Organizatorių archyvo nuotr.

Jeigu svajojate apie nuosavą saulės elektrinę, tai yra puikus žingsnis siekiant tvarios energijos naudojimo ir mažinant sąnaudas. Gali taptu painu ieškant informacijos apie saulės elektrines, jų įrengimą, leidimų gavimą ir teikiamas paramas. Todėl jei jus domina nuosava saulės elektrinė – skaitykite toliau.

Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kas yra APVA parama saulės elektrinėms ir padėsime jums žingsneliu priartėti prie nuosavos saulės elektrinės įsigijimo proceso.

Kas yra saulės elektrinės?

Saulės elektrinė yra energetikos sistema, kuri panaudoja saulės energiją elektros energijos gamybai. Ji naudoja saulės fotovoltinės (FV) technologijos principus, kurie leidžia paversti saulės šviesą tiesiogiai į elektros energiją. Ši technologija naudoja saulės modulius, kurie sudaryti iš daugybės saulės elementų (fotovoltinių ląstelių), kurios sugeria šviesą ir generuoja elektrinį srovės potencialą. Saulės elektrinės gali būti įdiegiamos tiek ant pastatų stogų, tiek ant žemės paviršiaus. Jos gali būti skirtingo dydžio, nuo mažų individualių namų sistemų iki didelių komercinių ar net saulės elektrinių parkų.

Kas yra APVA parama saulės elektrinėms 2023?

APVA (Atsinaujinančių energijos šaltinių valstybinė agentūra) yra Lietuvos valstybinė agentūra, atsakinga už atsinaujinančių energijos šaltinių plėtrą ir skatinimą šalyje. APVA parama saulės elektrinėms yra viena iš priemonių, kurias ši agentūra taiko siekdama skatinti saulės energijos naudojimą elektros energijos gamyboje.

Ši parama yra teikiama tiek fizinėms, tiek juridinėms asmenims, kurie įdiegia saulės elektrines savo pastatuose arba teritorijose. Paramos tikslas yra skatinti atsinaujinančios energijos šaltinių naudojimą ir prisidėti prie švarios, aplinkai draugiškos elektros energijos gamybos.

APVA parama 2023 saulės elektrinėms gali apimti įvairias priemones, tokias kaip:

Investicijų parama: įmonės arba asmenys gali gauti finansinę paramą dalinai padengianti saulės elektrinių įrengimo arba modernizavimo išlaidas. Tai gali būti skiriamas finansinis indėlis į saulės modulius, inverterius arba kitus būtinus komponentus.

Tarifų garantijos: APVA gali garantuoti tam tikrus elektros energijos pardavimo tarifus už saulės elektrinių gamintą elektros energiją. Tai padeda užtikrinti ilgalaikį ir stabilų grąžinimą investuotojams į saulės elektrines.

Administracinė parama: APVA taip pat gali teikti administracinę paramą ir konsultacijas dėl saulės elektrinių projektų plėtros, teisinės informacijos, biurokratinių procedūrų supaprastinimo ir kt.

Reikia pažymėti, kad konkrečios APVA paramos programos ir priemonės gali kisti laikui bėgant priklausomai nuo valstybės politikos ir finansinių išteklių. Todėl, norint gauti tikslią informaciją apie šiuo metu galiojančią APVA paramą saulės elektrinėms, svarbu pasikonsultuoti su pačia APVA arba jų oficialiaisiais kanalais.

Kokie saulės elektrinės privalumai?

Pagrindiniai saulės elektrinių privalumai yra švarus energijos šaltinis, taupanti iškastinį kuras, mažinant aplinkos teršalų išmetimą, ilgaamžiškumas, mažos eksploatacijos išlaidos ir galimybė generuoti savarankišką elektros energiją. Saulės elektrinės yra populiarus pasirinkimas tiek individualiems namų savininkams, tiek verslui, siekiant sumažinti energijos sąnaudas ir prisidėti prie aplinkos apsaugos.

Norint įdiegti saulės elektrinę, reikia atlikti atitinkamą techninį projektavimą, gauti reikiamus leidimus ir derintis su specialistais arba įmonėmis, kurios siūlo saulės energijos sprendimus. Taip pat svarbu atlikti ekonominį įvertinimą, įvertinant investicijų grąžą ir galimus finansavimo ar paramos šaltinius.

Nuo ko pradėti?

Jei siekiate gauti daugiau informacijos apie saulės elektrines ir jų įsigijimą, apsilankykite šiame internetiniame puslapyje ir susisiekite su patyrusiais Enefit specialistais jau šiandien.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: