Nepritapusi, bet to dar nežino… 1994 metais, Suomijoje, šį pasaulį išvydo visiškai sveika mergaitė, kuri tik vėliau sužinos, kad ji ne tokia kaip kitos… Susipažinkite, jos vardas Sara Forsberg – neeilinė mergina su neeiline istorija. Kaip pati Sara teigia, absoliučiai viskas jos gyvenime buvo normalu iki maždaug 7 – 9 klasės, tačiau nuo šio laikotarpio gyvenimas drastiškai ėmė keistis. 

Kol mokykloje visos mergaitės suartėdavo kalbėdamos „mergaitiškomis temomis“ apie mėnesines, augančias krūtis ir brendimą, Sara buvo apkalbama berniukų kokia ji vis dar „lenta“. Tuomet ji pradėjo nerimauti, jaustis nejaukiai ir ieškojo išeičių, viena iš jų buvo nešioti liemenėlę prigrūstą kojinių, kad būtų, nepabijokime tų žodžių, „kuo normalesnė“. Taip pat ji pradėjo pirkti higieninius paketus ir apsimetė, jog ji jau moteris, ji serga mėnesinėmis. Na, visi esame sėdėję už mokyklos suolo ir žinome kokie žiaurūs gali būti kiti vaikai.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Forsberg (@sara4sberg)

Forsberg suėjo 16-ka ir jos kūnas vis dar nerodo jokių brendimo požymių, todėl motina nuveda ją pas gydytojus. Padarius ultragarso tyrimą situacija dar labiau surimtėja. Gydytojas pasakė, kad tyrimo metu „neranda/nemato“ jos kiaušidžių. Šeima jaudinasi, tyrimai tęsiami ir po kelių mėnesių jie sužino, kad mamos pilve Sara buvo vyriškos lyties vaisius ir turėjo gimti vyru, bet vaisiaus vystymosi metu įvyko genetinė mutacija ir ji gimė dalina moterimi, dalinai vyru. Šokiruojančios naujienos, dar ne viskas, laimei, darant krūvas tyrimų daktarai aptiko tris piktybinius auglius merginos kūne, kuriuos laiku ir sėkmingai pašalino.

Sprangi kaip gumulas gerklėje žinia: mergina niekada negalės pastoti ir jos kūne „gyvena“ nepilnai išsivysčiusios sėklidės. Įsivaizduokite, ką turėjo jausti šešiolikmetė paauglė kai jai pasakė, jog ji nei vaikinas, nei mergina… Ją užplūdo neišpasakyti jausmai ir baimė. Sara gavo paaiškinimą, lyg Dievo duotą patvirtinimą, kad ji – nepritapėlė, keista, gamtos išdaiga. Motinėlė gamta tikrai mėgsta išdaigas…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Forsberg (@sara4sberg)

„Būti motina buvo mano pati didžiausia svajonė ir ji žlugo“ – teigia Forsberg. Pasaulis ėmė griūti iš po kojų sužinojus, kad bent jau „natūraliuoju būdu“ pastoti ji negalės niekada. Na, bet reikia gyventi toliau ir po truputį, einant metams Sara su ta žinia, mintimis ir su savo kūnu susigyveno. Būtina paminėti, kad iki diagnozės ji buvo auginama kaip mergaitė, mergina, moteris, niekas nesuabejojo ir negalvojo kitaip.

Tikriausiai galvojate, o kas toliau? Mergina pradėjo vartoti estrogenus, kad prasidėtų jos lyg „žiemos miegu“ įmigęs brendimas. Moteriškos lyties hormonai truputį padėjo, bet ne taip kaip tikėtasi, daugiausia kas įvyko tai kad mergina užaugo labai aukšta, aukštesnė už daugelį vaikinų. Jos ūgis siekė virš 180 centimetrų. Beje, Saros Forsberg lytinės chromosomos yra 46XY, o tai randama tik vyrų kūne.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Forsberg (@sara4sberg)

Sunkiausia dalis turint tokią diagnozę yra su kažkuo apie tai kalbėtis. Sara jautėsi be galo vieniša ir nesuprasta, bet jai padėjo interneto susirašinėjimo svetainės. Internete prasidėjo ir jos karjera, ji tapo žinoma Suomijoje, po to kai Youtube svetainėje sukūrė vaizdo įrašą apie kalbas. Ne paslaptis, kai esi žinomas nuslėpti savo dvilypumą bus sunku. Ir kartą jos istorija vos nebuvo paskelbta bulvarinėje spaudoje. Tuo metu ji dar nenorėjo, kad kažkas žinotų jos istoriją todėl geras advokatas sutvarkė susiklosčiusią situaciją. Ji tiesiog norėjo būti normali, bet žmonės kalba ir šnibždasi tarpusavy, taip atsiranda šlykštieji, gyvenimus griaunantys gandai. Tada mergina pradėjo jausti stiprų nerimą ir baimę eiti į viešumą.

Na, o kaipgi su ta jos lytine tapatybe? „Mane užaugino kaip merginą, visi visada manė, kad esu mergina ir užaugau moterimi, nepaisant jog neturiu 46XX chromosomų, noriu, kad mane matytų tik kaip moterį“ – savo Youtube vaizdo įraše sako ji. „Kaip gera pagaliau apie tai prabilti pačiai, savo noru“ – teigia Sara. Visą Youtube vaizdo įrašą galite pasižiūrėti čia:

Taigi, tokia ta Saros Forsberg gyvenimo kelionė. Šiuo metu jai dvidešimt devyneri, ji kaip pati sako yra – „radijo laidų vedėja, dainų autorė, dukra, draugė, sesuo ir tiek pat nusipelniusi meilės ir pagarbos, kiek ir bet kuris kitas žmogus.“ Suomių dainininkė, Youtube žvaigždė, televizijos persona noriai dalijasi savo pakilimais ir nuosmukiais, jei tik tai padės, palengvins egzistenciją bent vienam žmogui šiame pasaulyje. Todėl pakalbėkime apie dar vieną dalyką, dėl kurio Sara nesidžiaugia – tai tatuiruotės.

„Nesakau, kad jos visos negražios, tačiau jei turėčiau mygtuką „atgal“ tikrai juo pasinaudočiau“ – sako Sara. Pirmą tatuiruotę Sara pasidarė būdama aštuoniolikos, o kadangi tatuiruotės kaip narkotikas, pasidarai vieną – norisi daugiau, Sara turi jų daug. „Išplito kaip herpis ant lietuvės prostitutės veido“ – tokį apibūdinimą vartoja Forsberg. Ji gailisi, kad vieną dieną į jos galvą šovė mintis pasidaryti tatuiruotę. Sunku atsispirti pagundai, kai aplink tave pilna tatuiruotų žmonių, (o ji tik norėjo pritapti) todėl prisižiūrėjusi į 40-mečius tatuiruotus vyrus ir gavusi sutartį muzikos įrašams ji nusprendė, kad bus tatuiruota „kaip tikra roko žvaigždė“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Forsberg (@sara4sberg)

Realybė grįžo, pastukseno į duris, kai po metų netikėtai jos neseniai prasidėjusi karjera ir sutartis nutrūko. Bėgant metams, jos požiūris į gyvenimą, stilius pasikeitė, pasikeitė, tai kaip ji nori reprezentuoti save pasauliui. Va čia ir kyla bėda. „Manau, kad tatuiruotes turėtų leisti darytis tik nuo 25-erių, tik tada gal turime šiek tiek daugiau smegenėlių, esame labiau išsivystę ir subrendę“ – sako mergina.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Forsberg (@sara4sberg)

Bėda, kai nesutampa žmogaus išorė su vidumi, todėl mergina pradėjo slėpti savo tatuiruotą ranką nuo visų, net artimiausių šeimos narių. Nors ir niekas Saros už tai nesmerkia ir niekas jos neskatino daryti tokio pasirinkimo, kurio negali tiesiog ištrinti, ji to gailisi pati. Žinoma, su tuo ji susitaikė, iš klaidų mokomasi ir nieko tokio, kad dabar taip reikės gyventi visą likusį gyvenimą. Ji skleidžia paprastą žinutę, kad gerai apmąstytumėte gyvenimiškus sprendimus, pasirinkimus. Jei kalbame apie tatuiruotes, nepamirškite, kad jos irgi sensta ir kinta, rašalas išsilieja po odą ir iš kažkada nuostabios tatuiruotės galite likti su didele juoda dėme ant rankos. Taip, mergina svarsto tatuiruočių naikinimą ir jau kelias bando naikinti, bet tai taip pat svarbus žingsnis, kurį reikia gerai apgalvoti ir pasverti. Pilną Youtube vaizdo įrašą apie Saros tatuiruotes galite pamatyti čia:

Sara Forsberg – neeilinė mergina, apdovanota gyvenimo, puikiais, be galo sunkiais iššūkiais, kuriuos atlaikytų tikrai ne kiekvienas. Dabar tikriausiai mąstote, kodėl pavartojau žodį „apdovanota“, juk jos gyvenimas gana tragiškas įvykis… Na, atsakymas paprastas, todėl nes tik šios „gamtos išdaigos“ padarė ją žmogumi, paskatino gyventi, siekti karjeros, būti pozityvia asmenybe ir nepasiduoti. Tie sunkumai kaip kelrodė žvaigždė nušvietė jos kelią, ji žino kas ji ir ko ji verta, o tai kiekvienam žmogui pasipuikuotinas pasiekimas. Šiuo straipsniu supažindinome jus ne tik su neeiline, į normas netelpančia „mutante“, bet su žmogumi, kuris išgyveno fantastišką, gal net šiek tiek už širdies griebiančią istoriją, kurią turėtų išgirsti visas pasaulis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: