kuri kaltinama esanti Rusijos šnipė.

Iš pradžių filmas buvo sukurtas pagrindiniam veikėjui vyrui, kurį būtų vaidinęs Tomas Kruzas, tačiau vėliau Brian Helgeland perrašė scenarijų Angelinai Jolie.

Evelina Salt, tapusi CŽV agente, prieš Dievą ir žmones prisiekė ištikimai tarnauti savo šaliai bei ginti jos interesus. Tačiau likimas ruošia žiaurų jos ištikimybės išbandymą: ji apkaltinama išdavyste. Evelina Salt įtariama dirbanti dviem priešingom stovyklom. Perbėgėlis rusų pareigūnas pareiškia, kad agentė Evelina Solt yra rusų šnipė. Jai telieka viena – sprukti. Alternatyva – būti suimtai ir laukti nuosprendžio, o apkaltintas valstybės išdavyste lengvai neišsisuksi. Evelina tai puikiai žino, nes jau ne pirmus metus dirba CŽV, tad nusprendžia bėgti. Galbūt tai vienintelis Evelinos šansas rasti įrodymų, kad ji nekalta. Tačiau, deja, jos pastangos duoda priešingus rezultatus.

Filmas kritikų įvertintas palankiai už veiksmo scenas ir Jolie vaidybą, tačiau sukritikuotas dėl per daug padriko siužeto. 2010 m. gruodžio 21 d. buvo išleisti DVD diskai, pateikiantys dvi skirtingas filmo pabaigas. Po kino juostos filmavimo aktorė Jolie prisipažino, kad susižavėjo rusų kalba, kurios mokėsi dėl šio vaidmens.

7. „Beovulfas“ (Beowulf, 2007) Tai 3D kompiuterinis animacinis fantastinis veiksmo filmas, sukurtas lietuvių kilmės režisieriaus Roberto Zemeckio. Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo seną anglų epinę poemą. Filme veikėjus įgarsina Ray Winstone’o, Anthony Hopkinso, Robino Wrighto, Brendano Gleesono, Johno Malkovicho, Crispino Gloverio, Alisono Lohmano ir Angelinos Jolie balsai.

Valdovui Hrotgarui (akt. Anthony Hopkins) įsakius, šalies numylėtinis Beovulfas (akt. Ray Winstone) su būriu narsių karių leidžiasi gelbėti šalies gyventojų nuo siautėjančios pabaiso Grendelio, kuris kasnakt nusitempdavo ir surydavo dešimtis geriausių valdovo kareivių. Niekas negalėjo sustabdyti baisiojo slibino. Beovulfas, narsiausias iš karžygių, išgirdęs apie slibino piktadarystes, vyksta į pagalbą, lydimas geriausių karių. Atvykęs į vietą, Beovulfas pradeda abejoti, ar tikrai visame tame kaltas tik piktasis pabaisa, kai sužino apie slaptą valdovo Hrotgaro susitarimą. Pasirodo, pabaisa yra visai ne mitinis padaras, turintis magiškų galių, o žmogus, trokštantis atkeršyti už jam padarytą skriaudą. Angelina Jolie filme vaidina pabaisos Grendelio motiną.

6. „Kapų plėšikė Lara Kroft“ (Lara Croft: Tomb Raider, 2001) Tai veiksmo nuotykių filmas, paremtas „Tomb Raider“ vaizdo žaidimų serija, kuriame vaizduojama veikėja Lara Kroft, įkūnyta Angelinos Jolie. Tai JAV, Jungtinės Karalystės, Japonijos ir Vokietijos bendras filmas, režisuotas Simono Westo. Lara Kroft – nuotykių ieškotoja, Indiano Džounso ir Džeimso Bondo mišinys. Venecijoje susibūrusi paslaptinga pogrindinė organizacija „Illuminati“ nenori praleisti tik vieną kartą per 5000 metų pasitaikančios progos užvaldyti visą pasaulį.

Tai galėtų įvykti, kai devynios planetos susilygiuos į vieną liniją. Tačiau tam reikia kuo greičiau surasti relikviją pavadinimu „Laiko trikampis“, kuri dar neatmenamais laikais buvo perskelta pusiau, o dvi dalys paslėptos skirtingose pasaulio šalyse. Kad išsiaiškinti jų pavadinimus, reikalingas paslaptingasis laikrodis, kurį net pati to nežinodama turi Lara Kroft (iš vienos archeologinės ekspedicijos šį daiktą parvežė ir paslėpė dingęs be žinios tėvas).

Būtent todėl su žavia mergina taip trokšta susitikti niekšingas ir turtingas blogietis Manfredas Powellas (akt. Iain Glen), kuris ir pats neatsisako neeilinės galimybės savo rankomis suglausti dvi mistinio trikampio daleles ir tapti visagaliu. Jam gali sutrukdyti tik Lara Kroft, kuri, pasinaudodama tėvo paliktais užrašais, stengiasi aplenkti blogiečių komandą per vieną žingsnį.

Filmas, išleistas 2001 m., sulaukė daug kritikos dėl nuobodaus siužeto ir veiksmo efektų, tačiau Angelina Jolie už savo vaidmenį buvo giriama. 2003 m. sukurtas tęsinys, pavadinimu „Kapų plėšikė Lara Kroft: gyvybės lopšys“.

5. „Ponas ir ponia Smitai“ (Mr. & Mrs. Smith, 2005) Tai amerikiečių veiksmo komedija, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka ir sutuoktinius vaidina Bradas Pittas ir Angelina Jolie. Džonas ir Džeinė – sutuoktiniai tokie kaip tūkstančiai kitų. Jie gyvena ramiame apsnūdusiame priemiestyje, ramų šeimyninį gyvenimą, susituokę jau ne pirmi metai ir jų santuoka pamažu tampa tokia pati kaip ir priemiestis, kuriame jie gyvena – nuobodi ir paskendusi rutinoj. Tačiau už taikiai užsiveriančių priemiesčio apartamentų durų gyvenantys sutuoktiniai turi ypatingų paslapčių. Ir Džonas, ir Džeinė gyvena antrąjį – slaptą – gyvenimą.
Gal jų santuokinis gyvenimas toks pats kaip daugelio susituokusių porų, tačiau jie dirba ypatingus darbus. Džonas ir Džeinė – samdomi žudikai, geidžiamiausi profesionalai nusikaltėlių pasaulyje, kurių slaptosios asmenybės yra paslaptis net vienas kitam.
Darbas, žinoma, įdomus, jaudinantis ir pavojingas. Tačiau Džonui ir Džeinei jis jau tapęs tokia pačia rutina, kaip ir santuoka. Perspektyva ne kokia – santuoka neteikia džiaugsmo, darbas kelia nuobodulį. Viskas pasikeičia, kai Džonas ir Džeinė gauna naujus užsakymus. Juos pasamdo konkuruojančios profesionalių žudikų grupuotės. Tačiau sutuoktiniai nė neįtaria, kas jų naujieji taikiniai. Paaiškėja, jog sutuoktiniai ir slaptieji agentai turi nužudyti vienas kitą.
Kai tiesa iškyla aikštėn, vienas kitam įgrįsę sutuoktiniai nuobodulį keliančią santuoką pamato kitomis akimis ir vienas kitą nustebina. Džonas vėl tampa šauniuoju vyru, Džeinė – žavia ir geidžiama nepažįstamąja. Tai filmas, sulaukęs didžiulio populiarumo ir daugybės apdovanojimų tiek už aktorių vaidybą, tiek už siužetą.

4. „Piktadarės istorija“ (Maleficent, 2014) Tai amerikiečių fantastinis filmas, kuris tyrinėja dar nematytą Disnėjaus pasakos „Miegančioji gražuolė“ pusę. Pagrindinį vaidmenį atlieka Angelina Jolie.

Tyros širdies geradarė Malefisentė gyvena pasakiškame miške, uoliai saugodama savo valdas ir pavaldinius. Deja, gerosios fėjos pasaka netrunka ilgai. Vieną dieną klastingi įsibrovėliai užpuola karalystę, šalyje sėdami baimę ir chaosą. Stodama ginti savo tautos Malefisentė užsitraukia karaliaus nemalonę. Pastarasis ieško žmogaus, išdrįsiančio nugalėti sparnuotąją fėją. Ilgai ieškoti netenka. Malefisentė skaudžiai išduodama geriausio vaikystės draugo, kuris atima iš jos brangiausią turtą – sparnus. Jos širdis ima akmenėti ir nenumaldomai reikalauti keršto. Pasitelkusi tamsiąsias galias moteris ryžtasi imtis kraštutinumo, naujojo karaliaus dukteriai (akt. Elle Fanning) nusiųsdama siaubingą prakeiksmą.

Prieš pradėdama dirbti ties filmu, Angelina Jolie sakė: „Mane sujaudino scenarijus nuo pirmo karto, kai perskaičiau jį. Tai buvo tarsi didžiulės paslapties atskleidimas. Visi žinome „Miegančiosios gražuolės“ istoriją, visi su ja užaugome. Bet ko mes visi nežinome, tai kas vyko dar prieš tai.“

2019 m. pasirodė ir antroji šio filmo dalis „Piktadarės istorija 2“ (Maleficent: Mistress of Evil). Piktadarės istorijos tęsinys pasakoja apie sudėtingus ryšius tarp raguotosios fėjos (akt. Angelina Jolie) ir princesės (akt. Elle Fanning), netrukus tapsiančios karaliene. Jos mėgina sudaryti naujus aljansus, ir kovoti su naujais priešais, siekdamos apsaugoti karalystėje dabar jau taikiai gyvenančias stebuklingas būtybes. Tačiau koją joms pakiša meilė ir vestuvės. Saulėtas dienas išgyvenančios karalystės ateitis tampa visiškai nenuspėjama, nes herojės pradeda abejoti net jas siejančiais itin sudėtingais šeimos santykiais.

3. „Ieškomas“ (Wanted, 2008) Populiaraus Mark Millar grafinio romano ekranizacija, kurią pristato taip pat ne mažiau populiarus ir sėkmingas režisierius Timur Bekmambetov. „Ieškomas“ – tai istorija apie apatiško žmogaus, kuris yra visiškas „niekas“, transformaciją į neprilygstamą teisingumo vykdytoją.
25 – erių Veslis (akt. James McAvoy) – labiausiai nepatenkintas, nusivylęs jaunuolis, kokį tik žinojo pasaulis. Viršininkas kas valandą jį išbara, mergina nuolatos ignoruoja. Visi buvo įsitikinę, kad šis tinginys niekada nieko nepasieks. Viskas, ką jam beliko daryti, tai nebent tik stumti dienas ir sunykti lėtoje, tiksinčioje rutinoje. Kol jis nesutiko moters, pramintos Lape (akt. Angelina Jolie). Po to, kai nužudomas atsiskyrėlis Veslio tėvas, pavojinga ir seksuali Lapė įtraukia jį į Broliją – paslaptingą organizaciją – kurioje Veslis atskleisdamas savo nepažintas, nepanaudotas galias mokysis atkeršyti už tėvo mirtį. Kol Lapė moko jį fenomenalaus judrumo ir refleksų tobulinimo, vaikinas susipažįsta su Brolijos gyvenimu ir perpranta jų moto: atlikite mirtinus likimo skirtus nurodymus.
Bendraujant su nedorai talentingais mokytojais – taip pat ir paslaptinguoju Brolijos lyderiu Slounu (akt. Morgan Freeman), Vesliui pradeda patikti visos tos galios, kurių jis kada nors galėjo norėti. Tačiau pamažu jis supranta, kad jo pavojingi bendrininkai yra kai kas daugiau, nei galima pamanyti iš pirmo žvilgsnio. Blaškydamasis tarp naujai atrasto heroizmo ir keršto troškimo, Veslis suvokia tai, ko niekas niekada negali jo išmokyti: jis pats privalo valdyti savo likimą.

2. „Laumės vaikas“ (Changeling, 2008) Mistinė drama, kurią režisavo pats Clintas Eastwoodas. Filmas įkvėptas tikros istorijos, kuri nutiko 20 a. trečiojo dešimtmečio Los Andžele. „Laumės vaikas“ pasakoja apie moterį, kuriai buvo grąžintas ne jos sūnus. Tokiu būdu ji buvo įtraukta į korumpuotų policininkų sąmokslą. 1928 metais Kristina (Angelina Jolie) paskutinį kartą atsisveikino su sūnumi Valteriu. Leisdama sūnų į kino teatrą ji nesitikėjo, kad tai pakeis jos gyvenimą amžiams. Ėjo mėnesiai, bet Valterio niekas nerado. Kai neliko vilčių, iš niekur nieko atsirado 9 metukų berniukas, teigiantis esąs Kristinos sūnus. Nugalėta emocijų ir nežinodama, kaip reaguoti į valdžią ar spaudą, moteris priima vaiką į savo namus, nors ir žino, kad tai ne jos sūnus. Kristina negali susitaikyti su neteisybe ir stoja į kovą su policininkų pajėgomis. Valdžia, norėdama užčiaupti kovojančią motiną, apkaltina, neva ji netinkanti motinystei, ir pasiunčia į beprotnamį. Vienintelė jos viltis – Reverendas Brieglebas (akt. Johnas Malkovichius), kuris paviešina Kristinos padėtį ir kovoja su Los Andželo policija dėl neteisingai paskirtos bausmės.

Filmas pagal tikrą 1928 metų istoriją, kuri pasakoja apie motiną, kovojančią su Los Andželo valdžia, kad atgautų sūnų. Kad rastų savo vaiką, ji padarė tai, ko niekas daugiau neišdrįso. Šį vaidmenį įtikinamai atliko garsioji Angelina Jolie. Tai filmas apie motiniškus jausmus, kurie nugali baimę ir dvejones, suteikia jėgų kovoti ir nepasiduoti.

1. „Nenugalėta širdis“ (A Mighty Heart, 2007) Tai Brado Pitto prodiusuotas filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko jo tuomet buvusi mylimoji Angelina Jolie. Pagal tikrus faktus pastatyta juosta buvo filmuojama Indijoje, Pakistane, Prancūzijoje ir Amerikoje. „Nenugalėtos širdies“ režisieriumi tapo lietuvių auditorijai mažai žinomas, bet savo biografijoje svarių apdovanojimų turintis Michaelis Winterbottomas, už 2002 m. sukurtą dramą „In this world“ laimėjęs „BAFTA“ statulėlę ir Berlyno kino festivalio Auksinį lokį. Praėjusiais metais jo sukurta dokumentinė juosta „The road to Guantanamo“ buvo pripažinta geriausia „Independent spirit“ apdovanojimuose, o Berlyno kino festivalyje laimėjo Sidabrinį lokį. Drama „Nenugalėta širdis“ pasakoja tragišką laikraščio „The world street journal“ Azijos filialo vadovo Danielio Pearlo (akt. Danas Futtermanas) gyvenimo istoriją. Su teroristine grupuote „Al Qaeda“ kovojantis žurnalistas išvyksta į Pakistaną rinkti medžiagos straipsniui apie vadinamąjį batų sprogdintoją Ričardą Rydą. 2002 metų sausio 23 dieną, prieš išeidamas į susitikimą su vienu iš daugelio savo informatorių, Danielis pasakė, kad vėluos vakarienės. Jis niekuomet nebegrįžo namo. Kuomet paaiškėjo, kad D. Pearlą pagrobė islamo ekstremistai, jo istorija beveik metus buvo pirmuosiuose viso pasaulio laikraščių puslapiuose ir pagrindinėse televizijos bei radijo žiniose. Mirties grėsmės akivaizdoje D. Pearlo tikėjimas savo darbu ir gyvenimo viltis ypač sustiprėjo. Kankinama nežinios ir baimės dėl vyro likimo, jo žmona Mariana (akt. A. Jolie) surado savyje jėgų būti stipri ir tikėtis geriausio. Nešiodama Danielio sūnų, kurio jis niekuomet nepamatys, Mariana nusprendė visus savo išgyvenimus sudėti į knygą. „Nenugalėta širdis: narsus mano vyro Denio Pearlo gyvenimas ir mirtis“ tapo jos sūnaus Adamo susipažinimu su savo tėvu ir jaudinančia istorija, įkvėpusia šį filmą.

Taip pat skaitykite: TOP 10 geriausių Michelle Pfeiffer kino vaidmenų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: