Kino filmo "Showgirls" kadras

„Šou merginos“ tikrai nėra įprastas kūrinys to meto kino kultūrai. 1995 m. kino ekranus pasiekusi juosta „Šou merginos“ (Showgirls) liko nesuprastas ir nesulaukė tokio populiarumo kokio jis sulauktų dabartiniame kino pasaulyje. Erotinė drama, kurioje merginos praleidžia daugiau laiko be rūbų nei su jais, neleis nukreipti akių nuo ekrano viso filmo metu.

Režisieriaus Paul Verhoeven kūrybos filmas sulaukė tikrai nemažai neigiamų įvertinimų. Nepaisant visų režisieriaus pasiekimų kino kultūroje, tokių hitų kaip „Esminis instinktas“, „Viską prisiminti“, „Robokopas“ už šio filmo režisavimą jis buvo smarkiai pažemintas ir gerokai susigadino savo reputaciją. „Auksinių aviečių apdovanojimai“ išskiria blogiausius metų filmus. Juose režisierius gavo prasčiausio metų filmo ir prasčiausio režisieriaus apdovanojimą. Šios nominacijos pašiepia režisierius ir jų darbus, tad nenuostabu jog retas režisierius pats atsiimdavo apdovanojimą. Nepaisant visos kritikos, režisierius Paul Verhoeven buvo vienas iš nedaugelio, kuris pats atsiėmė jį pašiepiančius apdovanojimus.

showgirls-2

Filmas, kurio biudžetas siekė apie 45 milijonus dolerių kino teatruose uždirbo mažiau nei 38 milijonus dolerių. Patį filmą buvo leidžiama žiūrėti vyresniems nei 17 metų žiūrovams. Kūrinys buvo laikomas tokiu nešvankiu, kad patys filmo platintojai pasamdė kelis šimtus darbuotojų, kurie važinėjo po JAV teatrus ir prižiūrėjo, kad joks jaunesnis nei 17 metų asmenys neprasmuktų į salę, kurioje buvo rodamas šis filmas.

showgirls-5

Nepaisant visų neigiamų kritikų atsiliepimų ir nepelningų peržiūrų kino teatruose „Šou merginos“ pasiekė neįtikėtiną sėkmę užkariaudamos namų video rinką. Filmas uždirbo daugiau nei 100 milijonų dolerių vien tik iš video nuomos, taip paverčiant ne itin nusisekusį filmą į tą, kuris tikrai uždirbo pinigus. Namų rinkoje šis filmas tapo vienu iš dvidešimties geriausiai parduodamų „MGM“ filmų. Nepaisant to jog filmas buvo laikomas vienu iš prasčiausių visų laikų filmų, „Šou merginos“ tapo kultine klasika ir 2010 metais buvo paleista Blu-ray versiją, kuri vėl buvo pristatyta žiūrovų teismui.

showgirls-3

Juostos veiksmas sukasi apie pagrindinę heroją vardu Nomi Malone (Elizabeth Berkley) mergina, kuri kaip ir daugelis žmonių svajoja apie gyvenimą Vegase ir keliauja ten pasiekti savo svajonės – tapti profesionale šokėja. Pati Nomi yra sunkaus charakterio, bet tuo pačiu ir labai patikli, tad jai vienai Vegase sunku. Vos tik atvykus į savo išsvajotąjį miestą ji tampa vagišiaus auka. Likus be savo daiktų ji elgiasi lyg pamišėlė ir būtent tuo metu ji susitinka merginą  vardu Molly (Gina Ravera). Mergina yra pasiryžusi pagelbėti jai nors visiškai jos nepažįsta ir leis jai apsigyventi  savo namuose.

showgirls-4

Visi smagumai prasideda kai Nomi susiranda darbą striptizo bare. Filme akivaizdžiai rodomos visos nuogybės, kurias galima pamatyti striptizo klube. Privatūs šokiai, sceniniai striptizo šokėjų pasirodymai ir visas striptizo klubo gyvenimas pateikiamas žiūrovui iš neįtikėtinai arti. Ištvirkę klientai ir niekingas bosas nuolat primena Nomi, kad tai nėra jos svajonė ir kad tai nėra gyvenimas kokio ji tikėjosi. Nepaisant visko mergina atkakliai siekia savo tikslo ir stengiasi padaryti, tai tik savo talentu, o ne kažkuo kitu. Viskas keičiasi iš esmės, kai ji susipažįsta su Vegaso žvaigžde Cristal Connors (Gina Gershon). Žvaigždė suteikia jai šansą sudalyvauti tikroje šokėju atrankoje į pagrindinį miesto pasirodymą.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 95

Nomi turėjo priimti svarbų sprendimą ar siekti gyvenimo tikslo savo jėgomis ar pasinaudoti kur kas lengvesniu keliu ir taip kilti aukštyn. Filmo pradžioje Nomi atrodo panaši į merginą, kuri sąžiningai sieks savo tikslo, tačiau filmo finalas maloniai nustebina. Susipažinus su vienu iš svarbiausių šio šou atstovų Zacku Carey (Kyle MacLachlan) ji pradeda intriguojančius seksualinius žaidimustam, kad pasiektų savo norimą tikslą – tapti šou žvaigžde ir išstumti Cristal. Ten kur atsiranda didelė konkurencija žmogiškumui vietos nebėra, tad Nomi daro viską kas įmanoma, kad pašalintų savo oponentę.

Erotika, nuogybės, seksas, narkotikai, konkurencija, svajonės visa, tai susipina į vieną kūrinį „Šou merginos“. Nors filme retas kadras apsieina be kažkokios erotinės potekstės, tačiau juosta tikrai turi gilesnį dugną.

Taip pat skaitykite: TOP 10 labiausiai seksualiai provokuojančių kino filmų (N-18)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: