TOP 10 geriausių Matthew McConaughey kino vaidmenų

Paskelbė: Data: 2018-01-07 10:19

Spausdinti | Komentarai

Matthew McConaughey

Prieš 2010-ius metus sunku būtų buvę ir pagalvoti, kad Matthew McConaughey gali turėti tiek daug pasisekusių ir populiarių filmų. Banglentininko išvaizda ir pietietiškas akcentas, tai viskas kuo jis išsiskyrė. Suprantama, kad norint prasimušti kino versle nepakanka geros išvaizdos, reikia turėti ir išskirtinį talentą. McConaughey įrodė savo gabumus ir dabar jis yra žavingas aktorius, laimėjęs gausybę apdovanojimų ir susilaukęs pasaulinio pripažinimo.

Matthew McConaughey nuėjo išties ilgą karjeros kelią, kuris prasidėjo dar 1993 metais. Pirmasis pasirodymas ekrane buvo filme ,,Dazed and Confused“, kuriame pirmą kartą jį išvydę pamatėme prisimerkusių ir mieguistų akių savininką, kuris tapo savotiška ikona. Nuo 2011 metų, prasidėjo vaikino karjeros bumas, hitas po hito, jis nesunkiai skynėsi kelią į pripažinimą. Vienas po kito vis geresni vaidmenys suteikė jam šansą įrodyti, kad turi talentą įsikūnyti į įvairiausius personažus.

Kai jau atrodo, kad aktorius parodė visus savo sugebėjimus ir sunku įsivaizduoti jį kitokiame vaidmenyje, liekame maloniai nustebinti. McConaughey per savo karjerą išbandė įvairiausius personažus, tačiau tai dar ne pabaiga ir darosi smalsu, kuo jis nustebins savo gerbėjus ateityje. Nepaisant to, aktorius jau suvaidino gausybę išskirtinių vaidmenų, kuriuos galima pripažinti išties pavykusiais, štai sąrašas geriausių jo pasirodymų šiai dienai:

10. Gold (2016) Kenny Wells

Stephen Gaghan nuotykių filmas ,,Gold“ yra paremtas tikra istorija. Aktoriui atitenka Kenny Wells vaidmuo, kuriam pasiruošti prireikė laiko. McConaughey priaugo aštuoniolika kilogramų, susidėjo kreivus protezinius dantis ir turėjo nusiskusti galvos viršų. Aktoriaus šeima ir bičiuliai juokėsi iš jo, nes norėdamas priaugti svorio, jis turėjo valgyti išties daug ir kiekviena naktis jam buvo picų naktis. ,,Gold“ tai gyvas portretas amerikietiškų svajonių, kai vyras trokšta turtų ir pasisiekimo, tačiau į tai neįdeda darbo. Šiame filme McConaughey atitenka didžiulis dėmesys ir viskas jo rankose, puikus pasirodymas, aktorius siaučia tarsi tornadas, kuriam pasipriešinti negali niekas.

9. The Wolf of Wall Street (2013) Mark Hanna

Šį kartą aktoriui tenka įsikūnyti į Volstryto elitui atstovaujantį Mark Hanna. Tai praktiškai tik vienos scenos stebuklas, kurio užduotis iliustruoti godumą. Šis filmas atskleidė sugebėjimus užsitarnauti pripažinimą ir būti pastebėtam tik dėl vienos scenos ir būti prisimintam visą filmą, kuris trunka pusantros valandos. Nors McConaughey atiteko ne itin reikšmingas vaidmuo, tačiau jo vaidmuo buvo toks geras, kad nurungė net Leonardo DiCaprio. Žudikiška šypsena, puikus kostiumas – tai viskas ko prireikė aktoriui pasiekti žiūrovų širdis.

8. Interstellar (2014) Joe Cooper

Šio filmo centre puikuojasi Matthew McConaughey, jausmingai ir ramiai nešantis visą pasaulio svorį. Kai kurie gali pasakyti, kad vaidinti didvyrius yra lengva užduotis, tačiau filme gausu momentų, kurie tik įrodo, kad pasirodymas nėra toks lengvas ir reikia didžiulio talento ir pastangų jį įgyvendinti. Aktoriui pavyksta šį filmą paversti dar tikresniu ir užsitarnauti žiūrovų palankumą. Joe Cooper personažas nėra toks ypatingas, prieš išskrisdamas į kosmosą jis buvo tėvu, kuris myli savo vaikus ir puikus įrodymas yra scena, kurioje aktoriui tenka verkti stebint savo vaikus, augančius be tėčio. McConaughey įkvepia charakterį laikytis tik vieno tikslo, dirbti tam, kad galėtų apsaugoti savo dukterį, nors viskas aplink jį verčia grįžti jį atgal į žemę pas savo šeimą.

7. Dazed And Confused (1993) David Wooderson

Šis filmas McConaughey yra pirmasis pasirodymas ekrane ir daugumai vis dar stipriai įstrigęs atmintyje. Tikriausiai toks vaikinas, kurio vaidmuo atiteko aktoriui, net neegzistuoja realiame gyvenime, tačiau tame ir yra esmė, dauguma vyrų pamatę Wooderson idealizuoja jį ir supranta, kad jie niekada tokiais netaps. Dvidešimtmetis Wooderson bendrauja su vyresniais mokyklos vaikinais, rūko žolę ir vilioja merginas. Jo sukurtas personažas greitai tapo ikona, rožiniai džinsai ir siaura palaidinė dar ilgai įstrigo visiems atmintyje. McConaughey nesitikėjo susilaukti daug dėmesio po šio filmo ir filme vis kartojama frazė ,,gerai, gerai, gerai“ vis dar yra jo mėgstamiausia.

6. Killer Joe (2011) Joe Cooper

Gilios ir problemiškos istorijos, kuriose dominuoju charizmatiški, užgaulūs vyrai, terorizuojantys jaunas moteris, sukelia tam tikrą visuomenės susirūpinimą ir šis filmas nėra išimtis. McConaughey atitenka pagrindinis vaidmuo, atskleidžiantis sukrečiančią, tamsiąją pusę, su kuria susiduria jo įkūnyti herojai ir kituose filmuose. Joe yra pabaisa, tačiau tai nesutrukdo aktoriui, jis sukuria nerimą keliantį pasirodymą, kuris yra išties begėdiškas. Personažas yra stiprus ir smurtaujantis, pasipriešinimo ženklai jam kelia pyktį. Šis vaidmuo yra visiškas nukrypimas nuo ankstesnių pasirodymų. Vaidinti kažką taip nepastebimai bjauriai paverčia personažą dar labiau intriguojančiu.

5. The Lincoln Lawyer (2011) Mickey Haller

,,The Lincoln Lawyer“ tai kriminalinis trileris, kuris paremtas tokio pat pavadinimo bestseleriu, kurio autorius Michael Connolly. Aktoriui atitenka autoriaus garsusis advokatas Mickey Haller su įsitikinimu, kad tik jam pavyks šį personažą įkūnyti. McConaughey dar niekada nebuvo toks įspūdingai charizmatiškas ir galingas, koks yra šiame filme, charakteriui suteikia stiprų, pasitikintį įvaizdį. Pradėjus dirbti su piktnaudžiavo byla, advokato žavioji išvaizda pradeda keistis ir byla susipina su ankstesniais nusikaltimais. McConaughey po šio virsmo atsiskleidžia ir tampa tikrai gyvu personažu, užpildančiu kiekvieną sceną agonijos abejonėmis, kurios plėšo personažą iš vidaus.

4. Magic Mike (2012) Dallas

Šiame filme aktoriui atitenka striptizo klubo savininko Dallas vaidmuo. Jis įsipareigojo personažui ir tai buvo galima išvysti kiekvienoje išraiškoje, akorde ir judesyje. McConaughey neleidžia pamiršti kitiems charakteriams ar publikai, kad Mike ir komanda uždirba pinigus jam ir jis be baimės galėtų juos išspirti iš baro. Žaisdamas abejomis monetos pusėmis, aktorius nesunkiai susitvarko su savo vaidmeniu tiek scenoje ir už jos ribų. Jo įkūnytas baro savininkas yra griežtas ir nebijantis aštriau pasisakyti, McConaughey sėkmingai jį paverčia stebuklingai tikru.

3. Mud (2012) Mud

Kelis pastaruosius metus aktoriui atitekdavo švytinčio, apsinuoginančio romantiko vaidmenys. Tačiau šį kartą jam atitenka ne itin patrauklus vaidmuo. Geltoni dantys, nepatraukli išvaizda, elgetavimas šalia upės Arkanso mieste ir viltis susigražinti savo buvusią merginą. Mud vaidmuo suteikia progą aktoriui priminti, kad jis nėra vien gražuoliukas kerinčiomis akimis ir demonstruojantis visiems savo raumenis. Jis yra išties stiprus kine ir gali atlikti visas jam skirtas užduotis nepriekaištingai.

2. Dallas Buyers Club (2013) Ron Woodroof

Ron Woodroof vaidmuo McConaughley pagaliau atnešė geriausio aktoriaus Oskarą. Norėdamas filmuotis šiame filme, aktorius turėjo numesti dvidešimt vieną kilogramą, užsiauginti ūsus ir nešioti daug skrybėlių. McConaughley teko įsikūnyti į mirštančio vyro, narkotikų kontrabandininko, maištininko dėl teisių, homofobo ir transfobo vaidmenis. Po diagnozės, kuri pakeičia Woodroof gyvenimą ir patį jį, aktoriui pavyksta įspūdingai įtikinamaitransformuotis. Matyti taip pilnai išpildytą rolę yra išties nuostabu. Nors gali pasirodyti, kad personažo pasikeitimas vyksta priverstinai ir gudriai, vykstant šiam virsmui aktoriui pavyksta atiduoti visą save.

1. True Detective (2014) Rustin Cohle

Net ir tamsiausiose dramose mes galime išvysti gyvybę McConaughey akyse. Šiame tobulo puikumo seriale aktoriui atiteko nemalonaus detektyvo Rustin Cohle vaidmuo, kuris viską vertina šaltu protu ir neturi vilties ar tikėjimo. ,,True Detective“ suteikė aktoriui vieną geriausių galimybių atskleisti savo talentą, pademonstruoti sugebėjimą įsikūnyti į bet kokį vaidmenį. Charakteris, kuris pamažu naikina savo žmogiškumą, nesukėlė didelio šurmulio, tačiau McConaughey sugebėjo maniją ir sielvartą paversti beveik apčiuopiamais.

Taip pat skaitykite: TOP 10 geriausių Rajano Goslingo kino vaidmenų

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt