© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šiemet įsigaliojusius ribojimus įsigyti žemės ūkio paskirties sklypus ir aktyvų valstybinės žemės išpardavimą jau pajuto dirbamų plotų pardavėjai – kai kuriuose regionuose kainos pradėjo kristi, rašo “Verslo žinios”.

Kol kas rinkos dalyviai nesiima spėti, ar tai tendencija, ar tik laikinas stabtelėjimas. Dar per anksti spręsti ir apie tikrąsias priežastis – tai gali būti atokvėpis po pernykštės rekordinės prekybos arba dėl pigesnių grūdų, dėl kurių žemdirbių pajamos buvo mažesnės nei 2012 metais, ūkininkai tiesiog turi mažiau lėšų valdoms plėsti.

“Kaina krito iki 2 tūkst. litų už hektarą. Derlinguose rajonuose pernai už hektarą prašė iki 12 tūkst., o šiemet – 10 tūkst. litų už hektarą”, – sakė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos direktorius Jonas Sviderskis.

Asociacijos vadovas įvardija ir pokyčių priežastį – dėl ribojimų sumažėjo potencialių pirkėjų skaičius. Kita vertus, įtaką žemės pardavimui daro ne tik jau priimti valdomų sklypų (iki 500 hektarų) ribojimai, bet ir laukiami nauji saugikliai, kuriuos Seimas tik planuoja priimti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: