Elonas Muskas / © Maurizio Pesce, Wikimedia Commons nuotr.

Nauji tyrimai atskleidė, kad nepaisant ekonominio koronaviruso pandemijos nuosmukio, pasaulio super turtuoliai ir toliau lobsta. 

Šveicarijos bankas „UBS“ apklausė 121-ą šeimos narių biurą, kurių turto vidurkis siekia 1,25 milijardo svarų (1,38 milijardo eurų), tai daro juos vienais turtingiausių pasaulyje. Taip pat nustatė, kad 77 procentai jų investicinių akcinių paketų „pasiekė numatytus arba dar geresnius rezultatus vienu nepastoviausiu metu finansų rinkos istorijoje “.

Šeimos biurai yra privačios turto valdymo įmonės, kurios bendradarbiauja su aukštas ir itin aukštas pajamas turinčioms šeimomis ir asmenimis, kad išsaugotų turtą ateities kartoms. „UBS“ labai aukštos grynosios vertės skyriaus vadovas Josefas Stadleris teigė, kad nepaprastai turtingi ir toliau finansiškai klesti tuo metu, kai visame pasaulyje sparčiai auga nedarbas. Jie turi pakankamai pinigų „naudotis situacija ir valdyti riziką geriau nei bet koks kitas investuotojas“.

Birželio pradžioje Politikos tyrimų instituto ataskaita atskleidė, kad šešių milijardierių, įskaitant Elon Musk, Jeff Bezos ir „Zoom“ generalinį direktorių Eric Yuan, grynoji vertė padidėjo daugiau nei 2 milijardais dolerių nuo kovo mėnesio, kai pasaulyje buvo paskelbtas karantinas.

Nuo pandemijos pradžios pajamų nelygybė ir toliau didėjo: nors turtuoliai uždirba dar daugiau pinigų, Fiskalinių tyrimų instituto ataskaitoje teigiama, kad „neturtingiausi namų ūkiai, vertinant pagal pajamas prieš krizę, nukentėjo labiausiai – vidutinės namų ūkio pajamos sumažėjo maždaug 15 procentų (arba apie 160 svarų sterlingų per mėnesį). JAV pranešime nustatyta, kad pandemija dar labiau padidino Amerikos jau dabar didžiulį rasinį turto atotrūkį.

COVID-19 puikiai parodė, kad ekonominė sistema veikia turtingųjų naudai ir kad labiausiai dėl to kenčia neturtingiausi žmonės. Tačiau mums taip pat reikia pažvelgti į tokios kraštutinės nelygybės poveikį visuomenei. Šalyse, kuriose yra didelė nelygybė, taip pat matome aukštesnį prastos psichinės ir fizinės sveikatos, nutukimo, smurto ir įkalinimo lygį, taip pat žemesnį išsilavinimo lygį ir pasitikėjimą.

Šią nelygybę galima pastebėti pačiuose viruso padariniuose: JK Nacionalinės statistikos tarnybos analizė parodė, kad skurstantys Anglijos ir Velso gyventojai labiau linkę mirti nuo COVID-19 nei tie, kurie gyvena turtingesnėse vietose. „ONS“ tyrime nustatyta, kad iš 100 000 gyventojų 55,1 mirtys tenka labiausiai nepasiturinčiuose JK rajonuose, tačiau turtingiausiose vietose 100 000 gyventojų tenka tik 25,3 mirtys.

Pirmadienį 83-jų turtingų asmenų grupė, įskaitant filmo režisierius Richard Curtis ir „Disney“ įpėdinę Abigail Disney, paragino pasaulio vyriausybes padidinti mokesčius jiems ir kitiems turtingiesiems, kad padėtų ekonomikai atsigauti po koronaviruso krizės.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: