Organizatorių archyvo nuotr.

Rezus.t kraujo laboratorijose atliekami Covid-19 tyrimai suteikia galimybę greitai ir tiksliai sužinoti ar šiuo metu nesergate koronavirusu. Tuo tarpu, Covid-19 antikūnų tyrimu galite išsiaiškinti ar esate persirgęs koronavirusu bei nustatyti susidariusių antikūnų kiekį.

Covid-19 tyrimų svarba

Covid-19 tyrimas atliekamas norint išsiaiškinti ar žmogus neserga koronavirusu bei nėra šio viruso nešiotojas. Dažniausiai šie tyrimai atliekami ruošiantis keliauti į šalis, kuriose reikalingas sertifikatas, jeigu norite patekti į valstybės zoną. Be to, covid-19 tyrimas gali būti reikalingas prieš medicinines procedūras ar operacijas, tačiau tai priklauso nuo medicininės įstaigos reikalavimų.

Žinoma, Covid-19 tyrimas gali būti atliekamas ir be priežasties, t. y. paprasčiausiai siekiant pasitikrinti. Svarbu paminėti, kad Rezus.lt kraujo laboratorijoje Covid-19 tyrimas atliekamas kvalifikuotų sveikatos priežiūros specialistų, o tyrimo rezultatai yra įtraukiami į asmens sveikatos istoriją ir yra oficialiai pripažįstami.

Covid-19 tyrimų tipai

Rezus.lt kraujo laboratorijoje atliekami šie Covid-19 tyrimai: 

  •         SARS-COV-2 PGR tyrimas;
  •         SARS-COV-2 Ak antikūnų tyrimas.

SARS-CoV-2 tyrimai PGR metodu 

Covid-19 PGR tyrimas atliekamas imant mėginį iš nosiaryklės. SARS-CoV-2 PGR tyrimo metu iš nosiaryklės paimamas mėginys  ir atliekant tyrimą yra nustatoma ar žmogus testo metu yra užsikrėtęs SARS-CoV-2 virusu. SARS-CoV-2 PGR tyrimas efektyviausias pirmosiomis dienomis po užsikrėtimo.

Šis tyrimas Rezus.lt kraujo laboratorijoje gali būti atliekamas pagal pageidaujamą laiką. Įprastai PGR tyrimo atsakymai gaunami per 24 valandas, tačiau galima pasirinkti tyrimo atsakymus gauti dar tą pačią dieną ar skubos tvarka vos per 30 minučių (Vilniaus mieste).

SARS-CoV-2 Ak tyrimai

SARS-CoV-2 Ak tyrimas yra atliekamas siekiant identifikuoti organizmo reakciją į koronavirusą. Šiuo tyrimu galima išsiaiškinti ar žmogaus organizmas turi susidariusių antikūnų.

Covid-19 antikūnų tyrimas gali būti atliekamas iš nosies landos ar seilių mėginių. Serologinis Covid-19 tyrimas dėl antikūnų atliekamas tiriant kraujo mėginį. Šio tyrimo pagalba aptinkami koronaviruso imunoglobulinai IgM ir IgG. Šis tyrimas yra tinkamas įvertinti ar turėjote kontaktą su virusu ir ar susiformavo imuninis atsakas.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: