D. Trumpas. EPA-ELTA nuotr.

Donaldas Trumpas pripažįsta, kad jo istorinis baudžiamasis procesas buvo „labai sunkus“ jo žmonai Melanijai, kurios nebuvo tarp artimų šeimos narių, atvykusių į teismą palaikyti buvusio prezidento.

Niujorko prisiekusiųjų teismas pinigų mainais į tylą byloje pripažino Donaldą Trumpą kaltu suklastojus verslo įrašus. D. Trumpas tapo pirmuoju buvusiu JAV prezidentu, nuteistu už baudžiamąjį nusikaltimą.

Teisėjas Juanas Merchanas nuosprendį D. Trumpui ketina paskelbti liepos 11 d. Buvusiam prezidentui gresia kelerių metų kalėjimo bausmė, kuri gali būti atidėta, arba bauda. Respublikonų partijos narys nuosprendį gali apskųsti ir, net jei šį apeliacija būtų atmesta, lapkritį vis tiek dalyvauti prezidento rinkimuose.

„Jai viskas gerai, bet manau, kad jai labai sunku, –  sakė D. Trumpas sekmadienį transliuotame interviu laidoje „Fox and Friends“. – Jai tenka skaityti visą šį šlamštą.“

„Manau, kad daugeliu atžvilgių mano šeimai tikriausiai yra sunkiau nei man“, –  pridūrė jis.

Prisiekusieji ketvirtadienį pripažino D. Trumpą kaltu dėl kiekvieno iš 34 kaltinimų klastojus verslo dokumentus 2016 m. prezidento rinkimų kampanijos baigiamuoju etapu, siekiant nuslėpti sekso skandalą, susijusį su pornografijos žvaigžde Stormy Daniels.

Tai pirmasis kartas per visą Amerikos istoriją, kai prezidentas nuteisiamas baudžiamojoje byloje, ir tai reiškia, kad D. Trumpas balotiruosis lapkričio 5 d. vyksiančiuose prezidento rinkimuose kaip sunkus nusikaltėlis.

Nors trys jo suaugę vaikai dalyvavo paskutinėmis teismo proceso dienomis, Melanija ten nė karto nepasirodė.

Ji beveik nedalyvavo savo vyro Baltųjų rūmų kampanijoje, nebuvo jos ir nė viename D. Trumpo mitinge, be to, ji retai prie jo prisijungia viešumoje.

Rita Vidugirienė (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: