Pexels.com archyvo nuotr.

Reguliari dantų priežiūra gali padėti palaikyti sveiką ir gerą burnos ertmės būklę. Tačiau dėl nuolatinio skubėjimo burnos ertmės priežiūrai gali būti skiriama labai mažai laiko, todėl netinkamas dantų valymas gali sukelti nemažai problemų. 

Užsilikę maisto likučiai po 5 dienų virsta dantų apnašomis ar akmenimis. Prie šių apnašų kaupiasi bakterijos, kurios gali pabloginti žandikaulio kaulo būklę, todėl gali atsirasti kišenėlės. Norint pašalinti minkštąsias ir kietąsias apnašas yra privalu profilaktiškai atlikti profesionalią burnos higieną. 

Profesionali burnos higiena – tai praktika, kuri padeda užkirsti kelią su dantimis susijusiomis ligomis. Ši prevencinė burnos ertmės priežiūra yra atliekama odontologo. Reguliariai atlikdami burnos higieną galite sustabdyti burnos sveikatos ligas, tokias kaip ėduonies, dantenų ligos, blogas burnos kvapas (halitozė) ir kitas problemas. 

Klinikos „Orto Vita“ odontologai rekomenduoja atlikti profesionalią burnos higieną vieną kartą per metus arba kas 6 mėnesius – tai priklauso nuo odontologo rekomendacijų. Šią procedūrą atlieka kvalifikuotas specialistas ir paprastai ši procedūra užtrunka 30-60 minučių. Procedūra susideda iš šių kelių žingsnių:

  • Ultragarsinio skalerio naudojimas – šiuo specialiu aparatu, kuris skleidžia aukšto dažnio virpesius,  yra efektyviai pašalinamos ir nuvalomos minkštosios ir kietosios dantų apnašos.

  • Rankinių instrumentų (kiurečių) naudojimas – Tai ploni ir aštrūs odontologiniai instrumentai, kuriais gydytojas-odontologas pašalina kietąsias apnašas bei akmenis, kurių nepašalino ultragarsinis skaleris. Jei jaučiate skausmą procedūros metu, Jums gali būti suteikta vietinė nejautra. 

  • Specialios pastos ir šepetėlių naudojimas – kai burnos higienistas pašalina visas apnašas ir akmenis, dantys yra poliruojami naudojant specialią pastą ir šepetėlius. Jei turite pigmentinių dėmių nuo kavos, arbatos ar rūkymo, specialistas jas pašalina su sodapūte.

  • Procedūros pabaigoje burnos higienistas, suteikia informaciją apie dantų priežiūrą, taip pat specialistas parenka individualias priežiūros priemones, kurios padeda užkirsti kelią karieso, periodontinėms ligoms. 

Profesionali burnos higiena padeda užkirsti kitoms su dantimis susijusiomis ligomis. Mūsų klinikoje „Orto Vita“ dirbą didelę patirtį sukaupę specialistai, kurie užtikrina kiekvienos atliekamos procedūros kokybę. Klinikoje, be profesionalios burnos higienos, yra atliekamos ir kitos procedūros. Jei Jums reikia profesionalių odontologijos paslaugų arba norite sužinoti daugiau informacijos apie mūsų teikiamas paslaugas, klausimus į kilusius klausimus rasite apsilankę mūsų svetainėje.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: